Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 0-6 hós babák szülei, számotok...

0-6 hós babák szülei, számotokra mi a legnehezebb a gyereknevelésben/ellátásban?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert én azt hittem amikor még csak vártam a babámat, hogy a legnehezebb az éjszakai felkelés lesz, mivel imádok aludni. De talán azt szoktam meg a legkönnyebben. Ami számomra a legnehezebb: kitalálni, hogy miért sír és megnyugtatni, elaltatni. Amúgy még a viszonylag könnyen altatható babák közé tartozik a 3 hós kislányom, de van amikor így is megszenvedünk vele. És ami még nehéz, az a felelősség érzése, hogy rajtad múlik hogy ha van valami baja, elviszed-e orvoshoz, ilyen-olyan vizsgálatokra, gyógytornászhoz stb.

De az egész még így is fantasztikus , legalábbis számomra, imádok babázni :-) Nem gondoltam volna hogy ennyire fogom élvezni.


2011. júl. 27. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

5 hónapos babám van, nekem azok a napok a legrosszabbak, amikor semmi nem jó neki. Olyankor nyűgös, nem jó kézben, nem jó a földön, sehol nem jó. Nem akar enni, nem iszik, nem érdekli semmi. De ilyenkor is van megoldás, mert elviszem vásárolni. Akkor megnyugszik, és leköti a figyelmét a sok érdekesség.

Érzékeny a frontokra is nagyon, meg most 1 hétig a foga is kínozta. Még enni is alig akart, de így meg mindig éhes maradt... ilyenkor ki tudnék szaladni a világból. De aztán hazajön a férjem, és beköszönt a nyugalom. :) Sokszor mondja, hogy menjek el valahová, szellőztessem ki kicsit a fejemet. Amikor hazaérek, akkor meg alig várom, hogy megölelgethessem az én kis angyalkámat.

Mással nincs baj, ezeket a napokat leszámítva tényleg egy tündér a kicsikém. :)

2011. júl. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy néha nagyon rossz, hogy semmi segítségem nincs a férjemen kívül. Pedig néha olyan jó lenne egy nagymama, aki segít picit.
2011. júl. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lányom 6 hónapos koráig üvöltött, nagy sírós baba volt. Nekem az volt a legnehezebb feladat, hogy a napi tizenóra sikítás-sírás-üvöltés után is higgadt, nyugodt és épeszű maradjak.

Az első fél évben én nem szerettem babázni, mert nem volt más inger, csak az hogy sírt...most már tök más az egész. Édes, aranyos, mosolygós, na jó néha hisztis, de imádni való kiscsaj. 10 hónapos.

2011. júl. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
utáltam textílpelust vasalni, nekem a babám mellett ez volt a vesszőparipám és annyit lovagoltam rajta, hogy őszintén szólva így másfél év távlatából minden baj eltörpült amellett, hogy mennyire utáltam pelust vasalni.
2011. júl. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát pelust vasalni meg úgy általában vasalni én is utálnék :-D

Mi eldobhatósat használunk. De persze vannak textil pelusaink is, csak más célra használjuk, nem pelenkázásra.

Igen az tényleg nagyon rossz, amikor sírnak, és egyszerűen nem lehet kitalálni hogy mi bajuk :-( szerencsére éjszaka nem szokott sírni a lányzó, csak nappal és este.

Köszi a válaszokat!

2011. júl. 27. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!