Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beadnátok bölcsibe a kisgyerek...

Beadnátok bölcsibe a kisgyereketeket, ha simán megtehetitek, hogy otthon maradtok vele?

Figyelt kérdés
Nekem 21 hós a fiam, és 18 hetes terhes vagyok a kisöcsivel. Így nem megy bölcsibe a fiam, de egyébként is úgy beszéltük meg a férjemmel, hogy ő keres annyit, ami elég nekünk, így maradok itthon. A barátnőim szerint kell a bölcsi a gyereknek. Vélemények?
2011. júl. 21. 11:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Az én fiam nagyon igényelte mások társaságát, így bölcsibe ment két évesen. Nagyon sokat változott pozitív irányba.

Pedig lehetett volna itthon, mert itthonról dolgozok.

2011. júl. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés, én is ezen morfondírozom.

Szerintem ha teheted ne add be, mert egyrészt mindent haza fog hozni és állandóan betegek lesztek. A játszón azért sokkal jobban ki lehet szűrni a beteg gyerekeket mint mondjuk a bölcsiben (látod, hogy folyik az egyik gyerek orra nem viszed oda a te gyereked a nyakára), ahol igenis sokan vannak. Sok szülőt nem érdekli és megy dolgozni, mert kell a pénz. A másik dolog, hogy szerintem lelkileg sokkal jobb neki, hogy ha egy évig együtt van a picivel, és csak utána megy oviba. Én nem tudom elképzelni sem, hogy ha a lányom elesik vagy éppen hisztis napja van megkapja azt a törődést ami neki ilyenkor kell. Ovis korára remélem már elég érett lesz és képes lesz magát olyan szintem megnyugtatni, hogy ez ne okozzon neki lelkitörést, hogy nem olyan törődésben részesül mint itthon. 3 éves korig jobb nekik az otthoni kötelék. Gyerekek közé pedig lehet menni.

Barátnőm fia most 2,5 éves, be kellett volna adnia bölcsibe, mert visszahívták dolgozni. De a kisfiú nem maradt a bölcsiben, napokat sírt. Kivette, és most fél év múlva sem hiszi, hogy el tudja kezdeni vele az ovit, mert nagyon rossz élmény marad a kisfiúban. persze jól is elsülhetett volna...

2011. júl. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Nincs igaza a barátnőidnek! Egy kisgyereknek nincs még szüksége igazán rajtad vagy egy másik fix személyen kívül mára. Persze, a muszáj, nagy dolog. Viszont erről nálatok ezek szerint nincs szó. Otthon ő van, esetleg 1-2 testvér... a bölcsiben egy gondozónőre jut 10 gyerek is. Egyáltalán nem ideális a kötődés időszakában. Nem azt mondom, hogy üljetek otthon! Vidd játszótérre, esetleg játszóházba, de csak rövidebb (1-3 órás ) időkre és nem kell, hogy mindennap menjetek. Amikor majd ott lesz a pici tesó, úgyis fenyeget a testvérféltékenység, az, hogy neki meg bölcsibe kell járnia ezt tetézné... A 2 évesek még inkább egymás mellett (azaz ugyanolyan játékokkal, hasonló mozgássort végezve) játszanak. Komolyabb együttműködésre még nem igazán képesek,. Szocializálódni pedig először a családban kell, utána a közelebbi közösségben és csak később a nagyobban.. Ha megteheted, igenis tartsd otthon a kisfiadat! Így sem fog semmiről se lemaradni, sőt kialakul benne egy erős kötődés, ami komoly előnyt jelent majd neki az óvodába lépéskor... Azt, amit a bölcsiben csinálnak, esetleg tanulnak, te is megadhatod neki otthon... csak ötletesnek kell lenni :) egy óvónő anyuka
2011. júl. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Én nem adnám/adtam be,mert én úgy alakítottam(és ezért szültem viszonylag későn) hogy ne kelljen,hiszek az első 3 év,anyával töltött idő fontosságában,és mindig is így terveztem.És a tényleges társaság igénye,nem 2 éves korban van,bármennyire is vannak gyerekek akik imádják a bölcsit és jól érzik magukat,(hála :) istennek).Sajnos a jelenlegi élethelyzetek szükségessé teszik sok család életében a bölcsödét,ezt nem is vitatom,de részemről csak anyagi problémák esetén választanám a beadást.Ha megteheted,ez a lehető legjobb döntés,pláne kistestvér érkezésénél,szerintem túl sok változás lenne hirtelen,ezzel megelőzheted az esetleges "mellőzöttség"érzését a nagyobban,és bevonhatod a baba-körüli dolgokba,hamarabb kialakul(hat) a testvéri kötődés.Ez a kérdéskör eléggé megosztja a válaszolókat,igazából te kell hogy érezd és eldöntsd,de az tuti hogy egy 21 hónapos kisgyermeknek nem KELL a bölcsőde.egy mindjárt 3 éves és egy 8 hónapos fiúk anyukája
2011. júl. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%
Nem adnám bölcsibe ha otthon is maradhatok vele. Nem is adtam őket, 3 évesen mentek oviba, mert akkor már kell nekik a gyerektársaság. 3 éves koráig az édesanyja mellett a helye (ha anyuka nem kénytelen előbb dolgozni, mert akkor érthető).
2011. júl. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
23%

Azért az úgy bírom, amikor kijelentik,hogy senkire nincs szüksége az anyán kívül stb. Ez gyerekfüggő. Ezt kellene megérteni! Van olyan kicsi, akinek valóban nem és van olyan, aki szabályosan igényli a gyerek társaságot.

Anyukának kell rajta látnia és ennek fényében dönteni!

2011. júl. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

3. vagyok.


Miért is kellett lepontozni? A kérdésre válaszoltam, nem? Ja, hogy nem tetszik amit írtam? Még mindig nem eszerint kéne pontozni..

2011. júl. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
76%

a bölcsit nem tartom gyerekfejlesztőnek, egyébként is szombaton babauszira, vasárnap játszóházba járunk, szóval van gyerektársasága. Ellenben oviba azonnal be fogom adni, ha betölti a 3 évet. Ott sokat tanulhat.

1 gyerekes, 18 hetes km

2011. júl. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
72%

A bölcsi egy szükséges rossz, ha vissza kell menni dolgozni. Nem azért van, hogy az anyukának könnyebb legyen. Ha nem bír el két gyerekkel, ne vállalja. Milyen érzés valyon a nagyobbnak, hogy jön a kicsi, őt meg lepasszolják.


Ha a nagyobb nagyon-nagyon keresné a gyerektársaságot, akkor maximum délelőtt kb 9-12-ig beadnám, ha úgy megoldható, de több időre nem. Neki még az édesanyjára van szükség. Lehet lepontozni, de én rettentően elítélem azokat az anyukákat akik bedobják a bölcsibe reggel 7-este 5-ig a gyereket, mondván hogy a kicsi napirendje miatt nem tudja elhozni délben, reggel meg apuka viszi, és ő is hozza délután munka után. Az ilyen minek szül, ha nem bírja ellátni anyai kötelezettségeit.


Mondom ezt úgy hogy nekem is két lányom van, 2 év korkülönbséggel, és voltak nehéz heteink, de azért nem passzoltam le egyiket sem.

2011. júl. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Én is úgy gondolom, hogy a bölcsi a gyerektársaság miatt lehet hasznos, de azt megkapja a játszótéren, játszóházban stb. Szocializálódni pedig ráér 3 évesen az oviban is. És az is igaz, hogy nem akarom, hogy azt érezze a kisfiam, hogy jön a kistesó, őt meg lepasszoljuk. Biztos nem lesz könnyű az első év, de más is megbirkózott már vele.
2011. júl. 22. 08:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!