Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi illik/szabad/kellene...

Mennyi illik/szabad/kellene babusgatni egy 15 hónapos fiút?

Figyelt kérdés

Van egy 15 hónapos keresztfiam. Tündéri baba. A rokonok, ha látják, mindig puszilgatják, ölelgetik, de rengeteget. Alig engedik el a babát, ha menne akkoris húzzák magukhoz. Vagy például állnak mellette, elkapják a kezét, és azt puszilgatják. A baba húzza el, de ők nem engedik. Látszik rajta, hogy nem szereti. Már nekem rossz hallgatni a sok cuppogást, meg a baba hangját. Én nem nagyon szoktam őt így sokszor babusgatni. Szeretem, mert tényleg szeretem, bármit megtennék érte. Ha beteg, akkor én talán jobban aggódom, mint az anyukája. Keresztanyaság előtt is sokat foglalkoztam vele, ezért is választottak keresztanyának. De nekem nem megy, hogy odamegyek hozzá, felkapom, és össze-vissza puszilgatom. Nekem elég, ha megsimogatom, amikor úgy van, akkor odajön hozzám, oda áll elém, és egyszerűen csak átölel. Akkor persze felveszem, és egyet puszilgatom, de nem sokat. Szerintem ez az anyukája, apukája és a testvérei "dolga". Amúgyis félek, hogy valami bacit átadnék csak neki, ha össze-vissza nyálaznám (mert rokonok ezt csinálják sokszor). Amikor kisebb volt, és mindig fogni kellett, különben sírt, és én is sokat fogtam, akkor sem puszilgattam agyon, persze kapott puszikat, de nem húztam az arcát a számhoz, mert szerintem ez neki sem tetszett volna. Viszont én szeretnék jó keresztanya lenni. Szeretem őt. Úgyis zavar, hogy keresztapja nem lesz még jópár évig, de lehet, hogy még ezt is rosszul csinálom? Rokonok is mondogatják, hogy én vagyok a keresztanyja, és én nem puszilgatom őt, milyen keresztanya vagyok. A baba szülei sem szeretik, ha túlontúl kényeztetik a babájukat, én ezt tudom, többek között ezért is nem csinálom. Meg amúgysem érzem szükségét. Úgy érzem, hogy enélkül is lehetek jó keresztanya. Ha meghallja a hangom, akkor például mindig fut elém a lakásban, és mosolyog, "köszön", meg mondja a "nevem". Ez arra utal, hogy szeret, ugye?


Jó hosszú lett a kérdésem, de tényleg kellene valami tanács. Hogy mit csináljak. Kapcsoljak extra puszilgatós módba, vagy csináljam, amit eddig?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2009. aug. 10. 15:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Természetesen jó keresztanyuka vagy...és persze,hogy szeret a keresztfiad! :-)

Én biztosan nem hagynám,hogy a gyerekemet agyon puszilják,főleg ha nem is szereti...Azt kell nézni amit a baba szeret,nem azt amit mi szeretünk vele csinálni.Néha tényleg nehéz,mert én is sokat puszilgatom a fiamat,de ha látom,hogy elég neki abbahagyom (pedig,nem mellesleg én az anyja vagyok).Hidd el hozzád előbb fog menni ha baja lesz,mint azokhoz akik kiszekálják...A szülők helyébe én rászoknék a rokonokra,mert meg fogja utálni,hogy puszilgatják,és nem fogja hagyni ha nagyobb lesz,még nekik se (nekem van ilyen ismerősöm,akinek a fia ilyen lett miután nagyobbacska lett).Szóval maradj csak ilyen keresztanyuka,amilyen vagy!:-)

2009. aug. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ne kapcsolj sehová:)

Téged így szeret a kisfiú ahogy vagy, lehet, hogy egész más lenne veled is, ha mindig csak puszilgatnád.

Hogy viseli mikor annyi puszit kap? Őket is szereti láthatólag? Nem ezen múlik szerintem, hogy valaki jó keresztanya-e!

2009. aug. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2009. aug. 10. 23:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is teljesen jól csinálsod. Nem igazából arra vágynak a babák, hogy nyúzzák, nyalják.falják őket. Az én kisfiam például kimondottan utálja, sőt még az én puszimat is letörli, pedig az anyja vagyok, és mivel tudom, hogy nem szereti nem nagyon puszilgatom. Néha igényli, hogy simogassam, meg odabújjak hozzá, de ő ezt jól a tudtomra adja.

Inkább játsz vele sokat, érdekes vicces játékokat. Akkor sokkal jobban fog hozzád ragaszkodni, és érezni a szeretetedet, ha olyan dolgokat csinálsz vele, aminek ő is örül. és érdekesnak talál. Szerintem ez az igazi szeretet jele, nem az ha rányomunk egy nyálas puszit.

Majd ha már jobban ki tudja majd magát fejezni, akkor éreztetni is fogja, hogy mire van neki szüksége. Puszikra, vagy az igazi odafigyelésre!!

2009. aug. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2009. aug. 11. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!