Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le az...

Hogyan szoktassam le az ordításról, a hisztiről?

Figyelt kérdés

2 hónapos de egyszerűen nem bírok vele, ordít ordít és ordít egész nap, persze ha felvesszük akkor hirtelen abbahagyja. Semmit nem tudok tőle csinálni, még enni sem mert mindig fogni kell

Sokan azt mondják, hogy hagyjam ordítani egyszer majd abba hagyja. Aki kipróbálta annak sikerült?


Már nagyon bánom, hogy így fel lett kapatva


2011. nov. 6. 11:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%
Sajnos mi is így jártunk mert hasfájós volt. Szinte egész nap kézben volt és most 5 hónaposan nem tudok mit kezdeni vele. Én szoktam hagyni sírni, remélem így leszokik róla. Más dolga is van az embernek, nem mindig mellette lenni. Van olyan, hogy úgy takarítok, hogy ő közben üvölt, de nem jó neki semmi sem.
2011. nov. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 AgeOne válasza:
29%

Hagyjad csak üvölteni, vagy mutass neki valamit amit nézhet és el van vele egy picit legalább. Aztán majd magától is rájön, hogy semmit nem ér az ordítással akkor szépen abbahagyja majd. De ez egy folyamat és ha a közepénél azt mondod mikor elkezd sírni, hogy jól van most mégis inkább felveszlek mert van időm és nem szeretem mikor sírsz, akkor ő is visszabillen hiszen ezek szerint mégis hasznos a sírás. Nem lehet folyton a kezedben, az volna a lényeg, hogy mikor ,,ott hagyod" őt akkor ne a sírás legyen az első. Persze nem lehet őt egyedül feküdni hagyni sok ideig, mert akkor teljesen jogos a sírás. Próbáld meg megmutatni neki, hogy te mindig visszajössz. Mert igaz anyunak néha ,,el kell" menni mert van egy kis dolga, de mindig visszajön valamennyi idő után és felvesz akkor is ha nem sírok. Meg hagyhatod is, hogy nézzen miközben ezeket a dolgokat csinálod. Nem tudom milyen cuccokkal rendelkeztek, de mondjuk ha van az a hordozható bébiülésetek azt bárhova tudod tenni, egy kicsit billentve és hagyhatod, hogy ő nézzen miközben te takarítasz, főzöl, mosol... stb.

Sok szerencsét, ha az elején okosan csinálod akkor később a hasznodra válik majd:)

Üdv.: Egy hivatásos babysitter

2011. nov. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

oké akkor kezdem a hordozóval


ma amúgy sem igazán tudom felvenni, mert reggelre iszonyat beteg lettem és nincs erőm

2011. nov. 6. 11:31
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
2 hónaposan a közelségedre van a legnagyobb szüksége,illetve lehet,hogy fáj a hasa.én nem felvenném,hanem hordozóban vinném magammal,illetve lefeküdnék mellé az ágyra és simogatnám,beszélnék neki,énekelnék.illetve nem is jól mondom,én így csináltam.én bizony nem hagytam ordítani,főleg,mikor ilyen kicsi még.
2011. nov. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

a hasa nem fáj

most nem igazán tudok a közelében lenni, mert félek hogy elkapja a betegséget tőlem, és akkor csak még rosszabb lesz


éneklés az nem megy, mert nincs hangom

2011. nov. 6. 12:54
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

most a betegség miatt nincs hangod?nekem nem j hangom van,de hidd el,a babádnak a te hangod a legszebb.tegyél most fel maszkot és akkor talán nem kapja el a kicsi a betegséget.

egyébként ordíthat attól is,hogy érzi rajtad a feszültséget,hogy nem vagy biztos magadban.adj időt magatoknak és rá fogsz jönni,miért sír,mire van szüksége.én sem tudtam eleinte,miért sír,volt,hogy mindent megpróbáltam,de ordított.és mikor én is lenyugodtam,akkor ő is elhallgatott.

2011. nov. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

Ne hagyd sírni! Butaság, hogy fel lett kapatva, gyorsan felejtsd el! Egy ekkora babának a te közelségedre van szüksége. Végülis hagyhatod ordítani is, egyszer csak abbahagyja, de nem azért, mert megnyugodott, hanem beletörődik, hogy nem reagálsz a sírására, és ez lelkileg nem biztos, hogy a legjobb lesz neki...

Az én babám is ilyen volt, úgyhogy szinte egész nap rám volt kötve mei tai-ban. Most 2 éves, és nincs "elkényeztetve", nagyon jól eljátszik egyedül elég hosszú időn keresztül, és akkor sincs sírás-rívás, ha valaki mással hagyom.

2011. nov. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%

Én nem hagynám sírni. Tudom, hogy min mész keresztül, nekem 14 hónapos a lányom. Nem vagyunk egyformák, de engem pl nem érdekelt, hogy lenne más dolgom (az embernek amúgy is mindig lenne más dolga), vele voltam. Rengeteget volt kézben, táncoltunk, énekeltem neki. Nem vagyok egy szuperanya, de én úgy gondolom, hogy szeretet és türelem kell rengeteg egy ilyen pici babához. És empátia. Neked már könnyű, el tudod látni magad, ha valami gondod van, el tudod mondani. Ő nem, rád van utalva.

Nem lett elkapatva 14 hónaposan sem a lányom, úgy ahogy az előző írta, ő is eljátszik egyedül, nincs sírás, ha másra bízom. A frusztrációt megérzik, ha te feszült vagy, ő is úgy reagál.

Egyébként igen, abba fogja hagyni a sírást, rá fog jönni, hogy nincs értelme, mert úgysem reagál rá senki. Csak ez tök gáz. Amikor ilyet olvasok, akkor csodálkozom, hogy a terhesség alatt/előtt mennyire várták a babát, utána meg magára hagyják, hadd ordítson, majd abbahagyja. Azért nem sír egyébként ha felveszed, mert a közelségedre vágyik, benned volt 9 hónapig.

2011. nov. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%
ez nem hiszti, 3 hós koráig enyém is totál anyafüggő volt, aztán utána már érdekelte a bébitornászó, játszószőnyeg, kicsit könnyebb lett. De első 3 hónap tényleg nehéz, mert csak anya érdekli. Én ott voltam mindig mellette, de nem cipeltem egész nap. Nézte, ahogy porszívózok, teregetek, olvasok, a lényeg, hogy lásson. Szerintem ne hagyd ordítani.
2011. nov. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%
Egyet értek a többséggel, egy 2 hónapos baba még nem hisztizik, nem lehet elkapatni. Ha sír, akkor valami baja van, lehet hogy semmi komoly, csak dédelgetésre vágyik. Átérzem a helyzeted, nálunk is ez volt. 3 hetes korában kezdődött, és eltartott vagy 2 hós koráig. Nem minden nap volt gáz, de voltak napok, amiket szinte teljesen átordított, mikor ébren volt. És egyszerűen nem tudtam mit csináljak már, néha már az sem elég jó, hogy kézbe vettem, mászkálni kellett vele, vagy hintáztatni, hogy megnyugodjon kicsit. Pedig a kisfiamnak sem volt semmi baja, az éjszakákat meg szépen átaludta, csak az etetésre kelt fel, és már aludt is tovább. Védőnő mondta, hogy a frontokra is érzékenyek a kicsik, főleg a fiúk. Lehet benne valami, mert általában azok a napok voltak olyan rosszak, mikor az idő is az volt. Én volt hogy hagytam kicsit sírni,de csak nagyon ritkán, és nem azért, hogy leszoktassam erről, vagy majd csak abbahagyja, hanem hogy végre egyek is, vagy wc-zek, vagy ha valami fontos volt, akkor azt megcsináljam gyorsan, de csak ha fontos volt, amúgy inkább vele foglalkoztam. A házimunka legszükségesebb dolgait akkor végeztem el, mikor aludt, vagy ha apa otthon volt, és addig ő volt vele. Aztán ez az időszak elmúlt olyan 2 hónapos kora körül, és nem lett elkapatva sem, mert mikor idősödött, és láttam rajta, hogy már tényleg tudatosan hisztizik, akkor azt már nem hagytam. De hidd el, 2 hónaposan még nem erről van szó.
2011. nov. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!