Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan lehet észrevenni hogy...

Honnan lehet észrevenni hogy egy 3hónapos babának agyrázkodása van?

Figyelt kérdés

volt már valaki úgy hogy leesett a gyerek valahonnan!

aki hibáztatni akar kérem ne tegye mert így is sírógörcs kerülget!

Látta védőnő is szerinte nem vészes!a homlokát ütötte meg!

Jó kedvű és étvágya is van!

Ha valaki járt ilyen cipőbe kérem válaszoljon!


2009. ápr. 3. 14:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha látta a védőnő, és jókedvű, akkor semmi baj. Nagyon lágy még a csontjuk, nem rázkódik olyan könnyen. Gondolt erre a természet, hogy a kicsi esik-bukik, ne félj!

Ha hányna, nagyon verítékezne akkor hívj orvost!

De az agyrázkódást felnőtteknél is csak ágynyugalommal kezelik. Abban nincs hiba, nem?

Tévét ne nézzen, azt nekem is megtiltották, mikor agyrázkódásom volt :)

Mindenkit leejtenek egyszer, a barátnőmé 3m-t repült a mélykocsiból, a lányom kézmagasságból ki a pólyából, semmi bajuk nem lett. A picik még jól bírják a gyűrődést!

Nyugi!

2009. ápr. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod!Igazán hálás vagyok a nyugtató szavakért!Teljesen megnyugtattál!
2009. ápr. 3. 14:54
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én kicsim 3 x esett le az ágyról, mert amikor aludtunk kimászott mellőlem és csak az ordításra keltem fel. Sosem lett semmi baja, hála istennek, de a lelkiismeretfurdalásom még ma is megvan. Annyira kimerült voltam akkoriban, hogy megesett. Sztem is sokkal hamarabb regenerálódnak a babák. Remélem semmi bajotok nem lesz.
2009. ápr. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia,


Ne izgulj, egyetertek az elottem szoloval.

En pl. kicsinek maniakus ugralo voltam, gondolhatod anyukamat..... :S Szegeny barmennyire probalt figyelni, en azert csak megtalaltam az alkalmat. Parszor estem le pelenkazorol, agyrol, de nem lett semmi bajom. :)

Most 36 hetes terhes vagyok, es csak remenykedem h. a kisfiam nem lesz ilyen :D


x

2009. ápr. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Akkor nincs baj, ha jó kedvű és van étvágya nyugodj meg. A kisfiam 4 hónapos volt amikor éjszaka magamhoz vettem szopizni és már tudott forogni és álmában lefordul, na akkor azt hittem nagy baj van, de aztán nem lett semmi. Rá 2 hónapra meg azt történt, hogy feküdtünk az ágyon az autójával játszadozott ami leesett na ő meg utána ugrott, nem zavarta, hogy ott a lábam. Olyan hirtelen történt, hogy, hogy mire emeltem a lábam, hogy ne ő már addigra félig átmászott rajtam és én meg lódítottam a lábán és szaltózott egyet. Na akkor sírt a legjobban, nagyon megijedtem, de azt mondják az a jó ha sír, mert ha elveszti az eszméletét vagy hány akkor agyrázkódása van.

Ezt csak azért írtam le, hogy megnyugodj és azt meg felejtsd el, hogy te vagy a hibás. Szerintem a legféltőbb anyával is megesik, emiatt nem lehet senkit hibáztatni:)

2009. ápr. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ!
2009. ápr. 3. 16:10
 7/8 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg! Az én babám is leesett már 3-szor, hol a babakocsiból, hol az etetőszékből. Én is nagyon megijedtem, és még ma is lelkifurdalásom van. Hiába gondolod, hogy maximálisan odafigyelsz, hogy ne történjenek balesetek, sajnos nem kerülhetjük el. Ha nem vagy biztos, akkor vidd el orvoshoz. Az első baesetünknél én is bevittem a kórházba. egy 11 hónapos kisfiú anyukája
2009. ápr. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Agyrázkódás


Traumás eredetű, működési károsodás, mely eszméletvesztéssel járhat és legtöbbször maradványtünetek nélkül gyógyul.


Tünetei –eszméletvesztés, mely néhány percig tart


-szédülés


-hányinger, hányás


-fejfájás, amit a csecsemő csak erős sírással tud jelezni


-halvány bőr

2010. máj. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!