Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet kenguruban...

Mikortól lehet kenguruban hordozni a babát, hogy a gerincét kíméljem? Milyen korú és milyen súlyú gyermeket lehet először?

Figyelt kérdés
2011. júl. 26. 23:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem az ortopéd orvos a csípőszűrésen 2 hónapos kortól javasolta a kengurút.
2011. júl. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A kenguru nem egészséges, ártalmas lehet a babának, mert nem megfelelő pózban van benne: csípőből lóg a lába, szóval én azt mondom, hogy semmikortól sem.

Az anatómiailag megfelelő tartás az, amikor a baba térdei enyhén fel vannak húzva, terpesztartásban vannak, és az egész popsija alá van támasztva. És szerencsére többféle ilyen hordozó is kapható Magyarországon. Ilyenek pl. a hordozókendő, a mei tai, a csatos hordozó (SSC) vagy a babaerszény.

[link]

[link]

[link]

2011. júl. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt kaptuk ajándékba. Akkor őt nem ajánlanád kedves utolsó válaszadó!?

2011. júl. 27. 00:18
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos ez is olyan kenguru, amiben lóg a baba. :(

Mi is kaptunk ajándékba valami hasonlót (de akkor mi már megvettük a Liliputi csatos hordozónkat), és továbbajándékoztam a helyi hordozósklubnak elrettentő példának. :D

A Mamamin van is egy topik, ahol "meghirdetheted" a kengurut, és legalább jót is teszel vele.

[link]

Bocs, ha egy kicsit elkanyarodtam, csak egy ötlet (eladni nem volt szívem, mert sajnáltam a gyerkőcöt, aki majd esetlegesen belekerülne). :D

2011. júl. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%

Kengurúba semmiképp ne tedd:(((

Nagyon rossza csípőjénk!Vegyél mei tai-t,vagy valami csatos hordozót,de kengurút semmiképp ne használj!

2011. júl. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha ritkán halsználod, akkor 1-1 alkalom nem árt neki.
2011. júl. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%
Én is utánaolvastam, mielőtt vettem neki hordozót. Kaptunk egy kengurut, de sosem tettem bele a rossz vélemények miatt, inkább vettem egy mei-tai-t, amit azóta is imád. 4,5 hónapos és még törökülésben teszem bele, de később majd kilóghat a lába is. Én bátran ajánlom neked, nem is egy ökör ár, sőt én úgy rendeltem, hogy még a színét is én állíthattam össze!
2011. júl. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%
Az lemaradt, hogy 3 hós kortól ajánlják a mei-tait, az enyém 20 kilóig van szavatolva! Utolsó voltam!
2011. júl. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem se kengurut használj. Nekem Mei-Tai van : [link]

imádom, szerintem a hinta után ez volt a legjobb és hasznosabb dolog amit megvettem. Csak 3 hónapos kor utánra jó (illetve valaki békapózba hamarabb is belerakja). Van, hogy buszozáshoz és altatáshoz még mindig belerakom a fiam..most nyolc hónapos :)

2011. júl. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
59%
Jah az lemaradt, hogy több mint 9 kiló már a fiam.
2011. júl. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!