Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most kezdtem a hozzátáplálást...

Most kezdtem a hozzátáplálást az ebéddel. A krumplitól és a répától is szorulása van 4,5 hós kislányomnak. Mit lehet még ebédre adni?

Figyelt kérdés
Mert krumplit akartam főleg, mindig mással vegyítve. De sem az üveges, sem az én általam készített nem vált be.
2011. júl. 18. 15:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Sütőtököt evett már? Azt szabad, és elvileg nem fogja meg a pocit!


Almát is adhatsz neki ebédre, egy nagyon pici krumplival, talán akkor úgy nem fogja meg a hasát.

Gyümölcsökből mit eszik? Őszibarackot evett már? Azt is kaphatja, és az sem fogja meg (elvileg) a hasat.

2011. júl. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Krumpli őszibarack, vagy krumpli szilva. Ezek biztosan hajtósak.
2011. júl. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Gyümölccsel is kezdhetsz nyugodtan, pl. almával vagy barackkal. A sütőtökös bébiételt nem próbáltad?
2011. júl. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Szilvával ne kezdj!!!
2011. júl. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
A krumpli eleve tömény, a répa is fogja a hasat. Ne pont a krumplival kezdd, bár azzal is szoktak kezdeni, de ha ennyire megfogja a hasát, akkor kezdd sütőtökkel. Vagy alma-sütőtök, vagy sütőtök önmagában anyatejjel (vagy tápszerrel). Nézd meg egy DM boltban, hogy milyen bébikaják vannak 4 hónapos kortól, és onnan lehet ötleteket meríteni :) Én legalábbis úgy csináltam anno.
2011. júl. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
23%

Nektek amúgy van kisbabátok? Nem hinném. Mert akkor tudnátok, hogy 4 és fél hónapos baba nem kaphat sem barackot, sem szilvát.

Kérdező, az első, amit kaphat, az az alma, magában. Elöször 1 kávéskanállal, aztán kettővel. Aztán kicsit több. Ha ez már gond nélkül megy, utána jöhet óvatosan a krumpli. Vagy ezen már túlvagytok? Ez nem derült ki.

2011. júl. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
38%

Minimum 4-6 hónapos koráig anyatejjel kell táplálni a csecsemőt. Ezzel szemben már nagyon sokan az első időszakban szilárd táplálékkal egészítik ki az anyatejet, pedig nem minden esetben hasznos a baba számára.



Szinte már elcsépelten hangzik, de a csecsemők számára a legfontosabb táplálék az anyatej. Hiszen tartalmaz minden olyan fontos tápanyagot, vitamint, ásványi anyagot, ami a baba számára szükséges. Mégis a csecsemők nagy részét nem szoptatják megfelelő ideig min. 4-6 hónapig, amennyi fontos lenne számukra.



Az utóbbi években ugyan növekedett Magyarországon a szoptatott csecsemők aránya, mégsem mondható eredményes növekedésnek. Még mindig nagyon sok az olyan csecsemő (50%), aki hat hónapos korában már nem kap anyatejet. Hamarabb kezdődik el a hozzátáplálás és az elválasztás. Nagyon sokan nincsenek tisztában vele, hogy a korábban kezdett szilárd táplálék nem hasznos a baba számára. Ha lehetőségünk van rá, akkor minél hosszabb ideig szoptassuk csemeténket.



Korai hozzátáplálás hátránya



A babáknak 4-6 hónapos korukig „nyitott” a bélrendszere. A vékonybél sejtjei közötti réseken teljes makromolekulák is átjutnak, többek között teljes fehérjék és patogének, és ezek közvetlenül a véráramba kerülnek. Ez nagy hasznára van a szoptatott csecsemőnek, mert lehetővé teszi, hogy az anyatejben lévő hasznos antitestek sokkal közvetlenebbül jussanak a baba véráramába, de ez azt is jelenti, hogy más ételek nagy fehérjemolekulái és betegségeket okozó patogének is könnyedén átjutnak. A csecsemő szervezete ezeket az antitesteket a hatodik hónap környékén kezdi termelni, és erre az időre már be kell fejeződnie a záródásnak.



Miért nem kell sietni a hozzátáplálást, mert:



•nagyobb védelmet ad a betegségek ellen,

•a késleltetés időt ad a csecsemő emésztőrendszerének a megérésre,

•csökkenti az ételallergia veszélyét,

•segít megóvni a csecsemőt a vashiányos vérszegénységtől,

•megóvja a csecsemőt a későbbi elhízástól,

•segít az anyának fenntartani a tejtermelést.

2011. júl. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
A krumpli,és a répa eléggé fog.Próbáld inkább a sütőtököt,barackot,és nálunk a szilva(üveges Kecskeméti) különösen bevált,ha gond volt a pocival.
2011. júl. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Valóban átsiklott a szemem a 4,5 hónapon, csak arra koncentráltam, hogy a hozzátáplált babának szorulása van.

Én is az anyatej és/vagy tápszer kombinációt javaslom fél éves koráig.


Ettől eltekintve azt nem értem, hogy mi a baj a szilvával.


Egyébként az alma is fog, a sütőtöktől egyik gyerekemnek irtóra kipirosodott a popsija...

2011. júl. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
52%

Épp azért fogja a hasát mert nemtud vele mit kezdeni, éretlen az emésztőrendszere még ezekhez!!!

6 hónapig anyatej kizárólag (ennek hiányában tápszer) javasolt!

2011. júl. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!