Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A János kórházban tényleg...

Alaszka kérdése:

A János kórházban tényleg adnak cukros vizet a babának?

Figyelt kérdés
Ezt hallottam nemrég, hogy az anyukák előtt kérdezés nélkül itatják a babákat cumisüvegből, cukros vízzel... és állítólag bababarát kórház.
2011. júl. 24. 09:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Mindenhol adnak.
2011. júl. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem mindenhol adnak...

Az István kórházban például nem.

2011. júl. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem adnak. Én vidéki bababarát kórházban szültem, még cumisüvegük sincs, a lefejt tejet is fecskendőből engedik csak. Tea, víz, tápszer meg van tiltva nekik. Amelyik nem tudott szopni, annak is csak a 3. nap adtak anyatej pótlást.
2011. júl. 24. 10:10
 4/14 anonim ***** válasza:

És ha leesik a baba vércukra, akkor megvárják, hogy bekómáljon és agysérülése legyen vagy azért feladják az elveiket és helyreteszik a vércukrát?

Ha kell neki a cukros víz, volt itt vita, rengeteg babának esett 3alá a vércukra, akkor kell.

Mondjuk én sosem szülnék és nem nevezném bababarátnak azt a kórházat, ahol nem a baba és az ő egészségi állapota az első. Ugyanolyan elvakult, mint bármely más kórház.


Egyébként én is bababarát kórházban szültem, ahol barátnőm az orvos és ő mondta, el ne higgyem, tápszert csak az orvos írhat ki, és ő sosem szokott mert szoptatáspárti és éjszaka elfogy jó pár liter tápszer. Mit gondolok, mit csinálnak a csecsemősők az üvöltő gyerekkel, ha beadja az anyuka? Betápszerezik és akkor csendben van és alszik. És valóban sosem láttam csecsemőst üvöltő babát ringatni, csak nyugodt és alvó csecsemőket.

Ezt ki kell bírni és elviselni, nem igen tudsz mit csinálni, hacsak azt nem, hogy nem viszed oda a csecsemősőkhöz a babádat, hanem megoldod magad.

2011. júl. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hát én megoldottam magam, nem adtam be legfeljebb 5 percre a csecsemősökhöz. De a szobában volt egy anyuka, akinek nem szopizott a babája, csak sírt, a 3. nap adtak neki anyatejet (másét), de azt is az anyuka előtt. És tanították szoptatni, meg is tanult. Én még ilyet nem hallottam, hogy leesik a vércukra a babának...ha folyamatosan mellen van, biztosan nem.
2011. júl. 24. 10:50
 6/14 anonim ***** válasza:
95%
Az Istvánba anyatej pótlást kaptunk pohárból, amikor még nem volt elég tejem. Nem volt se cukros víz, se tápszer.
2011. júl. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én a Margitban szültem,ott kapott cukros vizet,meg tápszert is,mert egy cseppet sem tudott szívni.Az 5.napon indult meg a tejem,így tápszerrel engedtek haza,de egy adagot kapott otthon,mert du.-ra megindult a tejem szerencsére.
2011. júl. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én sem találkoztam még senkivel sem, akinek leukémiás lett volna a gyereke, akkor gyerekkori leukémia nincs is?

Sőt cukorbeteg emberrel sem, akkor cukorbeteg ember sincs, ugye? Elég fura érv, én még nem hallottam, ilyen nem fordulhat elő.

De te tudod, mondjuk ne is találkozz soha, de ha veled nem fordulhat ez elő, mert ilyen nincs, akkor meg mit aggódsz? Másért?

2011. júl. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

De itt van pár történet, bár biztos csak kitalálták az anyukák, ne kelljen végigolvasnod a sok kommentet


egy kép: [link] Itt még 1napos se volt a babám.Infuzión kapta a cukros oldatot mert olyan alacsony volt a vércukra.utsó 2válaszadó.

Szerintetek milyen érzés volt? 3napig bent volt a kis kobakjában,ha esetleg baj lenne ne kelljen ujra szurni.

Inkább kapja a cukros vizet,minthogy INFUZIÓT kelljen kapnia!

2011. júl. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

nem olvastam végig a sok hozzászólást, de sajna az én fiam is infúzion volt 4napig születése után, mert gyenge volt, tejem nem volt- sajna egyik gyermekemnél sem- ez nálunk családi vonás. Így tápszerrel etették és infuziózták. Persze próbáltuk szopiztatni, hátha jutna neki pár csepp...

Őnála kimaradt a cukrosvíz az infúzió miatt, már születése után 4-5órával próbálták tápszerezni, mivel annyira alacsony volt a cukra.

Szóval inkább egy kis tápszer, mint maradandó agykárosodás, vagy egyéb szervi baj.

2011. júl. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!