Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idősen mosolyognak...

Mennyi idősen mosolyognak először a babák?

Figyelt kérdés
Már úgy várom, hogy rám mosolyogjon. Hány hetesen, hónaposan szoktak tudatosan mosolyogni. Álmában olyan édesen mosolyog, de rám mindig olyan komolyan néz. :(
2011. júl. 20. 16:57
 1/9 anonim ***** válasza:

5 hetesen mosolygott a kislányom először. Feljegyeztem annak idején a dátumot, így most pontosan tudom.

Aztán 6-7 hetesen már sok mosolygós képet tudtunk készíteni.

2011. júl. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nekem most 5 hetes a babám és nem mosolyog.:( Pedig annyit beszélek hozzá. Vagy türelmetlen vagyok?? :)
2011. júl. 20. 17:11
 3/9 anonim ***** válasza:

már a kórházban mosolygott sokat, persze nem tudatosan de pont ezért nem igen tudom mikor kezdődött, hogy tudatosan csinálta.

talán 3-4 hetesen, nem tudom :/

2011. júl. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! A kórházban nekünk is voltak már reflex mosolyok. Az első tudatos 5 hetesen volt. Holnap lesz 6 hetes, de egy kis vigyori. Rám állandóan vigyorog, és apára is egyre többet. Ne aggódj, neked is fog nemsokára mosolyogni! Mutogass neki csörgőt, csikizd a talpát, simogasd egy plüssállattal. Nekem ezekre mosolyog a legjobban.
2011. júl. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekünk nem sietett az első mosollyal, nagyon nem. Voltak elvétett mosoly félék, de érdemi mosoly nálunk olyan 8-9 hetesen volt először, és onnantól se gyakran, pedig rengeteget beszélünk hozzá a mai napig, mosolygunk stb. A védőnő mondta mindig, hogy komolyan vagyunk, pedig nem igaz, csak nem feltétlenül a védőnőnél gyakorlunk. :)

Most lesz 3 hónapos pénteken, mostmár azért egész sokat mosolyog, de úgy igazán 2,5 hónapos kora óta csinálja gyakrabban.

2011. júl. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem tudatosan mosolygott már a kórházban is, meg azóta is, amikor bealszik, de még nem olyan mélyen alszik. Nagyon sokat vigyorog akkor, de én azt várom már, hogy rám mosolyogjon úgy igazán. Néha azt érzem, hogy nem szeret. Tudom ez hülyeség, de mindig olyan komolyan néz rám. :( Akkor várok és beszélek hozzá jó sokat.
2011. júl. 20. 18:43
 7/9 anonim ***** válasza:

"Néha azt érzem, hogy nem szeret"


mindig ki tudok akadni, hogy egy anya ilyet ír, gondol :/

neked még nagyon kicsi a babád, konkrétan azt hiszi, hogy ti egyek vagyok, még nem tudja, hogy te egy másik személy vagy, majd 7 hónapos kora körül.

egy évesen már lesznek olyanok, hogy meglát téged és azért odaszalad hozzád, hogy megöleljen :)

1,5-2 évesen meg már szerelmes lesz beléd :D

2011. júl. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Pontosan 4 hetesen volt az 1. tudatos, az első nevetés pedig 2,5 hónaposan.
2011. júl. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

18:51-es jól mondja. Ahogy fentebb írtam, nálunk is sokáig váratott magára a mosoly, az meg szerintem esélytelen, hogy egy 4 hetes baba tudatosan mosolyogjon, maximum utánoz, vagy véletlenül elszór egy mosolyt.

A mi leányzónk most 3 hónapos, talán már időnként tudatos a mosolya, de inkább reakció a külvilágra, mert ugyanúgy mosolyog egy játékra, mint mondjuk rám, ha vicces fejeket vágok neki. Nem feltétlenül azért mosolyog, mert ő most tudatosan mosolyogni akar, hanem érzést, reakciót fejez ki ezzel arra, ami történik.

2011. júl. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!