Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor szüljem a második...

Mikor szüljem a második babát, hogy kapjak tgyást meg gyedet? Ne csak gyest a kicsi után? Most egy éves.

Figyelt kérdés
2011. júl. 22. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
az első gyerek 3éves koráig meg kell szülni,hogy ne csak gyest kapjál!
2011. júl. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Most van biztosítási jogviszonyod, vagy csak gyes kapsz? Ezt lényeges lenne tudni, illetve azt, hogy a kistesó születésekor lesz-e biztosítási jogviszonyod? (A gyes alanyi jogon jár, nem biztosítási jogviszony)
2011. júl. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
csak akkor kap gyedet,ha visszamegy dolgozni,aztán táppénzre. ha nem,akkor csak gyest kap már. tgyás se jár. letelik a gyed a nagy után,a következő naptól kapod a gyest akicsi után.
2011. júl. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
nem kell visszamennie dolgoznia,ha van biztosítási jogviszonya. én akkor lettem terhes a 2.babával amikor az első 2 éves lett.így pont 2 év és 9 hónap van köztük. a nagyobbikra lemondtam a gyest és most megígényeltem a tgyást a kisebbikre.
2011. júl. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
igen, alsö válaszolo is azt mondta hogy 3. év betölte elött kell megszületnie a kicsinek, nos nálunk lesz 3 év külömbség, akkor ugy járok a legjobban ha a kicsim most 2 évesen megy majd bölibe, én dolgozom, és valamikor majd megint terhesség,táppénz tgyás stb?.. nem szeretnék 2 évnél kisebb idöt köztük.
2011. júl. 22. 21:23
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha él a munkaviszonyod, akkor mindenképpen tgyást, majd gyedet kapsz, fogalmam sincs, honnan veszik a válaszolók azokat az okosságokat, hogy előbb menj vissza dolgozni, vagy 3 éves koráig szülessen meg, különben csak gyest kapsz.


Élő munkaviszony esetén az ellátások akkor is járnak, ha ténylegesen nem dolgozol.


Az, hogy mikor születik a tesó (2, vagy 3 éven belül) csak annyiban számít, hogy az ellátások alapja más lehet.


Pl. ha egy évet gyesen vagy, mire jön a tesó, akkor nem a jövedelem a gyed alapja, hanem csak a minimálbér.


Élő munkaviszony esetén olyan NINCS, hogy csak gyes jár.

2011. júl. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, akkor nem kell siettetni. lehet ugy lesz hogy 2 évesen vissza mehgyek dolgozni kicsit és utána megint baba..
2011. júl. 23. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!