Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki terhessége alatt végig...

Aki terhessége alatt végig (vagy majdnem végig) szedte a magzatvédő vitamint, annak mekkora babája született?

Figyelt kérdés

Én végig szedtem az Elevitet, mert nélküle rossz volt a vérképem, a doki először csak a 20. hétig javasolta, de a véreredmények miatt végül a szülésig szednem kellett.

Kisfiam 4 kiló fölött született 38-as fejjel.

Egyikőnk sem nagydarab, igaz magasak vagyunk. Én alig több mint 2 kilóval születtem ,a férjem 3-al. Szóval nem tudjuk miért nőtt meg ennyire a pocakban. És már sokszor olvastam hogy a magzatvédő vitamin lehet az oka, és most a tapasztalatokra lenék kíváncsi.

Barátnőm megcáfolja ezt az állítást, ő két gyermekkel szedte végig, és alig több mint 3 kilóval születtek, szóval neki nem lettek nagy babái.

Nektek mi a véleményetek erről?

Köszönöm a válaszokat!


2011. júl. 13. 19:19
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Az egyik gyermekemmel szedtem, ő 4400 grammal született

a másikkal nem, ő "csak" 4300 grammos volt.

Szóval nem azon múlik!

2011. júl. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Nem azon múlik! Ez biztos, az orvosom is ezt mondta.

Én végig szedtem mindkettővel és nagy babáim lettek, a barátnőm is végig szedte, ő 3200 grammos kisfiút szült.

Ez kizárólag genetika, és némi táplálkozás (ha éhezel kisebb lesz a gyerek mint lenne normális evésnél).

2011. júl. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

4 napja késett,teszteltem ami pozitív lett és attól a naptól szedtem a gravidát,tehát már nagyon hamar.

2 nappal túlhordtam a kisfiamat és 31cm-es buksival 51cm-el és 3350g-al született.

2011. júl. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Elsővel végig Elevit:3200g másodikkal végig Gravida:3300g
2011. júl. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
0%

30. hétig szedtem Elevitet, 4050gr. lett a babám! És 56cm.

Szerintem a magzatvédő hatására is nőtt ekkorára!

2011. júl. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
A terhességem első 6 hónapjában Elevitet szedtem, utána szülésig és végig a szoptatás alatt Ladeevitet.Mégis csak 2490 g-mal született a lányom, időre!De ez nálunk genetika, én voltam ilyen csöpp.
2011. júl. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
6. héttől femibiont szedtem, a 32-től gravidát,3500 grammos átlagbaba lett, szerintem sem ezen múlik.
2011. júl. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

3000 és 3250

Nem ezen múlik, a baba nem nő a vitamintól. A vitaminok csak a mama étvágyát fokozzák, illetve a benne lévő B vitaminok fokozzák a felszívódás hatékonyságát, ezen keresztül tudnak hatni a mama hízására, a babáéra nem. Régen a rossz étvágyú kisgyerekekkel etettek folsavat, mert fokozza az éhségérzetet és ezek a vitaminok sok folsavat tartalmaznak.

(Az anyuka súlygarapodását is hülyeség ráfogni a vitaminokra, mert vagy a hormonok okozzák vagy az evés :)

2011. júl. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Én a 30. hétig szedtem Elevitet, utána leálltam a vitaminokkal, mert 2 héttel meghaladta a babám a méreteket. 39+6 napra császároztak: 4790g volt a fiam. A mi családunkban apukám született 5 kilóval, a fiam pedig egy az egyben ráütött, külsőre, testalkatra, "tánctudásra" :-) Most 1 éves. Szerintem genetika, nem a vitamin.
2011. júl. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Én cáfolom ezt az elméletet!A születési súly egyértelműen öröklött dolog.Ettem mindent, amit csak megkívántam, zabáltam a gyümölcsöket, ettem a tejtermékeket, fel is szedtem 18 kilót, szóval nem éhezett a kicsi:))Néztek lepényáramlást is a kisebb súlya miatt, az is rendben volt, és nem is volt elöregedve a lepény, a 39. héten is csak II. fokozatú volt.Nem dohányoztam, mégis picurka lett..
2011. júl. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!