Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor lehet elkezdeni a...

Mikor lehet elkezdeni a szobatisztaságra tanítást?

Figyelt kérdés
Most olvasom a Suttogót, és azt írja, hogy 9 hónapos kortól. Tudom, hogy sokan bírálják, főleg a napirendje miatt, de nekünk van ami bejött tőle. Viszont ezt túl korainak találom. Azt írja építsük bele a napirendbe, hogy megyünk wc-re, tegyem rá. Ha pisil dicsérjük meg, ha nem öltözzünk fel. Ez tényleg így működik? Én nagy naívan megvárnám, amíg szól, hogy kell (nagyjából gondolom 2-2,5 évesen.)
2009. ápr. 7. 21:31
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
1.5 éves kor alatt az agyuk nem tudja összekötni a dolgot, szal teljesen felsleges. én rühellem azt a könyvet, 1 baromság. ez a biliztetés meg... húúúúú, bocsánat, de ökörség...
2009. ápr. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem kell biliztetni.Egyböl wc re kel szoktatni a gyereket.

9 hós kortól meg.Aki ezt eírta.....

Ez a suttogó nekem is bántja a csöröm....

Kb.2 éves kor körül lehet szobatisztasa´gra szoktatni,mikor meg tudja mondani,hogy mikor kell neki wc re menni.

2009. ápr. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Anyósom állítja, hogy a férjem 1 éves korára teljesen szobatiszta volt. El sem tudom képzelni. Az én lányom 11 hónapos, de semmi jelét nem látom annak, hogy mikor kéne neki pisilni, nemhogy ő maga szóljon.
2009. ápr. 7. 21:46
 4/10 anonim ***** válasza:
32%

Nekem 8 hós a kisfiam és én már elkezdtem biliztetni, mikor leveszem a pelust nekem általában mindig rögtön utánna pisil. Ráültetem a pilire és akkor abba pisil. És nagyon tetszik neki rajta ülni is. Meg ha látom, hogy erölködik, hogy kakilna akkor is gyorsan kibontom és ráültetem és oda kakil. Nagyon aranyos mikor ülve nyomizza a kakit. És utánna megdicsérem hogy milyen ügyes volt. Remélem olyan ügyi lesz mint és voltam, mert én is már 1 éves koromra szobatiszta voltam.

Egyébként nekem is megvan a Suttogó és én jónak tartom, na nem értek egyet mindennel, de jó. De ezt a bilizős rész megint elolvasom.

2009. ápr. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
1. vagyok. az én anyósom a páromat 6 hótól bilire ültette, a gyerek még ülni sem tudott... esze kb annyi van, mint aki a suttogót írta....
2009. ápr. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
a lepontozáshoz magyarázatot is kérnék!!! köszi
2009. ápr. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, akár az ellenérveket is. Én nem pontozok le senkit. Sajnálom, hogy egyeseknek ez a legjobb szórakozása.
2009. ápr. 7. 23:13
 8/10 anonim ***** válasza:
89%

Ja Wc-re és húzza is le mi?:-)))))))


Szerintem minden gyerek más, és a nemek közt is lehet különbség.

Amúgy meg a pici babán ha látod, hogy nyomja és ráteszed a bilire persze, hogy bele nyomja, mivel reflex náluk, és nem tudná akaratlagosan visszatartani.

2009. ápr. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

21.40 es vagyok.

Hát hogy a gyerek szobatiszta 1 évesen nem nagyon tudom elhinni....

A lányom 15 hónapos,de ha bekakil,akkor jelzi,hogy van valami a gatyóba.. :)

Akkor meg ha pisilni kell még nem is tudna szólni,meg nem is érzi még elöre.Csak látni,hogy megrázkódik....

Ennyire eröltetni a gyerekeket a felylöde´sben..Minek???

Mindennek meg van a megfelelö ideje.

ha tud szólni,érzi,akkor kell elkezdeni...Mikor az agya megfelelöen mege´rett rá!!

2009. ápr. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8 hós kisbabát ha látod hogy erőlködik ráülteted a bilire és akkor belekakil! Már bocs de ezt még olvasni is rossz! Hihetetlen egyes anyukák mit művelnek!
2011. ápr. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!