Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit mondanak a szakértők,...

Mit mondanak a szakértők, tehéntejet mikortól kaphat?

Figyelt kérdés

Szívesebben adnék neki házi tehéntejet a mesterséges tápok helyett. Valahogy az ösztönöm azt súgja, hogy a természetes mégiscsak jobb (úgy mondom ezt, hogy a babám tápszert is kap, kénytelen vagyok)


A szakvélemény mi erről, egy éves kortól kaphatna?


2011. júl. 21. 08:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen, 1 éves kortól kaphat, bár annyira nem ajánlják, inkább csak 2 éves kortól. De hát eltérőek a vélemények ezzel kapcsolatban. Én nem gondolom azt, hogy a természetes tehéntej jobb lenne mint a mesterséges tápszer, de ha te szeretnél áttérni a tejre, akkor tegyed, csak figyelj a megfelelő bevezetésre. Először higítva, és csak kisebb adagot.
2011. júl. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
Eddig 2 éves kor volt, utána 1 éves kor, most pedig 10 hós kort olvastam az egyik cikkben. Én egyikkel sem értek egyet még pedig azért, mert a szüleink vagy akár a mi gyerekkorunkban sem volt tápszer, vagy ha volt sem volt mindenki számára elérhető, mégis egészséges felnőttek lettünk. Én 7 hónapos kora óta adom neki forralva, én sem vagyok a tápszer híve. El lehet ítélni, de az én gyerekem legalább nem lesz egy mindenre allergiás csemete. Egyébként azt mondják, ha hamarabb adod annál kisebb az esély arra, hogy allergiás legyen. Főképp akkor van esély arra, hogy allergiás legyen a tejre, ha a családban van olyan személy, aki tejfehérje allergiás. Amiért nem ajánlott adni az az, hogy a gyomra nem tudja feldolgozni. Amit megint nem hiszek, mivel forralva minden bacilus ami megtalálható lenne a tejben kimegy. Próbáld meg, hogy adsz neki 1-2x egy egy kortyot, vagy egy kisebb mennyiséget. Ha allergiás, megtudod, ha nem meg adhatod neki.
2011. júl. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nekem is az nem jön össze amit a 2. válaszló mond. Én is allergiás vagyok, de nem hinném, hogy azért, mert korán ittam tehéntejet, vagy valami hasonló, hanem mert annyi műanyag sz@rt eszünk, egyszerűen minden tele van vegyszerrel, ami körülvesz minket. (nem csak az ételre gondolok)
2011. júl. 21. 08:43
 4/11 A kérdező kommentje:
itt konkrétan a tej allergiától kell félni? Vagy egyéb (pl. pollenallergiát) is okozhat, ami csak későb jelentkezik?
2011. júl. 21. 08:45
 5/11 anonim ***** válasza:
igen,a Babavilágban volt erről szó,hogy a később kialakult allergiák a tehéntej korai fogyasztására vezethetők vissza.Gondolom nem minden esetben.Lányom 10 hós és Én is vacillálok rajta,mikortól adjam a tehén tejet.Az egy éves kort biztosan megvárom vele.
2011. júl. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Általában az 1 éves kort mondják, allergia eshetőség miatt. Azoknál a gyerekeknél viszont, akik tápszert kapnak lehet korábban is, hiszen a tápszer is tehéntejből készül.
2011. júl. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát igen, bár gondolom abból kivonnak ezt-azt.


Rákérdezek a gyerekorvosnál, de jó lenne, ha egy éves kortól engedné.

2011. júl. 21. 09:03
 8/11 anonim ***** válasza:
A tej későbbi adását nem a tejallergia miatt javasolják, hanem egyéb más allergiák esetleges kialakulása miatt-nekem ezt mondta annak idején a gyerekorvos. Állítólag csökken a későbbi pollen, élelmiszer allergia lehetősége, ha a tejet később vezetik be a kicsiknél.
2011. júl. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A glutén bevezetéséről is viták vannak,így a tehén tej is ebbe a kategóriába tartozik. Ma már a glutént 4 hónapos kortól be kellene vezetni, de sok anyuka inkább húzza a dolgot. Ahogyan előttem is írták régebben a tehén tejet 2 éveskor előtt nem ajánlották. Most már ott tartunk, hogy 10 hónapos kortól adható.Szerintem döntse el mindenki maga mi a jó a babájának. Lányom 8 hós és 1 hónapja adom neki a tehén tejet vacsorára. Már nem hígítom és kakaóit is szoktam neki csinálni. Azóta alussza át az éjszakát.
2011. júl. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A héten beszélgettem egy anyukával. Tehéntejet ad 2-2,5 hónap körüli babájának. Nagyon meg voltam döbbenve rajta. Na nem azon, hogy adja, hanem inkább azon, hogy vállalja. Ő azt mondta, hogy sajnos a tápszert megvenni nem tudja neki. Mivel szegény családból származik, így ő is és testvérei is azon nőttek fel. A baba szépen fejlődik, a védőnő és a doktornő eddig semmit nem vett észre.
2011. júl. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!