Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hallottatok az új trendről?...

Hallottatok az új trendről? Hozzátáplálás kérdés!

Figyelt kérdés
Már több ismerősöm is mondta, ugyanaz a védőnőnk, hogy úgy kezdjék a hozzátáplálást, hogy háztartási kekszet öntsenek le forró vízzel, és ezt adják 1-et 1 nap. Az én fiam 1 éves, de hát csak pislogtam mikor mondták. Mi gyümölccsel kezdtünk, nem is hallottam erről...
2011. ápr. 14. 21:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 15 hónapos. Én is 5 hósan vezettem be a glutént nála, szóval annyira nem új trend ez.

Ez a háztartási keksz a glutén bevezetése miatt van, amúgy gyümölccsel kell kezdeni most is.

2011. ápr. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Végre rájöttek,hogy a régieknek volt igaza,hogy a glutént már 4 hósan be kell vezetni. Igaz,hogy a vízzel leöntésről soha nem hallottam. Mi az almába reszeltük bele a kekszet anno.
2011. ápr. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A glutén bevezetésésnk van kíméletesebb formája ism, mint a háztartási keksz, pl natúr pelyhek+víz


Háztartás keksz Összetevõk: búzaliszt, cukor, növényi zsír, térfogatnövelõ szerek: (nátrium-hidrogén-karbonát, ammóniumhidrogén-karbonát), só, aroma, színezék (karamell), antioxidánsok: (borkõsav, dikálium-diszulfit). Glutént és kén-dioxidot tartalmaz. Mogyorót, földimogyorót, tojásport, tejport, szójalecitint is felhasználó üzemben készült.



Amúgy én bőven kiváratm a 6 hónapot, szerintem 7 hós kora előtt nem is kapott glutént.

2011. ápr. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

21:50


Ja 5 hónaposan pörköltet, meg hasonlók...na ne már:-((((((

2011. ápr. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
12%
Én NYugat-Európában élek, és itt már pár éve nagyon fontosnak tartják, hogy a babák mindenféle allergénnel minél ELÖBB találkozzanak, az allergia kialakulásának a megelözésére - ahogy régen az öregek ezelött 100 évvel is csinálták: a babák 2-3 hónapos kortól a családi ebédekböl kaptak kóstolókat, és senki sem volt allergiás.
2011. ápr. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

utolsónak:nézz körül mai 30-40 éves között mennyi za allergiás, rohadt sok,talán nem véletlen.

A NYE-i "trendek" meg azért alakultak ki, mert az anyák mennek vissza dolgozni, ergo marad a táopszer vagy korai hozzátáplálás.

De mindent meg lehet magyarázni

2011. ápr. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
én is adtam a babámnak korán, szopogatta a kiflit már 6 hónaposan, meg almába raktam alnatura bio kekszet, de a tele mesterséges anyaggal háztartási keksz, vízzel leöntve, hát ezen voltam fennakadva. nem a glutén ellen, nekem kapott korán glutént, meg 8 hónaposan tehéntejet is-beszólósok kíméljenek-csak ez a leöntés, ez fura.
2011. ápr. 14. 22:01
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem a gyermekorvos beszélt erről. Már nem emlékszem pontosan, de végeztek egy kutatást pár ezer babával, és ennek lett az az eredménye, hogy a glutén korai (asszem 7 hó alatti) bevezetése csökkenti az allergia kialakulásának kockázatát. Erre tekintettel én is 6-7 hónapos korában elkezdtem adni (kis mennyiségben) a kisfiamnak gabonapelyhet, babakekszet, lisztes rántást, nem volt semmi gond.

Na de háztartási keksz?!? Megnézte már az a védőnő, miből készül? Búzaliszt, az oké. Van még benne cukor, térfogatnövelő szerek, só, aroma, színezék, és még csúnyább dolgok: borkősav, dikálium-diszulfit, kén-dioxid, sőt nyomokban dióféléket, földimogyorót, tojásport, tejport, szójalecitint is tartalmazhat! Én biztosan nem adnék 1 év alatti babának, de még utána is minél később, annál jobb...

2011. ápr. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Ha belegondoltok hipp-es deszertek is vannak 5 hósnak sárgabarackos kekszes, alma keksz stb... Nálunk az volt a nyerő én is adtam neki, mert én is inkább azzal értek egyet ha hamarabb találkozik vele. Persze nem a tehéntejjel... de az se jelent semmit nálunk mildibé tápszertől lett tejcukor érzékeny a fiam...

2011. ápr. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!