Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy egy hete múlt...

Normális, hogy egy hete múlt 10 hónapos, és semmit nem csinál?

Figyelt kérdés
Kislányom picit hypoton, 6 hónapos kora óta járunk tornára, sajnos csak havi egyszer, mert nincs előbb időpont.Forog fél éves kora óta, 2 hónapja kúszik, és félig mászik.(A lábával már mászik, a feneke az égnek áll, és szabályosan közlekedik a térdén) Ülni csak egy kézzel kapaszkodva ül stabilan, de hamar fárad.Vagy csak úgy ül, hogy a kezére támaszkodik.A gyógytornász szerint már csak pici híja van a mászásnak, és azért nem ül, mert nem mászik.A felállásról nem is álmodozom..Már totál ki vagyok idegileg!!Nem ül, nem mászik, nem áll..Már rettegek, ha betölt egy hónapot...sírni tudnék ezen.Becsülettel tornáztatom minden nap itthon, sokat foglalkozom vele, de valamiért nem indul meg.Mást se látok/ hallok, mint álló, járó, ülő babákat.Az enyém miért nem?Merő idegesség minden napom.Legalább ülne..
2011. aug. 1. 11:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Ja! jut eszembe. a szomszédnak mindkét fia 8 hónaposan szobatiszta volt. Na persze. nem kell mindent elhinni, azt hiszik hogy ha nagyot mondanak akkor fa..a szülők. különben ha sokáig mászik és későn áll fel az az idegrendszere szempontjából nagyon is jó. addig tud fejlődni amíg nem a járásra koncentrál
2011. aug. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Lányom kissé hypoton volt, jártunk Dévényre mi is 6 hónapos korától, de igazából a gyógytorász is azt mondta semmi baj vele.

Ennek ellenére ő is későn kezdett csinálni mindent:

9. hónap: fordulás hátról hasra és ebből kúszás hátra felé

10. hónap: felül a tolatásból egyedül, stabilan

11. hónap: elkezd mászni

12. hónap: feláll kapaszkodva


Most lesz 16 hónapos a két kezét fogva szeretne sétálgatni, de nem szabad, mert csúnyán befelé dől a bokája. Meg kell várnunk, amíg elindul szépen egyedül. A Dévényes gyógytornász szerint lesz kb 18 hónapos, mire elindul. Ne aggódj, látod a Te kislányod sokkal többet tud, mint az enyém tudott ennyi idősen. És minden mozgás egy pillanat műve lesz. Egyszer csak azt láttam, hogy ül, és attól kezdve ült, aztán egyszer elkezdett mászni, először 1 m-t, majd mindig egyre többet és ügyesebben. Ne aggódj!!!!

2011. aug. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Nem is sejtitek, hogy mennyi erőt merítettem a válaszokból!!:))
2011. aug. 1. 12:56
 14/20 anonim ***** válasza:
Lányom erősen hypotón volt, két hónappal hamarabb született. 4 hónapos korától járunk dévéynre heti egyszer. annak idején annyira le voltak tapadva az izmai hogy még ki sem tudták nyújtani a kis karját. kb. öt hónapos volt mire fogni kezdett...aztán rohamosan javult. 7 hónaposan forgott, 9 ült, 10 hónaposan mászott és 11 hónaposan kapaszkodva felhúzza magát állásba. pénteken lesz egy éves... :) nagyon ügyes és arra gondolok amikor megszületett, küzdenie kellett az életéért is. régebben én is el voltam kenődve mikor még nem ült, de büszke voltam nagyon. én is tettem fel itt kérdést anno. türelem, tornáztasd otthon és ne aggódj, egyik pillanatról a másikra szinte egymás után fogja tenni a dolgokat.
2011. aug. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Hát, várom azt a pillanatot..Mert a védőnő szerint is egyszer majd beindul, és 2 hét alatt megcsinál mindent.Csak már ott tartanánk.Fél éves kora előtt mindent időben csinált, és a gyerekorvos is azt mondta, semmi gond az izmaival,még jó, hogy az anyai megérzéseimre hallgattam, és elvittem tornára.Talán ha mi is hetente járhattunk volna,nem itt tartanánk.Köszi!
2011. aug. 1. 13:45
 16/20 anonim ***** válasza:

még mindig én, a korababás vagyok. fel a fejjel nagyon utolérik magukat. Meglásd észre sem veszed és már járni fog. nagyon ügyes a lánykád. viszont ha nem ül fel egyedül akkor NE ültesd.

Nekünk a koraszülött gondozóban ajánlottáka következőt mikor még nem tudott ülni: fél kézzel huzzuk őt ülésbe. ugye ze olyan mint mikor két kezét fogva ülteted. na itt csak az egyik kezét fogd. a lányom kéztámasszal ült fel és ezt a gondozóban ajánlották, tehát ártani biztosan nem árt. ő utána kezdett csak el mászni, mármint az ülés után.


a lányunk az elmúlt egy hónapban szellemileg fejlődött sokat. olyanokat csinál: megmutatja hol a pocija, lába, ha mondom megfogja a cumisüveget, pápázik, puszit dob, ha mondom odahoz nekem valamit, beteszi a mütyürüket a dobozba, kiveszi őket ha kérem, a formabedobóba beleillesztem a formákat, ő belenyomja, megnyomja a zenélő gombot ha kérem, "rütyőzik" (ülve táncol)megismeri a kabaláit, megkeresi a családtagokat.a kenyeret tartom és ő harapja vagy a falatkákat szájába teszi, imád pohárból inni (mondjuk ezt már vagy 3 hónapja)

2011. aug. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Köszi!!A tied akkor nem csak hogy behozta a lemaradást, hanem nagyon ügyes!!Azt tudod biztos te is, hogy az ő mozgását onnantól kell számolni, amikor született volna,szóval ő ezek szerint korán csinált mindent.
2011. aug. 1. 14:07
 18/20 anonim ***** válasza:

igen tudom. elvileg szept. 25-re voltam kiírva és most pénteken aug. 5-én lesz egy éves. :)

de mi ugye hamar elkezdtük a dévényt, ez is számot, pluszban még áprilistól járunk HRG víz alatti gyógytornára.


szóval nem mászásból ült a lányunk sem. kb. két hétig gyakoroltattuk a fentebb írt felülést vele :) próbáld ki te is :)

nekem is sok időbe tellett hogy leszokjak arról hogy más babájával hasonlítsam össze a lányomat, főleg mikor sétálunk, találkozunk más babával aki jár, szóba elegyedünk a szülőkkel, kiderül hogy egyidősek a babánk, de a mi lányunk még nem jár. ritkán szoktam csak mondani hogy korababa. ne érezd ezért rosszul magadat, minden baba másként fejlődik. nekem a gyógytornász azt mondta ha pl. a gagyogása csitul, ha nem "óbégat" már annyit akkor a mozgásközpontja fejlődik. majd írd meg ide hogy mikor lett az első saját bűvös felülés :)

2011. aug. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Köszi!Már el is kezdtük a felhúzást.:))Még vigyorog is hozzá, olyan cuki, mikor felhúzom.Remélem, nem fog ettől meghúzódni a válla.Oké, megírom majd valamikor.Nem tudom, mikor..
2011. aug. 1. 14:17
 20/20 anonim ***** válasza:

szerintem hamarosan jelentkezel :)

persze ezt az ültetést sem kell túlzásba vinni. nekünk napi 3-szor kellett a gyakorlatokat csinálni és akkor kellett ezt is. illetve azért olykor olykor napközben is csináltuk.


jó egészséget nektek :)

2011. aug. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!