Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A szoptatás végéig/a baba 1...

A szoptatás végéig/a baba 1 éves koráig/ egyfolytában hizni fogok?

Figyelt kérdés
azt hittem, hogy a szoptatással hamarabb lemennek a kilók.. a szülés óta rajtam maradt 5kg, és azóta még rámjött 5 kiló. 6 hónapja szültem. ez is alkat kérdése?
2009. ápr. 4. 20:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ha majd abba hagyjuk a szoptatást, akkor fog lényegesebben lemenni ez a sok kiló. Tapasztalatom még nincs, mert még én is szoptatok.
2009. ápr. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Alkat kérdése. Én több mint egy évig szoptattam a gyerköcöket, de közben végig "diétáztam". Nagyon oda kellett figyelnem, hogy mit eszek, és tornáztam az első héttől kezdve. Szülés után nem maradt rajtam szinte semmi, de így tartottam a súlyomat a szoptatás alatt.
2009. ápr. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én a szoptatás alatt nem is fogytam és nem is híztam, pedig jócskán ettem. Aztán abbahagytam a szoptatást, de az evési szokásaimat nem és pár nap alatt 2 kg-ot híztam, na onnantól visszavettem. Na most meg ugyanúgy nézek ki mint szoptatás alatt, na meg ez megegyezik a szülés előtti mérettel is:)
2009. ápr. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
második válaszolón eléggé meglepődtem: első héttől kezdve tornászott? azért ezt nem tanácsolnám senkinek. én mondjuk nem híztam a szülés alatt, annyival jöttem haza a kórházból, mint amennyivel a terhességet kezdtem. A szoptatás alatt én fogytam, úgyhogy gondolom hogy ez azért alkat kérdése is. viszont ne fogyózz és ne vidd túlzásba a tornát sem, míg szoptatsz, mert ha izomlázad lesz, a szervezet tejsavat termel, és ettől előfordulhat, hogy a gyerkőc nem fogadja el a tejedet. próbálj figyelni, mit eszel, inkább a délelőtti órákban egyél, ha van időd a gyerkőc mellett, minél kevesebb cukrozott dolgot egyél!
2009. ápr. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én szülés után -1 kg-val jöttem haza a kórházból. A szoptatás alatt eddig 6 kg-ot hoztam. Viszont van bőven tejem, észrevettem, ha nem eszem, próbálok kevesebbet, kevesebb a tejem. Babám 11 hónapos és még bőven szopizik. Remélem én is hogy igaz amit másoktól hallottam, hogy ha abbamarad a szoptatás, szépen lefogytam nagyobb erőfeszítés nélkül. Viszont a környezetemben akik fogytak a szoptatás alatt, sokkal hamarabb elfogyott a tejük.Jó babázást!
2009. ápr. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én nem tudom hogy van ez, de fél éve szoptatok, egyfolytában fogyok, mégis van tejem. Már 6 kilóval vagyok kevesebb a szokásos súlyomnál, zörögnek a csontjaim, holott nem fogyózok!! Nem tudom mi lesz ha abbahagyom a szoptatást, szóval biztos hogy alkat kérdése az egész.
2009. ápr. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, úgy látom, hogy ez csak alkat kérdése lehet. ha próbáltam kevesebbet enni, a tejem is kevesebb lett. tehát beszerezhetek bő ruhákat nyárára... a régi ruháim 99,9% kicsi rám...
2009. ápr. 5. 12:03
 8/10 anonim ***** válasza:
Az uolsó válaszolótól mintha magamát hallanám. A lórházból annyival jöttem haza, ahogy a terhességet kezdtem, most meg már 5 kg mínuszban vagyok. Lassan 7 hós a babám, de még szopizik, tejem van bőven és tápláló is. A poén az, hogy többet eszek, mint életemben bármikor, úgyhogy tényleg alkat kérdése. Nálama gond az, hogy most már minden régi ruhám nagy és mindenki azt hiszi, hogy beteg vagyok. Az utcán az ismerősök szinte szörnyülködnek, meg kérdezgetik, hogy miért nem eszek, meg nincs-e valamilyen bajom. Néha már kínos!!! Pedig boldog vagyok, nem fáj semmim, egyszerűen szerintem csak így reagál a szervezetm a szoptatásra, a tiéd meg gondolom ellenkezőleg, de ez nem gond, utána biztos minden visszaáll a régi kerékvágásba :-)! Kitarás!
2009. ápr. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy sikerült-e leadni a plusz kilókat? Rám is jönnek a kilók szépen amióta szoptatok!Gondolom te már nem szoptatsz.
2010. márc. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

De, még mindig szoptatok, már lassan 18 hónapja. és a kilók azóta is rajtam vannak, bár nem több, de nem is kevesebb.

bár nem is teszek érte, hogy lemenjenek. mert nemsokára vissza kell mennem dolgozni, ez a szoptatás végét fogja jelenteni, igy akkor majd fogyókúrába kezdek.

irj privát e-mail-t, veled mi a helyzet.

2010. márc. 13. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!