Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet az oka, hogy 7 hetes...

Mi lehet az oka, hogy 7 hetes kislányom fogy? Tapasztalt valaki ilyet?

Figyelt kérdés
7 hetes kislányom 2 hét alatt nem fejlődött, hanem fogyott 40 grammot, most 4120 gramm. Tejem van bőven, m ég a fagyasztóba is raktam. Most mérni kell mennyit szopik 24 órán kersztül és azt mondta az orvos ha keveset akkor pótlás, ha megfelelő mennyiséget szopik akkor labor.
2011. júl. 25. 15:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Van, hogy az anyuka teje nem elég tápláló, ismerősömnél is ez volt. Volt az anyának sok teje, csak egyszerűen nem volt benne elég tápanyag.
2011. júl. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

pl. hogy lusta.

ez nem bántás, ciciből enni viszonylag kemény munka. van, hogy hamarabb megunják, minthogy eleget ennének. ilyenkor vagy fejni kell és üvegből odaadni a tej egy résztét, vagy tápszert kell kapnia.


persze lehet nagyobb baj is, de ne fessük az ördögöt a falra. nyugi, nem lesz semmi gond.

2011. júl. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
szopik rendesen, mert hallom ahogy kortyol, meg nagyon mohó mert annyit eszik hogy utána meg folyik ki belőle
2011. júl. 25. 15:43
 4/18 anonim ***** válasza:

de mikor mérted?

mert születés után veszítenek a súlyukból (lánym fél kg-ot veszített 1 hét alatt!). aztán szépen elkezdenek gyarapodni.

nem lehet, hogy születése után sokat fogyott, és most még csak most kezdte visszaszedni?


ha ilyen sok tejed van, hogy még a fagyasztóba is jut, akkor biztos nem az kevés, nem pótolnám mással. főleg nem szoktatnám cumisüvegre. viszont a tej első része hígabb, inkább szomjoltó. a hátsó tej a zsírosabb! tehát ezt kéne a babáddal itatni. tehát vagy szopi előtt fejj (ha beállt a mennyiség és tudod, mennyi a "fölösleg"), vagy 1 melledet igya ki teljesen (aztán következő szopinál a másikat), vagy amit lefejsz, azt is add oda neki a nap során pl.fecskendővel.


de ha továbbra is fogy, akkor sürgős, alapos kivizsgálás kell.

2011. júl. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

két hetente járunk tanácsadásra

először 410 grammot hízott aztán utána 200 grammot most meg 40grammot fogyott

2011. júl. 25. 16:06
 6/18 anonim ***** válasza:
Nem ijesztgetés, de 7 hetesen még nagyon kellene hízni!Az első 3 hónapban szoktak nagyon hízni a babák.Ha még ki is bukik belőle a felesleg, akkor van elég tejed.De te is érzed a melleden, hogy feszül gondolom.Fogynia nem szabadna.Már közel 2 hónapos, ez nem az újszülött kori normális fogyás.Én tejérzékenységre gyanakszom.Kislányom 3 és fél hónaposan duplázott, és utána olyan szinten lelassult a hízása, hogy kb. 200-300 g-okat hízott egy hónapban.Már sírva fakadtam a mérleg láttán.Elmentünk gastroenterológiára, voltunk 3-szor is.Elküldött vérvételre, vittem kakit a pelusból.Szerencsére ma már tudjuk, hogy nem tejfehérje érzékeny, de hónapokig teljes diéta volt tejtermékre.Nekem is amíg szoptattam.Ha érzékeny rá, akkor a kis belei megvastagszanak, és nem tud rajtuk keresztül felszívódni a táplálék normálisan.Ez okozza, hogy bár eszik, de nem gyarapszik, vagy fogy.Kívánom, hogy ne legyen igazam, és csak egy kis átmeneti tejcsökkenés legyen az oka.De próbáld ki, hogy most kihagyod az étrendedből a tejtermékeket, azt is, amiben tejpor van, hátha rendeződik.Ez nálunk orvosi javaslat volt,nem én találtam ki.
2011. júl. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

hm

az úgy tényleg nem szól jól. nálunk is fordult elő ilyen, de akkor 4 hónsapos volt, és előtte jó tartalékokat halmozott föl.


szerintem próbáld meg az előbb említett hátsó tejet adni a babádnak, és sűrűbben szoptasd.


amúgy nem bukós?

2011. júl. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
nem igazán bukik, és nem is marad éhes, mert nem sír, nem reklamál, hogy éhes
2011. júl. 25. 16:34
 9/18 anonim ***** válasza:

sajnálom!

akkor jobb ha kivizsgálják hamar.

jó egészséget nektek!

2011. júl. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

De azt tudod kb, hogy mennyit eszik? mililiterre, vagy grammra. Mert az lenne a mérvadó most. És hányszor eszik egy nap, és hány óránként? Váltott mellből vagy egy evéskor egyet adsz oda neki? Széklet van? Éjszaka kel enni?


Azért kérdezem, mert ismerősnél volt hasonló. Ott annak ellenére, hogy nyugodt, kiegyensúlyozott baba volt, és nem sírt, kiderült, hogy keveset szopott (kvázi: éhezett :S -egy evésre 30-40 g-ot csak) Náluk tápszer lett a megoldás, mert a lefejt tejet el se fogadta a kicsi.

2011. júl. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!