Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet ahhoz szoktatni...

Hogy lehet ahhoz szoktatni egy újszülöttet, hogy később egyedül is el legyen?

Figyelt kérdés

A babóm 10.5 hós, és őt nagyon elkapattuk. Hasfájós volt, csak kézben nyugodott meg, ráztuk mindig a fenekét, csak hogy ne sírjon. Igen ám, de mire elmúlt a hasfájás, ezt ő szépen megszokta, és állandóan kézben akart lenni.

Szeretnénk még egy babát, de ezt a hibát nem akarjuk még egyszer elkövetni. Mit tehetünk ez ellen?


2009. ápr. 4. 14:07
 1/3 anonim ***** válasza:
1 éves korig hejre lehet hozni,1-2 hét hiszti és rendbe lesz minden.Gondolom tudod mikor miért sir,ha hiszti ne menj be.Újszülöttet is majd le kel szoktatni,nem tudhatod elöre milyen lesz,mije fog fájni.
2009. ápr. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem 3 hónapos korig nem tudsz ellene mit tenni, ha sír, dajkálni kell. Utána, ha sír, akkor ne vedd fel, hanem adj neki valami játékot, ami leköti a figyelmét, és azzal eljátszik (persze, ha tudod, hogy nincs semmi baja, csak unatkozik.). Az én babám a játszószőnyeg alatt 3 hónapos kortól tök jól elvolt.
2009. ápr. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát igen, ha hasfájós, akkor elég nehéz, azt az időszakot igenis vele kell töltened. De ha nem hasfájós, vagy miután kinőtte, egyszerűen el kell jönnöd tőle, ott kell hagynod pl. a kiságyban. Az elején biztos sírni fog, de meg fogja szokni. Ettől ugyanolyan anya vagy, nem fogja azt érezni, hogy nem szereted.

Én az első pillanattól fogva így csináltam, bár szerencsére nem voltunk hasfájósak. Rakd körül játékokkal, kapcsolj be nála zenét vagy körforgót, beszélj hozzá kintről, hogy hallja a hangod. Menni fog, csak kitartás!

2009. ápr. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!