Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukros kismamák! Étkezés után...

Cukros kismamák! Étkezés után 1 órával milyen mértéknél kezdtetek aggódni, esetleg szólni az orvosnak?

Figyelt kérdés
Nekem tegnap este fölment 7,8-ra, ma reggeli után 7,4 lett, és még 1 órán keresztül annyi volt, csak utána kezdett lejebb menni. Általában 6 alatt szokott lenne, most azért elkezdtem aggódni. Szerintetek várjak még és figyeljem az értékeket? Esetleg csökkentsem a szénhidrát adagot? Nem vagyok még szénhidrát diétán, csak cukrot nem eszem.
2010. szept. 7. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Elvileg 2 ótra múlva kell viszamenni az étkezés utáni szintre.

Nincs dietetikus, aki fogalkozik veled?

Nekem még táplálkozási naplót is kellett vezetnem, és 3 hetente ellenőriztek.

Én 200 grammos CH ditán voltam, és semmit nem ehettem ami cukor, vagy az van benne.

Mindig meg kell nézni acsomagolás és ha van rajta, hogy (pl szh x gramm, ebből cukor), akkor az kilőve.

Becsapós mert pl a Hohes -c ben is van cukor, így azt sem ihattam.

Ami light az nem jó, az jó amire az van írva, hogy "diabetikus" vagy "cukorbetgek is fogyaszthatják"


Vegyél diabetikus cuccokat, finomak és gyümölcscukor, vagy édesítő van bennük.


De ha terhességi cukorbetegséged van, miért nem vagy diétán??

2010. szept. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nincs még diabéteszem, de mivel a családban volt, akinek volt terhességi cukorbetegsége, így a terhesség elejétől nézem a cukromat és kizártam a cukros ételeket, bár attól sem ment föl. Mostanában kezdett néha emelkedni, és aggódom, hogy még várjak és mérjem a cukromat vagy menjek el terheléses vizsgálatra, a kötelező csak 1 hónap múlva lesz.

A diétát ismerem egyébként, csináltam is terhesség előtt, csak én a 150 g-osat, nem a cukor miatt, hanem fogyókúra gyanánt, elég hatásos volt.

Csak azért kérdeztem, hogy az étkezés utáni 1 órával milyen mértékeket tartanátok veszélyesnek, hogy orvoshoz foduljatok?

2010. szept. 7. 12:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem 10,2 lett a terheléses cukrom.... Diétáztam, néztem a főétkezések után. Legtöbbször hat körül volt, de néha felugrott bizony 7-8 ig. De mivel hetente kb. 1x fordult elő én nem foglalkoztam vele, betudtam annak hogy olyat ettem. A reggeli értékek egyébként a legmagasabbak. Ezt úgy lehet elkerülni, hogy reggel 7 előtt kellene enni először, és este pedig későn egy könnyű kaját enni, hogy ne legyen sokáig alacsony a szint, mert akkor hamar felugrik. Reggel nekem is volt 7 körül többször. Figyeld azért, és ha sokszor megy 7 fölé jelezd a dokinak.
2010. szept. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hú, köszi, megnyugtattál:) Akkor még egyelőre mérem, meg kevesebb szénhidrátot eszem majd, még nem diétázom.
2010. szept. 7. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!