Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek az 1. terhessége...

Akinek az 1. terhessége komplikációmentes volt, a 2. is olyan volt?

Figyelt kérdés

Tudom, le fogtok hurrogni, de nagyon félek attól, hogy a 2. terhességem, szülés, baba nem lenne olyan, mint az 1.

Az 1. terhesség egy álom volt, a szülés napra pontosan a kiírtkor, igaz vákuummal, mert nem tágultam semmit, repedtem, de semmi extra, a bébi makk egészséges (már 1 éves), nyugis, kiegyensúlyozott, boldog baba. 5 hetes kora óta átalussza az éjszakát. De mi lesz, ha 2.jára nem ilyen lesz az egész? Kinek milyen volt?


2011. júl. 22. 07:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Talán lehet benne reménykedni de szerintem nincs tökéletesen két egyforma terhesség és szülés.


Nekem mindkettő terhesség könnyü volt de ha alaposabban belegondolok a fiammal hánytam és sokáig émelyegtem is már nem az az idilli ..


szülés:

itt is lehet rávágni hogy egyszerü komplikációmentes volt de az első baba 5 óra vajúdás után a 2. baba 17 óra vajúdás után született szóval azt hiszem nem egyformák szinte semmiben.


De ha nincs egészségügyi panasz és szerencséd is van akkor nem lesz baj !

Szv. Ne félj!

2011. júl. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nincs 2 egyforma terhesség vagy szülés, vagy gyerek. Lehet a második még jobb, lehet sokkal rosszabb is. Erre semmi garancia nincs.
2011. júl. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem: kislány 10 éves. 38+5-re született, derékfájással együtt 4 óra alatt. (3170g és 49 cm) Problámamantes terhesség és szülés. Az elején volt hányingerem, minden nap, kb 3 hónapig.

Kisfiú , 11 hetes. Semmi hányinger, problémamentes terhesség és szülés, nagyon gyorsan, elfolyt a magaztvíz, és egyből 2 perces fájások, 1 és fél óra múlva a kezeimben tartottam. (4 kiló 54 cm). Szóval a szülés könnyebb volt mint az első. (10 éve ezt mondtam, soha többet, most meg hogy jöhetne is a követekző). Szerintem ne agyalj rajta, ha szeretnél 2-at, vágj bele!

2011. júl. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. A kislány elég sokáig felkelt éjjel, a kisfiú 3 hetes kora óta átalussza az éjszakát. Viszont attól én is félek, ha a követekző nem ilyen lesz....
2011. júl. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az elsővel soha semmi problémám nem volt. Nem volt hányinger, zavaró szag, nem éreztem magam fáradtnak, nem fájt semmi, nem vizesedtem, a cicim feszült picit és kész. A szülés hosszú volt, de problémamentes, 3 éves a kisfiam.

Most a másodikkal vagyok félidős, eddig minden borzalom kijött, amire lehet számítani, kórházban is feküdtem egy hetet. Nagyon pudingnak érzem magam, alig várom már a végét.

2011. júl. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

NEM!!

1. az estiémelygésen kívül nem volt semmi

2. émelygés, ami mér kora du elkezdődött, haematóma, mióma, terhességi cukorbetegség és voltam amnion is



Ennek ellenére majdnem végig dolgoztam mind a két terhesség alatt


Ami mindkettőneél volt, az a csípőfájdalom, de ez a későn felfedezett gyrekkori csípőficam hozadéke


Mind a két szülés 9-10 órát tartott, indított szülés, EDA-val, mond kát gyrenekem nagyra sikeredett, szülések után voltak komplikációk elég erős vérzés formájában



nem lesz harmadik!!

2011. júl. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 TKI Ibolya ***** válasza:
Három gyermekem van.Egyik terhesség és szülés sem volt olyan mint a másik.De én minden pillanatát élveztem a terhességeimnek.A szüléseim pedig egyre rövidebbek lettek.A nagy lányom 7 hetesen átaludta az éjszakát,a nagy fiam még van hogy most is nálam köt ki hajnalban(6 éves),a legkisebb pedig most próbálja át aludni az éjjeleket (4 hónapos).Az első kettővel nem volt soha semmi baj.A harmadik 2 hetesen szívműtéten esett át.Ennek ellenére soha nem bántam meg egyiket sem és soha nem gondoltam azt hogy bár az egyik olyan lenne mint a másik,mert az mondjuk átalussza az éjszakát.
2011. júl. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!