Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos oltás "következmény...

15 hónapos oltás "következményei"?

Figyelt kérdés

Csütörtökön viszem a kisfiamat, a 15 hónapos oltásra!!


Mire számíthatok?

Durvább mint az ez megelőző szurik, vagy kb. ugyan arra kell számolni?


2011. aug. 2. 12:36
 1/8 anonim ***** válasza:
A lányomon oltás utáni 8. napon volt egy pici hőemelkedése és a 9. napon pedig pöttyös lett a hasa egy foltban, ennyi más nem volt!
2011. aug. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekunk semmi nem volt, szerencsere. 1-2 tizedes hoemelkedesen kivul.

Mi 15-en kapjuk a 18 honaposat, remelem akkor sem lesz semmi, mert utana mennek nyaralni.

2011. aug. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Pont egy hétre az oltás után kezdődött..........hőemelkedéssel.......majd 4 napon át tartó magas láz. Folyamatosan 39-40 fok között volt. Örültem ha a lázcsillapítóval 38,5-re le tudtam húzni, de hamarosan az előbb említett értékekre szökött vissza a láza. A doktornője 2x is volt kint nálunk. Tetőtől talpig megvizsgálta, és semmit nem talált, csak azt, hogy közben jött mind a 4 szemfoga.

Úgyhogy az oltás és a szemfogzás ezt hozta ki nálunk.

Semmi más tünet nem volt, sem pöttyösödés, sem semmi......csak a láz.

Azóta már két szemfog kibújt........egy hónapja kapta a 15 hónapos oltást.

Több ismerős babák vannak, akik a Kislányommal egyidősek, és pár nap, pár hét eltéréssel kapták az oltást. Egyikőjüknek sem volt semmi baja.........ezt végig kell játszani, és csak a végén derül ki, hogy melyik kategóriába tartoztok.

Én sejtettem, hogy ez lesz, mert minden oltásra hevesen, lázzal reagált a Kislányom immunrendszere.

2011. aug. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Gondolom, minden gyerek más, de ilyenkor már elég okosak. Így a tortúra azzal kezdődött, hogy már a rendelő ajtajában üvöltött...:S Tudta, mi következik. Alig lehetett neki beadni az oltást.

Másnap belázasodott, gondolom, a Prevenáros részétől, az MMR-től meg 8 nap múlva, és két napig tartott. Szerencsére nem volt túl magas. A kettő között folyt az orra.

Szóval nekünk nem volt túl szerencsés, de mindegy, kibírtuk.

2011. aug. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem ezt mondta a doktornő annak idején,hogy számítsak lázra (akár nagyon magasra is), kiütésekre és mumpsz szerű tünetekre, de csak féloldalasan. Ha más probléma jönne elő azt mondta menjek orvoshoz, akár ügyeletre is, mert biztosan nem az oltás következménye. Mindezekre a tünetekre az oltás beadását követő 7-10 napban van esély. Egyébként mindkét oltást karba kaptuk, nagy sírással, de csak addig, amíg szúrták neki. Mire mindent megbeszéltem a doktor nénivel, már integetett és puszikat dobott a kislányom.

Egyébként mi szerencsére megúsztuk minden gond nélkül szerencsére.

Szorítok nektek is!

2011. aug. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
kisfia az oltás utáni 7 . napon nagyon belázasodott, 39,2-re ment fel a láza :(
2011. aug. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is rettegtem ettől az oltástól, de semmi nem volt, szerencsére! Hóemelkedés sem, csak minimális kiütés a bőrén. Örültem, hogy ennyivel megúsztuk!

(Viszont a 21. napon belázasodott - vírusos mandulagyull. - na de ennek már semmi köze nem volt az oltáshoz! ) Csak leírtam, hogy milyen pechesek vagyunk... :(

2011. aug. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi az infókat!


Nem túl bizalom gerjesztőek a válaszok!

Remélem, megússzuk max. hőemelkedéssel, eddigi oltásoknál "csak" ennyi volt!

2011. aug. 3. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!