Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos tápszeres babámnak...

5 hónapos tápszeres babámnak már 4 óránként kellene ennie? Mert néha alig bírja ki a 3 órát is.

Figyelt kérdés
2011. júl. 24. 20:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. Most ha 4 óránként enne, akkor nem jön ki a napi 5 kaja, csak ha éjjel is eszik. De nekem azt szokta mondani a doki, hogy nem lenne baj, ha ennyi idősen nem enne éjjel.

Az én kislányom is 5 hónapos, szintén 3-3,5 óránként eszik. De van, amikor kevesebb idő telik el, mert mondjuk elhúzódik a délelőtti alvás, és később tízóraizik. Olyankor kap gyümit, 2-2,5 óra múlva meg ebédet.

Amúgy ő pl. így eszik: reggel fél 8-8, 10-fél 11, 1-fél 2, 4-fél 5, aztán vacsora fél 8-8 körül. Sehogy nem jönne ki a 4 óra, akkor kimaradna egy evés, és tuti 2-szer kelne éjjel. Így szerencsére csak egyszer.

2011. júl. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Éjjel már ő sem eszik, inkább vizet adok neki, mert sztem jó ha van egy hosszabb idő, amikor ürül a gyomra. De ő reggel 5 körül már eszik, így ő 6× eszik egy nap. Neki kijönne 4 óránként 5 etetés.

Amúgy a hozzátáplálással is az a bajom, hogy mivel 6× eszik, nem tudom melyik a tízórai, ebéd, uzsonna.

Ő nagy vonalakban: 5, 8, 11, 14, 17, 20 órakor eszik.

2011. júl. 24. 20:54
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja és azért kérdezem, mert egy védőnő szerint neki már 4 óránként kéne. Holnap jön a sajátom, kíváncsi vagyok ő mit mond.
2011. júl. 24. 20:55
 4/8 anonim ***** válasza:

A reggelinek a 8 órási evést vedd. Az 5 órási az mondjuk egy plusz evésnek felel meg. Nálunk ez valamikor éjfél és 4 között van. Nagyon durván kiszámíthatatlan. :)

Pont ma olvastam, hogy 5 hónaposnál az ideális etetések: 6, 10, 14, 18, 22 óra! Most komolyan, ezt melyik okos találja ki? Nem egyformák a babák. Az én lányom korán kel, de korán is alszik este. Az én védőnőm azt mondta, hogy nem baj, ha nem 4 óránként eszik, akkor etessem, amikor éhes, és persze próbáljunk valamennyire alkalmazkodni a napirendhez. Ezért is van, amit mondtam, hogy tízóraira már többször kapott csak gyümölcsöt, mert így éhes lesz ebédre. Előfordult sajnos, hogy csúsztak az etetések, így nem volt éhes vacsoraidőben. Mondanom sem kell, rémes éjszakánk volt! :(

2011. júl. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk sosem evett 4 óránként. Ez hülyeség szerintem, egy elavult dolog. Egy baba tudja mikor és mennyit kell ennie, mint ahogy pl. Te is. A védőnő meg egyen akkor, amikor ő akar. Nehogy éheztesd már szegény babádat! Pl. melegben mindenki kevesebbet eszik, hűvösebb időben megnő az étvágyunk, nem órához kell igazítani. Idővel úgyis beáll egy nagyjábóli rend, vagy sem. Van akinek percre pontosan ebédel a babája, nálunk ez sem volt így. Amikor megéhezik, akkor eszünk és én is vele.
2011. júl. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Ezt én is így gondoltam. Többnyire 2 óra 45 percre éhezik meg, így eszem ágában sem lenne húzni 4 óráig. Nem fogom kínozni.

Az evések még mindig össze-vissza vannak, amit leírtam. Lenne olyan, hogy pont fél 12-12re esne a tízórai.

2011. júl. 24. 21:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem igény szerint kell etetni a babát, akkor is, ha szopik, akkor is, ha tápszeres. Ha éhes, hát éhes, ha 2 óránként, hát 2 óránként. A lényeg, hogy szépen fejlődjön.
2011. júl. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

21:40-es vagyok. Nekem már 1,5 éves a kisfiam, viszonylag régóta így eszik:

6 körül ébred, akkor tápszert kap

9 körül együtt reggelizünk

fél 2 körül ebédelünk

uzsonna kimarad

fél 7 körül vacsi

8 körül elalvás előtt tápszer

Éjjel még eszik 1-2-szer (éjfél-2 között, hajnal 3-5 között)

Na hát nem kellene már éjjel ennie, de eddig senkinek semmi használható ötlete nem volt. Egyszer majd csak átalussza az éjszakát evés nélkül.

Az a lényeg, hogy fejlődjenek, egészségesek és jókedvűek legyenek.

2011. júl. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!