Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rá lehet szoktatni valahogy a...

Rá lehet szoktatni valahogy a cumisüvegre a 2,5hós babámat?

Figyelt kérdés

1hónap múlva megyünk lakodalomba,és rá kell hagynom egy rokonra a kislányomat ,de ma vettem észre hogy nem akarja elfogadni a cumisüveget. Arra gondoltam,ha mindennap 1-2szer megkínálom üvegből anyatejjel,akkor előbb utóbb talán elfogadja..

Van valakinek tanácsa? tapasztalata?


2011. júl. 28. 12:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
29%
Én inkább lemondanám az esküvőt, minthogy rászoktatással próbálkozzak,mert mi van, ha sikerül, utána meg nem fogadja el ciciből....rizikós.
2011. júl. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
44%
Igen ő még nagyon pic és egy esküvő nem ér ennyit, vagy vigyétek el, akkor meg tudod ott is szoptatni.
2011. júl. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz, de annyit még hozzátennék, hogy ha nagyon muszáj elfogadtatnod vele, érdemes többféle cumival próbálkozni.


Lehet, hogy a latex-et elfogadja, de lehet, hogy kiköpi, és csak a szilikonnal érsz el eredményt.


Az én gyerekeim csak AVENT etetőcumiból voltak hajlandóak enni, de játszócuminak csak a NUK latex-et fogadták el.

2011. júl. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 xStefix ***** válasza:
69%

Hát én is óva intenélek attól, hogy üveggel próbálkozz! Látod, a babád ösztönösen tudja, hogy mi a jó neki... Ne kockáztass egy cumizavart.

Ne üveggel próbálkozz, hanem szopibarát pótlási móddal, ha nem akarod magaddal vinni a babádat (amit azért megértek). Egyszerű lekerekített szélú kis kávéspohár, vagy csőrös. Valószínűleg ezekkel is eltart egy ideig, amíg megtanul inni, de itt nincs semmi kockázat!

2011. júl. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Mekkora távolságra lesz tőled a pici a lagzi időpontjában? Mert ha közel, akkor meg tudod oldani a szoptatást.

Egyébként nem tudom, milyen cumisüveged van, de ajánlom a tommee tippee-t, az nem okoz cumizavart, olyan, mit az anyamell, hátha elfogadja. És a legkisebb lyukún add neki. Nem lesz cumizavara.

Én is ilyet használok, születésétől ebből kapja a tápit, mert nem volt tejem. Egy hét után volt valamicske tejem és a kisfiam ugyanúgy cicizik, szóval nem utasítja vissza. Mostmár mindkettőből eszik, ciciből is és cumisüvegből is, mondom, mi ezt használjuk, nekünk bejött.

2011. júl. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

ha megtehetném el sem mennék a lagziba,de a tesómról van szó (le is csesztem,hogy hogy lehetett ennyi esze,hogy ilyenkor tartják amikor ilyen picim van)

szóval: elvinni nincs értelme akkora hangzavarba!

az első hónapba is rá kellett néha-néha hagynom anyukámra,v. anyósra amikor az ügyeimet intéztem és akkor még elfogadta.ezért lepődtem meg hogy ma nem fogadt el csak ordított. Igazából a cél nem az,hogy rászokjon csak az,hogy ezt a megoldást is elfogadja.

2011. júl. 28. 12:48
 7/15 A kérdező kommentje:

én AVENT-os üvegünk van.

a lagzi végülis nem lesz messze,mert kb:8km

,csak aza gond,hogy nem kiszámítható,hogy mikor kel fel enni..

2011. júl. 28. 12:50
 8/15 anonim ***** válasza:
És úgy nem lehetne megoldani, nincs az esküvőhöz közel valami szálloda, hogy ott vigyáznának rá, te pedig csak átszaladsz szoptatni?
2011. júl. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

aventos üveget cseréld le mam-ra, annak jobban hasonlít a cumija a mellhez, szopis babák inkább azt szeretik :)

és ne kínálgasd anyatejjel abból, tök felesleges megzavarni, sima forralt hűtött vízzel kínáld meg minden nap 2x-3x két szopi között.

pont elég ha arra elfogadja, ha meg nem leszel vele, nem érzi az illatodat, és éhes lesz, meg fogja enni abból a tejet :)

jó szórakozást, érezd jól magad :)

2011. júl. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 xStefix ***** válasza:
33%
De vizet mármeg minek adni neki, amikor van anyatej?! 8-o
2011. júl. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!