Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az ebédet ti hogyan kezdtétek...

Az ebédet ti hogyan kezdtétek el kiváltani? S mennyi idő volt egy teljes étkezés kiváltása?

Figyelt kérdés

Kisfiam most 6 hónapos, s júli 8.-án kezdtem el vele kóstoltatni a gyümölcsöket. Alma, banán, barack. Volt, még ez a 3 variálása nem történt meg, mert a banán-alma kombináció után szorulása lett, s nagyon szenvedett egy teljes napig. Azóta eltelt két nap, s csak barackot kapott. Holnap adok neki szilvát (ezt kivételesen bébiétel formájában)


Ti megvártátok, hogy egy teljes étkezés meglegyen, vagyis a szopi is elmaradt, s azt követően adtátok neki ebédre a kóstolót vagy ezen gyümölcsök után már adtatok neki ebédre is főzeléket?


Ha megvártátok a tízórai kiváltását, az mennyi idő volt nálatok?

Hány hónapos volt mikor az első, s hány hónapos volt mikor a 2. étkezés kiváltását is elkezdtétek?


2011. júl. 31. 22:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Kisfiam 6 és fél hónapos, július 10-én kezdtem a kóstoltatást. 3 hét alatt váltottuk ki az ebédet. Először gyümölcsöket kóstolt, aztán krumplit, répát sütőtököt. A répából, sütőtökből pár napja már megevett 70-100 grammot, és nem kért utána tápszert (ő tápszeres), csak teát. Kb. 3 óra múlva éhes csak, így én délben már nem is kínálom tápszerrel. Végülis a gyümiket is délben ette, utána a többit is, így az ebéd lett kiváltva, mondjuk én kombináltam a krumplit almával, a sütőtököt is krumplival, illetve adtam pl. almát őszibarackkal és reszelt babakeksszel (a glutén miatt). És ezt mind délidőben. Másik étkezést egyelőre nem akarok kiváltani neki, de talán a tízóraival folytatom majd. A második étkezést akkor kezdem majd kiváltani, ha betöltötte a 7 hónapot, és látom, hogy igényli, addig marad déli főzeléknek a zöldség-gyümölcs kombinálva, neki bevált.

Egy 6 és fél hós, és egy 11 éves anyukája

2011. júl. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én is mindenképp egy étkezést akarok kiváltani, csak nekünk nem hízott kellőképpen a fiúnk, s a gyerekorvos mondta, kezdjük el a főzelék kiváltását is, s mivel első baba, nem tudtam, hogy délben is adhatom neki a gyümölcsöt. Ő így tízóraira kapta a védőnő tanácsára.

Amúgy én is arra gondoltam, egy étkezést váltok ki, de nem nagyon tudom, mikor is kezdjem el a főzelék adását, hisz gondolom tízóraira azt nem adhatok neki, csak ebédre, s mi meg a tízórait kezdtük el adni. Bekavarni nem merem, hogy most ebédre főzit is kap, s aztán csak azt váltanánk ki.

De ahogy te csinálod, az tetszik, a legközelebbi babánál biztos úgy fogom én is csinálni :)

S mennyit kell ennie, aminél biztosan tudom majd, hogy ki lett váltva? S a szopit magától fogja elhagyni vagy arról én szoktassam le? Mert gyümölcs evés után úgy kapkod cici után, hogy azt nem lehet leírni :)

2011. júl. 31. 23:04
 3/9 anonim ***** válasza:
Kisfiam 8,5 hónapos,3 hónapja kostolgatunk.Mi még nem váltotunk ki egy étkezést sem!Tizóraira gyümölcsöt eszik és szopizik,ebédre valami fözit húsival+szopizik..Én nem is erőltetem hogy elhagya,majd ha nem kéri azt ugy is észre veszed de én erőszakkal biztosan nem venném el!
2011. júl. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Szerintem te is jól csinálod! Tudod, minden baba más, pl. a 11 éves lánykám anno kizárólag anyatejes volt féléves koráig, nála én is a tízóraival kezdtem. Kapta az almát, barackot, banánt, stb és egyszer csak nem kérte a cicit utána. Akkor elkezdtem a főzelékeket délben. Az orvos nekem is azt mondta az elsőnél, hogy nem hízik kellőképpen, de ez szerintem butaság, mertminden baba a saját ütemében gyarapszik, ki így-ki úgy. Az én kislányom formás baba volt, de nem voltak nagy hurkái, lassan hízott, de egészséges, kiegyensúlyozott volt. Ő a mai napig ilyen típus. A kisfiam viszont nagy evőnek tűnik, és "jó súlyban van".:) A lényeg, hogy szerintem is az anyatej legyen az első és legfontosabb, amíg teheted! Én 18 hónapig szoptattam az elsőt, és nem bántam meg: egészséges, erős csajszi, és nagyon szoros az érzelmi kapcsolatunk! Sok sikert és jó egészséget nektek!
2011. júl. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy amint mondta a doki, hogy nem ír fel tápszert, mert már felesleges, s a tizóraival egyszerre kezdjem el a főzit adni, s pár nap után hússal, mi végül mégis írattnk fel tápszert. Amikor kiváltottuk, váltottunk ki mérleget is egy hónapig, s ha keveset eszik, de inkább estére próbáljuk neki adni, szopi után kap egy kis tápszert is. Azt is hallottam, ettől is lehet szorulása. De inkább a banánt, s almát kicsit kihagyom az étkezéséből, s ma kapott bébiétel formájában szilvát (amúgy ez az első bébiétel még amit bevezettem neki, eddig csak friss gyümölcsöket kapott).
2011. aug. 1. 12:09
 6/9 A kérdező kommentje:

Utolsó előttinek, én sem szeretném erőltetni, hogy hagyja el, sőt örülök neki, hogy szopizik, s sokáig is szeretném, hogy így maradjon, de első baba, s tapasztalatlan vagyok. A legjobbat szeretném neki, s kissé bizonytalan vagyok még hozzátáplálás terén.

Azt nem tudtam, hogy meg kell várni teljesen míg elhagyja a szopit, s úgy vezessem be, mert csak ilyenről hallottam, s az orvos tanácsa túl gyorsnak tűnt úgy, hogy még csak 4. napja kapott gyümölcsöt, s már rögtön főzit ajánlott.

S ti hogyan vezettétek be? Hány hétig, hónapig kapott tízórait, miután bevezetted az ebédet?

Azt egy másik védőnőtől tudom, még anno a fősulin szobatársam volt, hogy a főzelék bevezetése után 1 hónapnak el kell telnie, hogy adhassak neki húst is.

De másra amikor tanulta, s figyeltem, nem nagyon emlékszem hozzátáplálás témában. Nekem teljesen más a szakmám, egyáltalán nincs köze az eg.ügyhöz, csak ott végeztem más szakon.

2011. aug. 1. 12:15
 7/9 A kérdező kommentje:
És még azt elfelejtettem megkérdezni, Ti milyen fajta burgonyát adtatok neki? Mert ha jól emlékszem, még a nagy babaszakácskönyvben olvastam, hogy sárga színű burgonyát kell neki adni, már a nevére nem emlékszem. Ti olyat adtok, vagy amit ti is használtok a főzések során?
2011. aug. 1. 12:20
 8/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok,én 5és fél hósan kezdtem gyümölcsökkel,7 hónaposan kapott már fözelékeket és most 8 hósan kezdtük a húsikát,de mi még nem váltotunk ki egy étkezést sem!Nem baj az hogy több mindent kostol már és utána még cicizik!
2011. aug. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

S nektek Utolsó miket evett, mikor elkezdtétek a főzeléket?

Én gondolkoztam azon, hogy kiváltom nemsokára, s azon is, hogy várok vele míg kivált egy étkezést.

Nekünk eddig ezeket kapta:

3nap almalé, majd 2 nap almapép, s mivel mennünk kellett kontrollra a kórházba, akkor almalé, s még 2 napig almapép. Ezt követően 3 nap barack, s majd 3 nap banán, majd alma-banán 4 napig, utána jött volna a barack banán, de nagyon fáj pár napja a pocakja, s nagyon szorulásos lett. Nehezen jön a kaki, órákat szenved vele. próbáltam lázmérővel segíteni pl. ma, de kicsit lett csak jobb neki.

A barack-banán helyett 2 napig barackot kapott, s ma adtam neki először szilvát kecskeméti bébiétel formájában. Remélem ez vmit segít, mert rossz nézni, ahogy szenved :(

2011. aug. 1. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!