Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek terhessége alatt...

Akinek terhessége alatt meghalt egy közeli hozzátartozója hogy viselte a dolgokat?

Figyelt kérdés
2011. máj. 22. 23:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A nagymamám halt meg pár nappal a szülés előtt. Nehezen bírtam, főleg, hogy külföldön élek és már nem repülhettem haza a temetésre.


Lányom született, az ő nevét kapta (Eszter).

2011. máj. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Édesapám halt meg 2 hónappal a gyermekem születése előtt, nagyon nehéz volt feldolgozni, és nem egész nap sírni, nehogy a babának is baja legyen. De szerencsére a családom mellettem volt és sokat segített, egyedül biztos nehezebb lett volna.
2011. máj. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem apósom halt meg, úgy, hogy ott voltunk pont, még újraéleszteni is próbáltam, sajnos nem sikerült. Akkor 16 hetes terhes voltam. Nagyon szerettem apósom és nagyon megviselt. Az is nagyon nehéz volt, hogy a párom mennyire szenved és ebben azonkívül, hogy mellette álltam nem nagyon tudtam segíteni. Féltem is, mert egy babát már elveszítettünk (10 hetes terhesség volt). Nagyon nehéz volt, de hála az égnek a kicsinek nem lett baja, lassan egy éve történt és most a féléves kisfiam itt alszik mellettem.
2011. máj. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
jah és az lemaradt, hogy apósom nevét kapta a fiam.
2011. máj. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kisterhes voltam, amikor a nagymamám meghalt.

Katéteres, szondán táplált végstádiumú beteg volt, de anyukám otthon ápolta.

Ritka szépen ment el, egész nap vele volt az egész család, mintha érzetük volna hogy ez az utolsó. Húslevest főztem neki, bebújtam mellé az ágyba, ott voltak a dédunokái stb. Estére elfáradtam, elindultam haza, és fél óra múlva telefonált a férjem hogy meghalt....

Nagyon-nagyon szomorú voltam, de kicsit könnyebbé tette hogy tudtam, már nem szenved. Egyébként a temetése másnapján derült ki, hogy a hugom is babát vár............

2011. máj. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Anyukám 1 éve halt meg. A halála után 1 hónappal fogant a kislányunk. Nagyon nehéz volt, főleg az első pár hónap. Intézni a hagyatékot, a lakást, a ruhákat válogatni...stb. Folyton sírtam anyu miatt, de féltem, nehogy a sok idegeskedés miatt valami baja legyen a babának. Aztán ahogy nőtt a pocim, úgy egy picit könnyebb lett, mert sokat foglalkoztam a kis pocaklakóval. Persze nem múlt el nap, hogy ne gondoltam volna anyura. Most 3 hónapos a kislányom. Olyan sokszor jut eszembe anya, hogy az hihetetlen. Ha valamit csinál a lányom, rögtön eszembe jut, hogy vajon anyu mit szólna hozzá, vagy ha anyu itt lenne, most mehetnénk sétálni, vagy ide-oda. Iszonyú érzés még a mai napig is, hogy ő nincs itt velünk. Borzasztóan megvisel, és rettenetesen hiányzik!!
2011. máj. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nagypapam halt meg,akkor voltam 22 hetes terhes. Kulfoldon elek,nagybatyjam hivott fel,de csak makogott a telefonba,mert nem tudja,hogy mondja el nekem. Egyedul en tartottam a kapcsolatot Papammal. Elegge megviselt es meg a mai napig faj a szivem,ha belegondolok. Raadasul elotte egy nappal hivtam fel Ot telefonon,hogy mi ujsag,pedig csak masnap akartam,mert hetvegente beszeltem vele.Szoval szombat helyett penteken beszeltunk.Akkor meg jo kedvu volt,hetfon ment volna szivbillentyu cserere,de szombaton elvitte a szive. :( Szoval a mai napig halas vagyok a sorsnak,hogy valami miatt egy nappal elotte hivtam fel. A temetesre hazarepultem.rengeteget sirtam,de a babanak semmi baja nem lett. Raadasul Apammal is nagyon csunyan osszekaptam utana,mert "sajnalta" tolem azt a penzt,amit Papa ramhagyott.
2011. máj. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok! 3 hónapos terhes voltam,amikor dec.-án meghalt az imádott keresztanyám,akit majdnem anyukámként szerettem! Sajnos 3 éve mellrákot diagnosztizáltak nála, majd áttétek miatt, agydaganatban halt meg,miután megtudta,hogy kislányt várunk. Azért nagy dolog,h kislány,mert a lánya 18 évesen halt meg autóbalesetben,és nagyon várta az én kislányomat!!! Rá 2 hónapra meghalt a keresztapám is, nem tudta feldolgozni keresztanyu halálát. Én nagyon erősnek akartam tűnni,de szomorú zenéket hallgattam és ha nem látott senki, igenis bőgtem...Most március végén apukám is majdnem meghalt, én rohantam vele mentő helyett a kórházba,mert nem volt idő megvárni. Majdnem elfakadt az epehólyagja, de mivel gyulladt volt,nem műtötték meg. Azóta is idegeskedünk miatta. Aztán anyukám elveszítette a munkahelyét,pedig tartozás is van. Aztán még ott van az anyósom,aki állandóan akadékoskodik,tehát nem csoda,h a lepényem idő előtt öregedésnek indult. Remélem még kihúzzuk ezt a 4 hetet! Nagyon várom már a kislányunkat, ő lesz a boldogság nekünk,ennyi megpróbáltatás után!!! Egyébként terhesség előtt dohányoztam, és ilyenkor rossz,h az ember nem tudja levezetni a feszültséget sehogy. No alkohol, no cigi, no futás, vagy vmi. Engem a vezetés és a férjem szeretete nyugtatott csak meg! De szerintem ha meglesz a lányunk,valahogy levezetem majd ezt a sok feszültséget,mert igazából úgy érzem,h visszafojtom a dolgokat!

Minden jót kívánok mindenkinek!!!

36 hkm

2011. máj. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsére senkim nem halt meg...vagyis igen is meg nem is. 8 hónapos terhes voltam mikor anyukámat meg kellett műteni mert kiderült hogy rákos, épp kezdte volna a kemot mikor megrepedt az aortája és nem lehetett tudni életben marad-e. Egész éjjel a műtőben volt és én nem tudtam ott lenni, aztán altatták napokig. A műtét másnapján elment a nyákdugó, következő nap szültem. Megint másnap láttam a kedvesemen hogy valami baj van. Akkor mondták, hogy volt anyának egy spontán szívmegállása, ami mint kiderült nem is volt spontán, mert az egyik "okos" nővérke káliumot adott neki hígítatlanul.

Nagyon rossz volt, rettenetesen aggódtam és bosszantott hogy nem lehetek ott. De csak egyszer sírtam. A babám kicsi lett, 37+6ra született, nem kellett koraszülöttre vinni, mellettem lehetett. Ott volt a mellkasomon, simogattam ölelgettem, szagoltam a finom babaillatát és sírtam. Aztán összeszedtem magam, 13 hónapos koráig szopott és most is egészséges angyal-baba.

2011. máj. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Részvétem minden kedves válaszolónak és nagyon örülök hogy mindenkinek sikerült átvészelni ezt az időszakot és nem lett baja a babáitoknak se!
2011. máj. 23. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!