Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 éves lányom "veri" 5 hetes...

2 éves lányom "veri" 5 hetes öccsét. Hogyan szoktassam le róla?

Figyelt kérdés

Az első 4 hétben csak simogatta, szeretgette, de az utóbbi napokban váratlanul odacsap neki. A pici ordít, rajta pedig látszik, hogy tudja, nem kellett volna. Próbáltam neki elmagyarázni, nem használt. Bántani nem akarom, mert az erőszak csak erőszakot szül.

Pedig sokat foglalkozom vele, nincs elhanyagolva. A pici nagyon jó baba, van időm a 2 évesre bőven. A tesóitól sem lát verekedést.

Még sosem tapasztaltam ilyet. Olyanok válaszát várom, akik átestek hasonló időszakon.


2011. júl. 26. 07:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Testvérféltékenység, nehéz megoldani. Pl. azt lehet csinálni, hogy amíg szoptatod a kicsit az egyik kezedben tartva, addig odaülteted magad mellé a nagyobbat is. Lehet, hogy te úgy érzed elég figyelmet kap a két éves, de ebből a verekedésből úgy tűnik, hogy ő nem érzi ezt. Mindenbe be kell vonni, ami a kicsi körül történik.
2011. júl. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Amikor lehetőségem van rá, így is teszek. Szoptatás közben pl. vagy bebújik a hónom alá, vagy mondókázunk. Együtt fürdetünk, pelenkázunk. A nagyok extra sokat foglalkoznak vele. Az az érdekes, hogy a többieknél nem volt ilyen gond.

Tartok tőle, hogy a nagyok nagyon elkényeztették, és ennek isszuk most a levét.

2011. júl. 26. 08:06
 3/11 anonim válasza:
Az is lehet, hogy ő egy ilyen személyiség, azon meg nem lehet változtatni. Esetleg nem örökölhette valamelyik rokontól ezt a jellemet?
2011. júl. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
hát szerintem meg ha semmi nem segit ,igenis oda kéne neki csapni.
2011. júl. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
én is azt mondom ha szép szóval nem megy csapj a kezére.nekem is van egy 2 évesem és egy 7 évesem és igenis ha olyat tesz vagy ráüt a nővérére rácsapok a kezére hogy tudja milyen az.persze módjával mert mindig büntudatom van de honnan tudja hogy fáj a picinek ha üti ha ő nem érzi
2011. júl. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ezek szerint a többség a veréssel nevelésben hisz? Én azért még próbálkoznék, hogy ezt elkerüljem, várok is hozzá tippeket.
2011. júl. 26. 11:08
 7/11 anonim ***** válasza:
kezdjen el babázni.Mikor eteted a kicsit, ő is etessen egy babát. engedd had simogassa a jelenlétedben a kicsit. Vond be a gondozási feladatokba. Éreztesd vele, hogy szükséged van a segítségére.
2011. júl. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Azt már írtam, hogy a picit együtt fürdetjük, pelusozzuk. természetesen meg is simizheti. Az a gond, hogy a simizésből lesz a pofon, egyszerűen nem vagyok elég gyors, hogy leállítsam, olyan hirtelen vált át kedveskedésből verésbe.

A babázás nagyon jó ötletnek tűnik, kipróbáljuk. Köszi.

2011. júl. 26. 11:16
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is most kezdődtek ilyen gondok.Most 6 hetes kislányom felé ököllel hadonászik mert tudja hogy nem szabad és engem hergelne vele.Tudja hogy a fejét nem szabad bántani azért is két kézzel összeakarná nyomni..én igen is odacsaptam a kezére mikor ököllel úgy csinál mint ha megakarná ütni és mikor már 3x szólok neki,hogy ezt nem szabad és azért is csinálja,rácsapok a kezére és megmagyarázom hogy nem szabad.Olyankor lehajtja a fejét tudja h rosszat tett.Viszont mellette látszik rajta hogy imádja a tesóját simogatja puszilgatja..Csupán tudja hogy nekem nem tetszik ha bántani akarja.
2011. júl. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon jól írtad le, szerintem is a figyelemfelkeltés a célja. De én tényleg szeretném elkerülni a verést, mert eddig soha nem bántotta senki, tartok tőle, azt is az öccse számlájára írná, ha most csapnánk rá. Sajnálom szegényt, hogy ennyire megviseli a baba érkezése.
2011. júl. 26. 12:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!