Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy ne "kapassam" el a gyereket?

Hogy ne "kapassam" el a gyereket?

Figyelt kérdés
6 hetes a babám,de úgy érzem el kapattam már most.Sajnos elég rossz alvó,napközbe nagyon nyűgös nem is nagyon alszik csak 10 perceket(éjszaka már szerencsére jobban alszik).Sokat hisztizik(szinte egtész nap),pedig meg van etetve,tiszta a pelus,és nem is a hasa fáj mert azt a fajta sírását megismerem.Próbálkoztam már azzal hogy ha sírásba kezd nem veszem fel,pont azért hogy ne kapassam el de annyira sír szegény hogy már szinte el lilul a kis arca,és akkor már nem tudom tovább sírni hagyni,így felveszem.Épp ezért lett talán már most elkapatva,mert egész nap kézbe lenne,ha leteszem újra rákezd. Foggalmam nincs mit csináljak.Akinek valami ötlete,vagy tapasztalata van a témába kérem segítsen!
2009. ápr. 5. 21:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Húú, figyelj, 6 hetesen még nem lehet elkapatni! Vedd fel nyugodtan, ha sír, hiszen még annyira pici, és teljesen fejletlen a kis idegrendszere. És éreznie kell, hogy bízik a szüleiben. Ne hagyd sírni. Hidd el, elrepülnek ezek a napok. 2-3 hónapos kora körül már sokkal könnyebb lesz, nézelődik, figyel, érdeklődik, eljátszik a kezével, stb. Az enyém 4 hónapos. Kitartás, és vedd fel a babát, ha sír.
2009. ápr. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
1 6 hetes babát nem lehet elakaptni. ő eddig a testedben élt, minden új neki itt kint. az egyetlen biztos pont te vagy. vedd fel, babusgasd, most az a dolgod!
2009. ápr. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az előző vagyok.. elfelejtettem a legfontosabbat: Ő az anyukájára vágyik, a te közelségedre, a te érintésedre. Én legszívesebben egész nap kézben tartanám, ha bírná a derekam és a hátam. :) De mondjuk ennyire már nem igényli.
2009. ápr. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
az enyém 4,5 hós és én is felvettem ha sír és elaludt a vállamon, most is csak így alszik el, lehet hogy elrontottuk, de próbáltam már hogy úgy hagyom de másfél órát is sír hiába nyugtatom a kiságyban nem segít, és már annyira felzaklatja magát, hogy mikor kiveszem sem nyugszik meg jó ideig még a szopi sem segít. így inkább elaltatom és az 15perc és ő is nyugodt és én is:-) persze később biztos nehéz lesz erről leszoktatni:-( de hat hetesen sztem még tényleg nagyon kicsi vedd fel nyugodtan
2009. ápr. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Olvasd el ezt a cikket!

[link]

2009. ápr. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen felveszem,csak így egész nap kézbe van,és ahogy leteszem már ordít.Nem azért probléma ez mert nincs kedvem hozzá hogy kézbe legyen hiszen imádom és egész nap ellenék vele,csak nem tudok leülni enni,kimosni,főzni vagy bármit csinálni,és félek hogy ez a jövőben is így marad.
2009. ápr. 5. 21:57
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

szia, mi négy hósak vagyunk és az elején ugyan ez volt! kb két hónapig éjjel nappal hozzám volt nőve a gyerek! - szó szerint. Ő még nagyon pici! Rád van szüksége! Ha ennyi idősen sokat hagyod sírni akár be is lázasodhat. Én letojtam a házimunkát meg mindent a baba volt az első. Túléltük. Most már gyönyörűen elvan egyedül is a játszószőnyegén, nyugodt mosolygós kiegyensúlyozott baba, de én még most se hagyom sírni! Ha sír akkor valamire szüksége van.

Szóval nem baj hogy egész nap kézben akar lenni! Neki még erre van szüksége.

2009. ápr. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat remélem akkor idővel "kinőjjük" mi is ezt a sírós időszakot.És akkor megnyugodtam hogy nincs még elkapatva :)
2009. ápr. 5. 22:00
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Az első vagyok. Hát igen, ismerős az érzés, hogy semmit se tudsz csinálni. Nekem a tej rovására is ment rendesen, mert enni se volt időm.. :( Nemhogy készíteni a kaját, de megenni sem. Ezért hozzá kellett nyúlnom a tápszerhez, amit nagyon nem akartam. Most még kb. pár hétig ne foglalkozz semmivel, se mosással, se-se.. Egy két perc azért akad bedobni a gépbe a ruhát, de most tényleg a pici legyen az első és ne legyen lelkiismeretfurdalásod az elmarad munkák miatt! És egyél-igyál rendesen azért, nehogy úgy járj mint én. Inkább hozass valami házhozszállítóval.
2009. ápr. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Na nekem most ugyan ez van,alig van tejem napok óta,én is tápszerhez kell nyúljak.Nem egyszerű összehozni hogy minden jó legyen :(
2009. ápr. 5. 22:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!