Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adjak 7 hónapos kislányomn...

S Kriszta kérdése:

Mit adjak 7 hónapos kislányomnak - akinél nemrég kezdtük a hozzátáplálást - ha napokig nincs széklete, vagy ha van is, az iszonyú kemény?

Figyelt kérdés
Van olyan, hogy 5-6 napig nincs széklete,ilyenkor próbálkozunk laevolac sziruppal, kamilla teával, és ha sikerül is valami, szegénykém sírva erőlködik mire kipréseli magából. Nagyon figyelek arra is, hogy ne kapjon fogós dolgokat, de még akkor is szorulásos, ha napokig csak barackot és szilvát eszik. A gyümölcsbe sinlac-ot keverek, ez okozhat szorulást?
2011. máj. 22. 21:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam is nagyon szorulásos volt eleinte!!Nekünk sem segített a barack és hasonló!

Kamilla tea igen általában.

Én annyit tudtam csinálni, hogy 1-2 napot kihagytam a hozzátáplálással,ameddig nem kakilt. Utána folytattam.

5-6 nap elég soknak tűnik nekem!

Kérdezz rá a védőnőnél, hogy mit lehetne még csinálni!!


Én a sinlacot annyira nem ismerem, soha nem használtam, de elképzelhető, hogy attól van!!!

Kicsit pihentesd a dolgot. Pár nap múlva adj neki barackot megint, sinlac nélkül!!!+ Rengeteg folyadék!!!!!!

2011. máj. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

nálunk az hozta meg a várva várt eredményt mikor egyszer nem ette meg a szilvapürét és belekevertem a tápiba. na onnantól kezdve ezt használtuk :D simán a szilva nem hajtotta meg :)

sinlacot fiam is itta, ette de nem tűnt fel, hogy az fogná meg néha a pocakját.

2011. máj. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én kérdezni szeretnék. Általában hogy néz ki a napi étrendje? Anyatejes, vagy tápszeres? Bolti bébiételt kap, vagy te főzöl a babádnak? Ja és terhességed alatt neked voltak-e ilyen gondjaid?
2011. máj. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

ugyanez volt a gond nálunk is hozzátápl.kezdetén.


1.körben: sütőtök, őszibarack, meggy, (cseresznye-ha bírja), zöldségekbe 1 ek.olivaolaj

és sok lábtorna, hasmassízrozás, sok folyadék (anyatej, víz)


ha nem segítettek, akkor mandarin leve, cukrozott kamillatea -éhgomorra


3.körben: Levolac szirup

2011. máj. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a hipp-es áfonyás, alma vált csak be. Elég hamar kapta, úgy 4 hónaposan, mert a szilvától fájt a hasa, a többi meg nem ért semmit. :) Azóta az a kedvence, de hozzáteszem , ált. rendes gyümölcsöket kap...
2011. máj. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkinek! Amúgy még anyatejet kap a kislányom, és emellett napi kétszer bébiételt sinlac-al. Erre azért van szükség, mert amúgy keveset szopik, azt is inkább éjszaka. A sinlac pedig jó tápláló. A napközbeni szoptatások nehézkesen mennek, mert túl érdekesnek találja a világot, és hamar abbahagyja. Pedig igyekszem minnél ingerszegényebb környezetet teremteni a szopizáshoz. Hozzátáplálásként egyelőre inkább bébiételt kapott a megbízható zöldség és gyümölcsforrás hiányában, de a héten anyukám kertjében már tudtunk szedni spenótot, ami nagyon ízlett. Lassan szépen áttérünk a bébiételről a saját készítésre, ha anyukámnál érnek a gyümölcsök, zöldségek.

A cukros kamillateát mi is próbáltuk, egyszer nagyon jól bevált, de kicsit félek a cukortól, nem ártok e vele. Igazából a teával is az a gond, hogy nem hajlandó meginni. Örülök, ha evés közben iszik egy kicsit. Egyébként a pépes evések között szomjúság ellen inkább pár korty anyatejet fogad el.

Igen, a terhesség alatt nekem is komoly problémáim voltak, a végén olyan szorulásos lettem, hogy az aranyerem is kijött.

2011. máj. 23. 11:13
 7/10 krisztivan ***** válasza:
Fiamnál is oda kell figyelni a székletre.Nálunk ami bevált az a nyers szilva délelött(hámozva,sinlac-kal keverve)Épp csak annyi sinlac-kal hogy kanalazni lehessen.Kb.2-3-naponta ez a kaja.Sárgarépa,alma,banán nálunk heti 1X-1X mert nagyon fogja.Próbálj itatni vele több vizet ,ha van türelmed akkor próbálkozz pici pohárral itatni,hogy minél érdekesebb legyen a babádnak.
2011. máj. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, a kicsi poharas ivással is próbálkozunk (szinte mindent bevetettem már a több folyadékbevitel érdekében). Sajnos mindent játéknak tekint, és 2-3 alkalom után már nem az ivás az érdekes, csak maga a pohár.
2011. máj. 23. 14:35
 9/10 anonim ***** válasza:

a Sinlac is fog (rizs alapú), meg a bébiételek is.

Kezdjél saját készítésű ételt adni, amíg szorulásos, lehet hogy egyből megoldódik a gond.

és még 1: krumpli héjában főzve nem fog. csak kockázva főzve! (én is itt olvastam, és meglepődtem, hogy tényleg így van!)

2011. máj. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm még egyszer a válaszokat! Megoldódni tűnik a szorulásos gondunk, mert utolsó hozzászóló tanácsát megfogadva, pár napja nem adok Neki egyáltalán üveges bébiételt. Azóta minden nap van egészséges bélműködésre utaló eredmény a pelusban. Külön köszönet érte az utolsó válaszolónak! Nem is gondoltam, hogy a rizs az, ami annyira fogja a székletét. Mostanában lehetőség szerint biztonságos forrásból származó zöldségeket gyümölcsöket kap sinlac-al. A Sinlac ezek szerint annyira nem fog, mert azt továbbra is kapja, még sincs gond.
2011. máj. 26. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!