Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szobatisztaság, de hogyan?...

Szobatisztaság, de hogyan? 2éves fiammal

Figyelt kérdés

Tavaly ilyenkor majdnem, aztán mégsem hagyta el a pelust.

Most megint próbálnám, hátha. Odáig eljutottunk, hogy két nap kisnadrágban volt, először hazajött pár utcára lakó nagyszülőktől gatyóban, másnap viszont bepisilt. Annyira "megalázónak" érezte, hogy azóta, ha meglátja a kisgatyákat keservesen visít. Inkább hozza a pelust, pedig utálja.

Mivel nyugtassam meg a kis lelkét, hogy semmi baj, ha bepisil, felmossuk, hogyan vezessem rá, hogy szóljon(néha az az érzésem direkt nem csinálja-komiszkodik a drágám)


Őt is piszkálják rokonok, hogy bilizzen, meg az én idegeim is ölik, hogy erre is képtelen vagyok, hogy wcre-bilire szoktassam a gyerekem. De a szívettépő sírása(mert büntetésnek hiszi a pelenkanélküliséget)


2011. jún. 22. 13:10
 1/5 flora08 ***** válasza:
Mondd meg neki, hogy nincs semmi baj, ha történik egy kis baleset, nyugtasd meg, hogy ezért nem fog kikapni. A rokonok meg minél tovább piszkálják, hogy bilizzen, annál rosszabbul fogja érzeni magát, ha esetleg bepisil. Azt gondolja, hogy akkor valami rosszat csinál. Nem értem, hogy a rokonok miért piszkálják a szobatisztaságot nem lehet ráerőltetni a gyerekre. Mondd el neki, hogy szóljon ha pisilnie kell, és ha a sikerül a bilibe pisilni, dicsérd meg. Remélem segítettem.
2011. jún. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szerintem nem az utcán kéne kezdeni a peluslevételt. eleinte csak otthon vedd le róla, nem kell kisgatyó sem. beszéld meg vele, hogy milyen nagy már, így már ő is a wc-be/bilibe pisilhet.

ha nagy a fantáziája mesélhetsz neki a pisiről akinek a családja a wc-ben él és várják haza de ha pelusba megy akkor nem tudod beleönteni a wc-be...

ezt a mesét egy szakértőtől hallottam, kicsit bugyuta de én használom, csajszim rákapott :)

2011. jún. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az utca érdekes volt, mert a hugára tettem el dupla pelust...

és a 3as és az 5ös közti méret, ezért volt utcán pelus nélkül. Élvezte, büszke volt magára, ezért bátorkodtam újra előhozni a témát.


Megpróbálom a mesét, hátha tetszik neki is.

2011. jún. 22. 13:28
 4/5 anonim ***** válasza:
hát ez is olyan mint midnen más, minél jobban erőltetik, minál nagyobb körülötte a cirkusz, annál jobban ellenáll a gyerek. főleg ha sír miatta, rosszul érzi magát, akkor az tuti nem komiszkodás. szerintem ne erőltessétek , 2 évesen ráadásul hogy fiú, egyáltalán nem vagytok lekésve semmiről. egy kis ideig ne legyen ez téma, kapjon pelenkát és kész, aztán pár hét múlva vezesd elő megint finoman a témát. szeritnem ha a gyerek nem akarja, és itt akármilyen ok áll fenn, akár lelkileg van oka, akár komiszkodik, te meg is feszülhetsz nem fogsz sikert elérni. főleg ha állandóan ezen megy a piszkálódás, mint írod. a gyereknek kell akarnia, és akkor kész is az egész.
2011. jún. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2 évesen még van ideje, várd meg hogy IGAZÁN megérjen rá!


2 fiús anyuka

2011. jún. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!