Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukám és nagymamám állandóan...

Anyukám és nagymamám állandóan erőlteti, hogy főleg mostanában, ilyen melegben adjak a babámnak vizet/teát. Tényleg kellene?

Figyelt kérdés
Anyatejes, 5 hós kisfiú. Már utána néztem, orvosok/ védőnők és itt az anyukák többsége nem ad/ nem ajánlják, állítólag az anyatej 87%-a víz.Tudom, ártani nem ártanék vele, de picit bizonytalan lettem,mert állandóan ezt hallgatom..... Nektek mi a véleményetek?
2009. ápr. 6. 21:05
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Úgy bírom, ahogy elszántan válaszolgattok!!! Na, ideültetem anyukámat holnap a gép elé, olvassa el Ő is az "anyatejpárti oroszlánanyukák" válaszait! :) Köszi Nektek, pusszancs!
2009. ápr. 6. 21:25
 12/15 anonim ***** válasza:

Én először 6 hónaposan adtam a kisfiamnak vizet. De csak nézett rám,hogy evvel meg mit akarok :)

A gyerekdoki is azt mondta, hogy fél éves koráig elég a tejcsi(kivéve ha nem pocakfájós vagy egyébb gondok nem merülnek fel).

Fél éves korától meg azért adsz neki vizet mert akkoriban már elkezded a hozzátáplálást és némelyik kajcsira neki is jól fog esni pár korty víz.:)

Szóval...fél éves koráig csak tej és más semmi;)

2009. ápr. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
77%
töbször tedd cicire a nagy melegben ne várd meg mig kaja idö lesz!Ha nem tudod elö venni a cicit mert pl. kirándulsz akkor mehet a víz!
2009. ápr. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Engem is ezzel "zaklattak" tavaly nyáron, augusztusi a babám. Gondoltam, ők biztosan jobban tudják, hát adtam neki teát cumisüvegből, lett is olyan szopisztrájk, egy hetembe telt, mire újra rendesen tudtam szoptatni. Azóta a cumisüveg a mumusom, sikítófrászt kapok tőle...:)CSAK AZ ÖSZTÖNÖDRE HALLGASS!
2009. ápr. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Egy cipőben járunk:)-

NEKED eszedbe jutott már hogy adj a picinek valami mást is anyatejen kívül? Nagyon aranyosak az anyukák és a nagymamák, de ez a te gyermeked, azért mert anyukád és mamád így csinálta, neked nem muszáj, had idegeskedjenek, attól még a te babád semmmiről nem marad le és nem rontod el. Ha hőség volna, szerintem magadtól is eszedbe jutna inni adni neki, de egyelőre nincs hőség, csak kellemes meleg. Egyébként meg úgyis azt csinálod amit jónak látsz:)/ én hazudtam a szülőnek hogy adtam teát, mert annyit nyaggatott/

2009. ápr. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!