Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hònapos babàt...

1 hònapos babàt lehet éjszaka hason altatni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 31. 21:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A hajnali ébredése után mindig hasra fektetem vissza, mert úgy tovább alszik reggel :)

De van légzésfigyelőnk, így nyugodtabb vagyok.

2011. júl. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ja, 1 hónapos és 2 napos :)
2011. júl. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nyugodtan lehet. Az én babám az első naptól kezdve hason alszik és légzésfigyelőnk sem volt.
2011. júl. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat.
2011. júl. 31. 22:09
 5/16 anonim ***** válasza:
11%
Én semmiképp nem altatnám hason. Csak hanyatt, vagy oldalra fektetve, a hátát megtámasztva szabad altatni.
2011. júl. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nálunk amikor a hasfájás előjött, akkor éjszaka hason altattam.
2011. júl. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én a kezdetektől hason altatom.
2011. júl. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
44%

egyik válaszoló írta, hogy "csak hanyatt"

pont nem így van, csak hanyatt nem szbad! ez az a póz ha bukik, megfulladhat :( hason sokkal biztonságosabb, így kijön a bukás, az már azért veszélyes mert ha így van, belefeküdhet és abba fulladhat bele.

bocs, hogy így leírom, nem rémisztgetni akarlak!

oldalt fektetve a legbiztonságosabb, hátánál egy összetekert pokróccal kitámasztva.

nappal nyugodtan altasd hason, éjjel csak akkor ha a babád igényli, egyébként még várj vele pár hetet, mikor már ügyesen mozgolódik, kinyomja magát, akkor lehet :)

2011. júl. 31. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
25%

Ezt a draga utolsonak is, es javaslom, ird be google-be, hogy bolcsohalal. Olvass legyszi, mielott hulyeseget irsz.


"Az SIDS (befolyásolható) kockázati tényezői


* alvás hason fekve

* laza ágyazás, alvás puha felületen

* anyai dohányzás terhesség alatt

* a csecsemő túlhevülése (alvás közben)

* a terhesgondozás hiányosságai

* fiatalkorú anya

* alacsony születési súly, éretlenség


A hason fekvés éjszakai pozíciót jelent, egyébként felügyelet mellett lehet hason, hiszen a baba - a főorvos úr kifejezésével élve - "hasmánt ismeri meg a világot".


Sajnos a mamák 20%-a ma is dohányzik terhesen.


A SIDS prevenció lehetőségei családi körben


*A szoptatás korai megszakításának az elkerülése

* A dohányzás, alkoholizmus, kábítószerfogyasztás elkerülése

* Hátonfektetés alvás alatt

* A hőpangás elkerülése (megfelelő ágynemű, hálóöltözet, környezeti hőmérséklet biztosítása, tilos a hálósapka)

*Veszélymentes babaágy (sűrű rácsozat, kemény alap vagy feszített rugózat)

*Megfelelő ágyazás (fontos a kemény matrac, feszes lepedő, tilos a párna, puha fulladásveszélyt okozó tárgy, plüssmaci, kendő). Ne legyen rés az ágy és a matrac között; hónalj, vagy áll alatt megakasztott takaró

*Gyakori orvosi ellenőrzés, különösen infekció esetén

* Az elsősegélynyújtás, újraélesztés elsajátítása.


Alváshoz a légtér hőmérséklete 20 fok körüli legyen. A szülő tapintással ellenőrizze, hogy nincs-e túlhevülve a baba, nem izzad-e.


Kérdésre válaszolva a főorvos úr elmondta, hogy ajánlott cumizás, mint megelőzés, mert a cumizás olyan élettani folyamatokat indít be, amelyek akadályozzák a légzésleállást.


Az utóbbi időben viszont már nem nagyon javasolják az oldalt fekvést, mert az nem stabil, könnyen hasonfekvés lesz belőle, vagy a baba számára kényelmetlen. Éjszakára a háton fekvés ajánlott."


forras: [link]

De barmelyik temaval foglalkozo oldal, magyar es kulfoldi egyarant ugyanezt fogja mondani. A bolcsohalal kockazatanak csokkentesenek egyik modja a HATON ALTATAS! Ha nagyon hasfajos es emiatt csak hason alszik jol, akkor en beszereznek egy legzesfigyelot.

2011. aug. 1. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Így van,én sem mertem hason altatni, de hanyatt sem.

Tudom, hogy az oldalt fektetés meg nem jó a csípőnek, de még mindig az tűnt legbiztonságosabbnak, mert gyakran bukott.

Amúgy most 17 hónapos és makkegészséges. A csípője is!!!

2011. aug. 1. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!