Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért megy ilyen nehezen a...

Miért megy ilyen nehezen a szobatisztaság?

Figyelt kérdés
3 éves kislányom nem akar szobatiszta lenni. Hiába próbálkoztunk már mindenféle trükkel (bár így utólag attól félek, ez is baj volt...), mindig megígéri, hogy szól, aztán mégsem szól...:-( Volt már, hogy akár fél napig is kibírtuk pelus nélkül, de folyton kérdezgettük, hogy kell e pisilni, kakálni, amire "nem" a válasz, majd pisil mégis. Kakilni viszont egyáltalán nem akar a bilibe. Egy csomó anyuka arról számol be, hogy milyen hirtelen és rövid idő alatt megy a dolog....nálunk nem így van. Elrontok vajon valamit? Így nem mehet oviba sem... Az sem zavarja, ha pisis/kakis a bugyija...:-(
2011. júl. 19. 23:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

egyszerűen ne adj rá nappal pelust. a kaki miatt kis bugyit adj rá, az megfogja, mégse legyen minden kakis :/

pár nap alatt elképzelhető, hogy zavarni fogja, hogy mindig ha bipisil lemosdatod a lábát, bugyit kell cserélni, túl nagy a tortúra körülötte, csak kényelmesebb bilibe!

kitartás :)

2011. júl. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
0%
próbáld kínossá tenni a helyzetet, csípje a pisi a lábát, vagy bármi amivel nem azt érezteted vele hogy úgy is kicseréled rögtön a holmit.
2011. júl. 20. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
nincs kistesója véletlenül aki most érkezett?Mertt ha igen akkor ez tudatos és neked ill neki szól,próbálj ne tudomást venni róla,adj rá bigyit és nadrágot,ha bepisil,lecseréled,kicsit macerásabb neked de hamar rá fog jönni,hogy szólni kell,ne kérdezzd tőle meg kell e pisilni,amikor feladod a bugyit mond neki,hogy ha érzi kell szóljon.mint a nagyok.ha látja nincs belőle felhajtás szólni fog.
2011. júl. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nehogy kínossá tedd neki!!!

butaság!

nagy lelki nyomot hagyhat benne a megszégyenítés!


ha jo idő van,tényleg pár napig ne adj neki pelust,mert abban nem igazán érzi.

sok ismerősnél a kaki pelusba ment,mert ha erőltetik,visszatarthatja és ez is nagy probléma,inkább kakiláshoz megkapta a pelust.

2011. júl. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna ki a kérdést... Pontosan ugyanez van nálunk, csak nekem kisfiam van, aki júniusban töltötte a 3-at. Én is totál tanácstalan vagyok, mindent kipróbáltam már, amit olvastam, hallottam, de semmi. Sajnos tanácsot én sem tudok adni, várom, hátha itt érkezik még jó tipp, mert amit eddig írtak, azon már mi mind túl vagyunk (egész nap zavartalanul rohangál pisis/kakis bugyiban, pelenkát csak éjszakára és akkor adok rá, ha elmegyünk itthonról). Sorstárs
2011. júl. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi a válaszokat! De igen, van Tesó, most 8 hónapos. Azt gondoltam, hogy a Tesó-ügyön már túl van. De lehet, hogy tévedek. Nem adok rá nappal pelust, és állandóan kérdezgetem, megfogom a kezét, viszem a bilire... Ha bepisil, az sem zavarja. És a kaki sem, bugyiban sem...:-(((( Nem akarom, hogy sérüljön a kis lelke, de sokszor már türelmetlen vagyok... Nem tudom, hogy mit csináljak. Amikor látom, hogy kakilni akar, már nem lehet ráültetni a bilire, mert tiltakozik. Várok még tapasztalatokat hasonló cipőben járó anyukáktól! Írjatok légyszi! Köszi!

2011. júl. 20. 11:37
 7/12 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy mindig lemosom kaki után, de az ezzel járó tortúra sem zavarja. Tudja, hogy úgyis lecserélem a bugyit/pelust, kimosom a fenekét, tiszta ruhát kap, stb...
2011. júl. 20. 11:39
 8/12 anonim ***** válasza:
Sorstárs vagyok megint. Én is túl vagyok azokon, amiket írtál, és egyébként nálunk is van Tesó, aki most 14 hónapos, tavaly májusban született. Akkor a születésére tekintettel én nem is erőltettem a bilizést, de gondoltam, azért ezen már mi is túl vagyunk... Lehet, hogy nálunk is ez zavar be? Én sokat beszélgetek a kisfiammal erről (hisz már szorít az idő...), és ő elvileg mindent pontosan tud, meg is ígéri, hogy a bilibe fog kakilni és pisilni, de ez sohasem történik meg, az előbb is becsurrantott, pontosan a bili mellé. Néha már én is nagyon-nagyon türelmetlen vagyok!
2011. júl. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Kedves Sorstárs :-), nálunk is ugyanez a helyzet. Próbálok úgy beszélni a dologról, hogy azért ne érezze, hogy ennek mekkora a jelentősége, mert attól félek, hogy pont az tenné esetleg frusztrálttá. Ő is mindig megígéri, naponta többször is, aztán mégsem... Olyan okos, értelmes, és valami miatt ez mégsem akar menni. Lehet, hogy még nem érett rá. Nem győzöm az ágyat, szőnyeget mosni...
2011. júl. 20. 12:03
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia, Sorstárs vagyok megint! Számomra is hihetetlen, de mióta az utolsó válaszomat leírtam, mi komoly előrelépést tettünk a szobatisztaság terén!!! Másnap történt meg az áttörés, a kisfiam először pisilt bele a bilibe, azóta mindössze egyetlen egyszer volt pisis baleset, ma reggel pedig először kakilt bele a bilibe. Azt hiszem, a következők segítettek:


1. Következetes maradtam: nincs pelenka, csak éjszakára, ha elmentünk otthonról, akkor is bugyit adtam rá, közben persze vittem magammal mindenhová bilit, váltóruhát, popsitörlőt.


2. Türelmes maradtam (ami nagyon nehéz volt számomra), ha baleset volt, szó nélkül feltakarítottam, nem dorgáltam meg, hanem mondtam neki, nem baj, majd legközelebb sikerül a bilibe is!


3. Egy adott pillanatban, amikor észrevettem, hogy pisilni készül, illetve már elkezdett csorogni a pisi a lába szárán, felkaptam, és a bili fölé állítottam (nem sikerült ráültetni), így a pisi egy része belecsurgott a bilibe. Azt hiszem, nálunk ez egy nagyon fontos dolog volt, mert először került bele a pisi a kívánt helyre. Mi erről nagyon sokat beszélgettünk a kisfiammal, és szerintem mikor látta, hogy ez tényleg sikerülhet, neki is, nemcsak másnak, akkor onnantól kezdve már ő is tudta, hogy képes a bilibe pisilni.


Az első bilibe pisilés után szépen megdicsértük (nem túlzó módon persze), jutalom is volt érte, és azóta - már az 5. napja - szépen pisil a bilibe, előtte szól, hogy most jön a pisi, kéri a bilit, és használja.


Ahogy elnézem a rövid idő alatt elért eredményeket, már elhiszem, hogy vannak gyerekek, akik hirtelen, egyik napról a másikra néhány hét leforgása alatt szobatisztává válnak!


Remélem, sőt, ezek után biztos vagyok benne, hogy Nektek is sikerülni fog szeptemberig! :)

2011. júl. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!