Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon hamar adtam fel a...

Nagyon hamar adtam fel a szoptatást?

Figyelt kérdés
Sokat kinlódtam kezdettől fogva a babám szoptatásával, szoptattam óránként, sőt sokszor órákig. Fejtem, ettem, ittam, szóval megtettem, ami írva vagyon, és amit a szoptatási tanácsadó mondott. Sőt, a szoptanít készülékkel adtam neki a pótlást, amikor már arra is szükség volt. Sajnos utóbbit már befejeztem, mert a 3 másik gyerek mellett egyszerűen nem volt időm rá, hogy mindíg használjam. Sajnos mostanra már gyakorlatilag semmi tejem nem maradt. Nagyon bánt a lelkiismeretem, bár a másik 3 gyerekkel is ugyanígy jártam. Talán csak a lelkiismeretemet szeretném megnyugtatni, de mégis érdekelne, hogy vajon véleményetek szerint túl korán feladtam?
2011. szept. 22. 15:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad, hogy ez mennyi idő alatt ment végbe, de gondolom nem túl gyorsan, ha végigpróbáltad az összes lehetőséget.

Én azt gondolom, hogy az embernek véges a képessége és a türelme, ha te addig bírtad, ameddig bírtad, akkor ez van, tovább kell lépni. Nem ettől lesz jó vagy rossz a babádnak, te sem ettől válsz jó vagy rossz anyává.

Túl van picit misztifikálva ez a szoptatás téma, ezért ébred sokakban lelkiismeret-furdalás. Tök feleslegesen.

2011. szept. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tűnik mindent megtettél. És szerintem nem kell parázz,nagyon jó tápszerek vannak már. Én is ebben a cipőben jártam,3 hónap után volt olyan is,hogy 20 percig fejtem 10 mili tejet,hogy odaadhassam..Én is ráhagytam,vicc volt az egész. Ne szomorkodj,lehet ettől még egészségesebb is a gyerkőcöd,mint az anyatejes babák.
2011. szept. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Nem mindenkinek van sok teje,ez alkati kérdés. Az sem igaz,hogy a különféle módszerektől lesz. Csak ma szeretik hangoztatni,hogy CSAK akkor vagy jó anya,ha állandóan és sokáig szopik a babád. Ez pedig nem igaz. Jó anya vagy így is.
2011. szept. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az elsőt 1 hónapig tudtam szoptatni pótlás mellett, a másodikat 3 hétig és majdnem a kezdetektől pótolni kellett. Nem termelődött sok tejem hiába csináltam bármit. Aztán már én is feladtam. Az első gyerek után azt gondoltam azért nem tudok szoptatni mert nem tettem meg mindent. De a második után már tudom, hogy sajnos ilyen vagyok. A szülésznő unokanővérem is mondta. :(
2011. szept. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én az elsővel nagyon sokat küzdöttem a szoptatásért és sikerült is, de a másodiknál elhatároztam, hogy ha ugyan olyan nehezen fog menni, akkor hagyom, hiszen egyszerűen nincs idő a másik gyerkőccel foglalkozni, ha állandóan fejek, kiskanalazok, szoptatok. Neked ráadásul 3 is van. Szerintem nem adtad fel hamar.

Szerencsére a kislányom ügyesen szopizik.

2011. szept. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindannyiótoknak a kedves reakciókat. Valóban úgy érzem mindent megtettem. Sajnos, amint azt írtam, már a másik három gyereknél sem ment jól, talán csak az elsőnél volt kicsit tartósabb. Lehet, hogy némelyek ezt túlzott reakciónak tartják, de tényleg megnyugtató, ha más is úgy látja, hogy amit lehet, azt megteszi az ember, de képességein túl nem léphet. Sajnos jó pár hét után vettem csak észre, hogy a háromból a két kisebbik,már igen nehezen viseli a hiányomat, hiszen teljesen bezárkóztam a babaszobába. Szóval kösz mindenkinek a biztatást.
2011. szept. 22. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!