Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A János kórházban tényleg...

Alaszka kérdése:

A János kórházban tényleg adnak cukros vizet a babának?

Figyelt kérdés
Ezt hallottam nemrég, hogy az anyukák előtt kérdezés nélkül itatják a babákat cumisüvegből, cukros vízzel... és állítólag bababarát kórház.
2011. júl. 24. 09:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szia!Én 1éve szültem. (14hónapja) S mivel kis sulyú volt a babám;leesett a vércukorszintje-->infuziót kapott szülés után ezért kapott cukros vizet. De mielött lepontoztok,nem alakult ki nála cumizavar,mai napig szopizik. S szopizott a kórházban 40-50grammokat. Igaz ma se egy nagysulyú baba de ügyes s minden:))


3 talán elég lesz, hogy elhidd, van ilyen, hogy leeshet a baba cukra. De sok ilyen jött arra az ominózus kérdésre.

De írd ki kérdésben és akkor leírják neked ezek az anyukák, talán.

2011. júl. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A János kh nem bababarát, legalábbis 1,5 éve mikor szültem, még nem volt az...

Cukros vizet tényleg készítenek, de nem erőltetik (legalábbis akkor nem erőltették). Azt mondták, sűrűn próbáljam szoptatni, de ha nem megy, 3-4 óránként kínáljam meg a cukros vízzel.

Így is tettem az első két napban. Utána beindult a tejem. Azóta se ismeri a gyerekem se a cumisüveget, se a cumit. És a szoptatást is két napja hagytuk abba végleg. És még csak cukor beteg se lett attól a pár kortytól, amit 2 napig kapott. Viszont nem kellett hosszabb ideig bent maradnunk a kh-ban. Ő ugyanis 35 hétre született, és ha nem itattam volna cukros vízzel amíg nincs tej, lehet, hogy tovább kellett volna bent maradnunk ilyen-olyan problémák miatt...

Sőt! Mikor hazajöttünk, és kijött a gyerekorvos, ő is mondta, hogy ha nem menne megfelelően a szopizás, akkor igenis meg kell kínálni néha cukros vízzel. Gondolom nem poénból mondta ő sem... Hál' istennek erre nem volt szükség egyébként!

2011. júl. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
A János kórház nem bababarát kórház, februárban szültem ott. A kislányomnak leesett a vércukra születés/császár után, mert nem ettem előtte 1,5 napig, vártuk a gyereket, aztán műtét lett...őszintén szólva nem tudom mit kapott, mert PIC-re került oxigénhiány miatt, amit a csecsemősnővéreknek köszönhetek...soha többet János kórház.
2011. júl. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Azt elhiszem, hogy vannak egyedi esetek, meg hogy a kissúlyú babáknál vagy koraszülöttnél előfordul. Én csak azt tartom megdöbbentőnek, hogy egészséges babáknál rutinszerűen alkalmazzák. _Hallhattam volna ilyesmit, mert két gyereket szültem, sok kismama ismerősöm van. A 2. babám be is sárgult, de ennek ellenére senkinek eszébe sem jutott cumiztatni bármivel, csak azt mondták szopizzon, szopizzon, és szopizzon, akkor is ha nincs tej a ciciben, mert könyörgöm, attól indul be, hogy a baba ingerli a mellet. Azt a butaságot nem értem, hogy várjuk, hogy a tej beinduljon magától, a babát meg közben cumiztatjuk? Elhiszem, hogy van akinek nehezen indul be a tej, de higyjétek el, ez általában nem alkat kérdése, hanem a kórházakban bevett butaságok eredménye.
2011. júl. 24. 13:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!