Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam rá a vízivásra?

Hogy szoktassam rá a vízivásra?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem hajlandó a sima vizet meginni, már nem szopizik 8 hónapos lányom.

reggel este tápszert kap.

Már nem tudok mit kitalálni, gyümölcsöt facsarok neki, ezt nagy nehezen megissza


2011. nov. 7. 14:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Folyamatosan próbálkozz a vízzel! Pohárból is, hátha így megtetszik neki,

Az én lányom másfél éves koráig csak a gyümölcslevet volt hajlandó meginni. Ha megérezte, hogy vizet kap, már fordult is el, köpte ki a cumisüveget. Amikor elkezdtük a poharazást, csak vizet öntöttem bele, azzal gyakoroltunk.

Persze, hogy nem tetszett neki! :)

De folyamatosan próbálkoztam. (Néha a cumisüvegbe is ezt tettem, próba-szerencse alapon.)

Aztán nem tudom, mi történt vele, de egyik nap ismét kipróbáltam, hogy a cumisba vizet öntöttem. Jóízűen MEGITTA!! Na azóta gyümölcslevet nem hogy nem ivott, de még látni sem látott. Totál rászokott a vízre, hál' Isten! :-)))

2011. nov. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A fiam nagyon sokáig csak a gyümileveket, teát volt hajlandó meginni. A levet vízzel hígítottam, napról napra emeltem a víz mennyiségét, csökkentettem a gyümilevet. 14 hós, a vízen kívül mást nem hajlandó meginni.
2011. nov. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

jaj de jó, akkor van remény:)

én is hígítom, de észreveszi a kis piszok néha és köpi is ki.

Akkor próbálkozom folyamatosan


Már attól féltem elrontottunk valamit :D

2011. nov. 7. 15:58
 4/4 anonim ***** válasza:

1.vagyok.

Természetesen én is vizeztem, hígítottam a gyümölcslevet, de nem tudtam átvágni a gyereket.

Ha a szokottnál több volt benne a víz, már nem itta meg.

Úgyhogy nálunk a fokozatosan emelem a víz adagot eljárás nem vált be. :)

De kinél hogy... Próbálkozni kell.

2011. nov. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!