Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan csináljam, hogy keveseb...

Hogyan csináljam, hogy kevesebbet egyen, többet aludjon?

Figyelt kérdés
Kisfiam majdnem 7 hetes.Amióta hazajöttünk a kh-ból, hetente fél kg-ot gyarapodik! 3 óránként eszik éjjel-nappal és ez most már nagyon kezd meglátszani...Ezen szeretnék változtatni. Ráadásul nagyon hasfájós is, gondolom nem tesz neki túl jót, hogy egész éjjel IS zabál. Arra gondoltam az éjszakai etetéseket kellene ritkítani, de hogyan? Ilyenkor mit kezdjek vele, hogy ne egyen, de visszaaludjon? Egyébként is rossz alvó, sem nappal sem éjszaka nem alszik jól, átlagban 3 órát sikerül pihennem a 24-ből, nagyon ki vagyok.. Köszönöm, ha segítetek tippekkel, tanácsokkal.
2011. júl. 22. 18:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Igaz, hogy még fiatal vagyok és nincs gyerekem, de próbáld meg, hogy adsz neki teát, ha elfogadja a cumisüveget. Lehet, hogy csak azért kel fel, mert szomjas. Azt még az apukája is tudja neki adni.

2011. júl. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szerencsés vagy, hogy csak három óránként eszik a babád. Az tényleg gond, hogy ilyen keveset alszol, próbálj nap közben többet pihenni, majd észreveszed, hogy lassan átáll a szervezeted a folyamatos "műszakolásra". Kérj segítséget, sétáljon más vele, hagyd a háztartást (igen, meg lehet szokni a kisebb koszt is) és pihenj.

Anyatejes baba nem lehet elhízott. VAn olyan nézet, ami próbálja a babákat egy szigorú napirendre rászoktatni, a másik, hogy rábízod az egészet. Mi ez utóbbit tettük, még 10 hónaposan is ébredt 3 óránként éjjel is, rá egy hónapra viszont villámgyorsan elválasztotta magát és átalussza az éjszakát. Ő is hasfájós volt, ez csak három hónap max., nekünk pont az segített, ha evett kicsit. Éjszaka teáztatni manapság nem szoktak-folyamatosan változik a protokoll ebben is.

De minden baba más. nagy szerencse, ha van egy jó védőnőd és/vagy gyermekorvosod.

Gratulálok és sok erőt és örömet kívánok a babádhoz!


egy egyéves nagyfiú anyukája

2011. júl. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Én javasoltam a teáztatást. De egyébként abban egyetértek, hogyha a kedves kérdező a gyermekorvosával, vagy a védőnőjével beszéli meg ezt a dolgot. Ők sokkal jobban fogják tudni, hogy mi lesz a megfelelő a kicsinek.

2011. júl. 23. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!