Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért gondolkodunk olyan...

Krisztivan kérdése:

Miért gondolkodunk olyan sokat hogy hogyan hívják a gyermekünket, ha a legtöbb szülő utána csak a becenevet használja?

Figyelt kérdés

Semmi féle szítást nem akarok.Szimplán ezen godolkodtam.

Köszönöm.


2011. júl. 20. 10:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az lehet, hogy az embert a becenév szólítják, viszont egy bemutatkozásnál vagy aláírásnál nem írhatod azt, hogy Micike vagyok, mert így becéznek. A neved életed végéig elkísér, ezért kell annyit gondolkodni rajta. Na meg persze olyat kell választani ami tettszik, passzol a vezetéknévhez és nem kimondhatatlan.
2011. júl. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*becenevén
2011. júl. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert a gyerek meg a nevét fogja használni élete végéig, minden hivatalos ügyében, az iskolában, munkahelyen, stb. Sok ember életét keseríti meg a szülő hülye döntése a nevét illetően. Meg vannak bizonyos "egyszerű" lelkületű szülők, akik elfelejtik, hogy a gyerek egyszer felnőtt lesz, és amelyik név cuki egy hároméves pöttömnek, felnőttként nevetséges lehet. Pont ezért nevet nem a kis cuki pihe-puha csomagnak kell választani, hanem a leendő EMBERNEK.


Lényeg az, hogy azért komoly döntés a névválasztás, mert az az ember egy életre kapja.

2011. júl. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
én is sokat gondolkodtam a gyerekem nevén, Yvette-nek hivják, igy is szólitjuk. Illetve az apukája néha Paulázik, mert azt szerette volna ha igy hivjuk(de mivel nekem nem tetszik, csak egy nevet kapott)
2011. júl. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Általában a becenév azért hasonlít a keresztnévhez. Legalábbis mi a lányunkat a nevéből adódóan becézzük és nem hívjuk Csikóhalnak. :)

A név az egész életre elkíséri, nem csak gyerekkorban fontos.

2011. júl. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezen én is gondolkodtam terhesen.Mert volt pár név ami tetszett,de hosszú volt,és soha nem szólította volna senki úgy,abban biztos vagyok!Akkor meg minek?Csak azért hogy papíron szép legyen?Ismerősömék a szép Johanna nevet adták,de mindenki Johinak nevezi,ami szerintem nem szép ebben a formában!Unokahúgom Alexandra,ami gyönyörű,de sose mondták neki húgomék,csak Szasza.
2011. júl. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!