Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? Szükséges...

Mit csináljak? Szükséges folyadékpótlás? Vagy igaza van?

Figyelt kérdés

6hónapos koráig csak szopott a babám.Most 8hónapos és eszik mást is.3napja nagyon piros a torka és az első nap 37.8volt a hőemelkedése.Antibitikumot kap.Folyadék pótlásnak forralt vizet adok neki,hogy legalább azt szokja(jól csinálom?),de csak 1-2kortyot fogadott el szívesen,mindig is ez volt.Ha megpróbálok többet adni,kifolyatja a száján,gargarizál vagy szembeköpi.Most,hogy betegeske anyosom manjdhogynem rámparancsolt,hogy adjak teát mert a víz szart sem ér.És ha a doki mondja,hogy ne adjak teát felhívja és le..sza.A dokivan a folyadékról nem beszéltünk.

Sűrűn mellre teszem mert mostanában nem nagyon fogad el semmi mást.A tejcsi nem oltja a szomját?Vagy erőltessem a teát??Ja és megfőztem a teát és ugyanazt csinálta mint a vízzel,pedig enyhén ízesített volt.Tisztára ki akadtam amikor ma délután átjött és ikosztott.Szerintetek,mit csináljak?


2009. ápr. 7. 20:36
 1/5 anonim ***** válasza:
nem akarok hülyeséget írni,mert még (szerencsére) nem voltunk betegek de szerintem elég neki a tej,és annyit igyon mást ami jól esik neki,inkább többször keveset
2009. ápr. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amikor elkezdi a tejet szívni,akkor zsírszegény tej jön, ami kitűnően oltja a szomjúságot. A hátsó tej, ami később jön, az a kalóriadúsabb.

Szoptasd csak, ne törődj az anyósoddal. Az én kislányom imádta a vizet, az a legegészségesebb. Másfél éves kora óta kap gyerekteát (Pickwick), azóta vizet szinte csak pár kortyot iszik. Amúgy szopizik még (most múlt 2 éves).

2009. ápr. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Már írni akartam, hogy akkor tegyél egy próbát a teával, de a ztán tovább olvastam, és láttam, hogy már megtetted. Ha ugyan az az eredmény, mint a vízzel, akkor igazából fölösleges.

Szerintem próbáld itatni (mindegy mivel) mert ilyenkor fontos. Ennyi. Szerintem jól csinálod.

2009. ápr. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne erőltess semmit, a tej bőven oltja a szomját is. Estlrg kínáld meg többször is a szokottnál, ne izgulj, a tej első része, hígabb, mint a hátsó tej és az pontosan szomjoltásra való. Az anyósodnak ebben nincs igaza :)) A tej is szomjoltó nem csak a tea..ha nem lenne az, akkor 6 hónapos korig miért nem kellett neki semmi külön itatás? Amikor a kislányom meg volt fázva a télen étvágya alig volt, de többször szopizott csupán 2-3 percig. Gondolom, olyankor csak szomjas volt. Most 7 hónapos és ő is 6 hónapig kizárólag szopott. 4 gyerekes anyuka
2009. ápr. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csináld, ahogy jónak látod, és amikor anyós kérdezi, itatod-e teával, mondd, hogy természetesen, hiszen Anyuka tanácsolta :-))))
2009. ápr. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!