Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy egy hete múlt...

Normális, hogy egy hete múlt 10 hónapos, és semmit nem csinál?

Figyelt kérdés
Kislányom picit hypoton, 6 hónapos kora óta járunk tornára, sajnos csak havi egyszer, mert nincs előbb időpont.Forog fél éves kora óta, 2 hónapja kúszik, és félig mászik.(A lábával már mászik, a feneke az égnek áll, és szabályosan közlekedik a térdén) Ülni csak egy kézzel kapaszkodva ül stabilan, de hamar fárad.Vagy csak úgy ül, hogy a kezére támaszkodik.A gyógytornász szerint már csak pici híja van a mászásnak, és azért nem ül, mert nem mászik.A felállásról nem is álmodozom..Már totál ki vagyok idegileg!!Nem ül, nem mászik, nem áll..Már rettegek, ha betölt egy hónapot...sírni tudnék ezen.Becsülettel tornáztatom minden nap itthon, sokat foglalkozom vele, de valamiért nem indul meg.Mást se látok/ hallok, mint álló, járó, ülő babákat.Az enyém miért nem?Merő idegesség minden napom.Legalább ülne..
2011. aug. 1. 11:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Egyik barátnőm kislánya még ennyit sem csinált 10 hónaposan, mint a tiéd! Szóval egyelőre nincs ok az aggodalomra.

Aztán 11 hónapos kora körül kezdett aktív lenni, 1,5 hónap alatt behozott mindent, 14 hónaposan már önállóan járt.

Reméljük Nálatok is így lesz! :)

2011. aug. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs elkésve mert amennyivel később kezd el forogni kúszni mint ahogyan szoktak annál később jön a többi.

Ha látja gyerekorvos ő biztosan szólt volna ha valami gond lenne.

Nyugi ne más babákat nézz, hanem a saját babád nézd, hogy honnan indult.

2011. aug. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján erős túlzás, hogy semmit sem csinál. :)

Az nagyon jó, hogy otthon is szorgalmasan megy a torna, de nem lehet megoldani, hogy szakember többször legyen vele? Kijárni nem tud valaki maszekban? Vagy ti nem tudjátok vinni magántornára?


Egyébként az a legrosszabb, ha más babákhoz hasonlítgatod... Bízz abban, amit a szakember mond, és bízz a haladásban. Szegény pici is nyilván megérzi az idegességedet. Kitartás!!!

2011. aug. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon megértelek!Lányom is hypoton,mi hetente kétszer jártunk Dévény tornára,ma már csak heti egyszer fejlesztésre.De Ő még így is 9 hós volt mikor kúszni kezdett,majdnem 11 hós mikor megült stabilan.Majdnem 1 évesen kezdett mászni,most 16 hónapos és ott tartunk hogy az egyik kezét fogva sétál.Már nem aggódok mert mindent megcsinál csak kicsit később!Hidd el gyorsan beindul majd a Te lányod is:)Tudom hogy nagyon idegesítő hogy más babája mennyi mindent csinál már,de türelem türelem türelem mást már nem tudsz csinálni:)
2011. aug. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Magán tornára járunk, egy óra 4000 ft, de ez nem is érdekelne, csak annyi a gyerek, hogy nem tud előbb fogadni.Múlt héten voltunk, jövő héten is megyünk, kivételesen van lemondása.Az egész megyében csak ketten Dévényesek, nem akarok máshoz járni, bizalmatlanság lenne.Nem hasonlítanám másokhoz, de nagyon úgy tűnik, hogy mindenki csinál mindent, csak neki nem sikerül:((Próbálok türelmes maradni, csak nagyon nehéz.Egyébként nagyon okos, értelmes kislány.Tapsol, pápázik,utánoz minket, mondja, hogy baba, mama, tá-tá, apa,ana, aja, nyanya stb.De a mozgása nem akar beindulni..
2011. aug. 1. 11:53
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok!
2011. aug. 1. 11:54
 7/20 anonim ***** válasza:
Nagyon okos kislányod van! Ne legyél türelmetlen, élvezz minden pillantot vele. Egyáltalán nincs nagyon elmaradva. Már ennyi mindnet beszél??? Az én fiam 11 hónapos, de én meg azért vagyok elkenődve, mert nem akar mondani semmit. Most ott tartunk, hogy néha jön egy baba, meg hoppá, és ennyi. De okos, mindent megért, valószínű mi beszélni fogunk nehezebben tanulni. Minden gyerek más és más. ne aggódj, minden rendben lesz, tornázzatok rendszeresen és kialakul inden.
2011. aug. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszi!Igen, okos, büszke is vagyok rá.Csak látom, hogy őt is idegesíti, hogy nem tud felkapaszkodni a dolgokhoz, dühös lesz, sír..Én meg ennél többet nem tudok tenni érte, neki kell rájönnie.
2011. aug. 1. 12:03
 9/20 anonim ***** válasza:
Minden gyerek más. a lányom teljesen egészséges, sőt "izmos" kis csaj, csak lusta. ő 6 hónapos kora óta ül, DE nem mászik,nem is kúszik még csak most kezd rájönni hogy kell, és még csak az ölembe áll fel. nincsenek lemaradva hidd el. annyira különbözőképpen fejlődnek hogy na. ne aggódj, én is szóltam hogy nézzék meg, de semmi baja.
2011. aug. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
előző vagyok 9 hónapos múlt
2011. aug. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!