Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél hetes babám csak...

Másfél hetes babám csak oldalt szeret aludni, mit tegyek? Nem tudom hogy ez jó a kis gerincének ha mindig oldalt fekszik? Van valami tippetek?

Figyelt kérdés
2011. aug. 3. 12:34
 1/9 anonim ***** válasza:
az én fiam is mindig az oldalán aludt babakorában - kitámasztottam a hátát párnával - nincs semmi baja a gerincének, a gyerekorvos is tudta, hogy így alszik, nem mondták, hogy baj lenne - és így ha büfizik, akkor kifolyik - se nem nyeli vissza, se nem teszi bele az arcát a bukásba
2011. aug. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem kifejezetten azt javasolta mind a védőnő és a háziorvos is, hogy oldalt (kitámasztva) altassam, vagy hason. A bukás miatt. Mivel hason utált lenni a fiam, oldalt aludt, váltogatva jobb-balt. Kb két három hós volt, amikor bármivel támasztottam is ki, vagy bugyoláltam be, elmászlált és hanyatt kötött ki. Mivel nem volt bukós baba, más nem erőltettem az oldalt alvást.
2011. aug. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ez érdekes mert a védőnő nekem meg pakolt hogy a hátán fektessem a bölcsőhalál miatt.És szerinte az is baj hogy 5 órát is képes aludni és költsem fel 4 óra után enni. Bár nem értettem miért. Ráadásul az én fiam bealszik néha szoptatás után tehát a büfi néha elmarad, mert nem lehet felkölteni sehogy, ezért is teszem oldalra le.
2011. aug. 3. 12:54
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem baj, ha oldalt alszik, az a lényeg, hogy váltogatva legyen, hogy melyik oldalon fekszik.
2011. aug. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igaza van az előttem szólónak. Nem baj, csak az a lényeg, hogy minden altatásnál váltogasd az oldalt, mert nekik még könnyen eldeformálódik a kis fejük. A bukás miatt meg tényleg jobb, mint háton, mert nem nyel félre. A lányom mai napig oldalt alszik, mikor ilyen pici volt, mint a te babád, kitámasztottam a hátát egy összetekert takaróval.

15 hós baba anyukája

2011. aug. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát a csípőjének állítólag nem igazán tesz jót, nálunk az ortopédián ezért nem ajánlják. Ennek ellenére az én pici lányom születése után kapásból képes volt hátról oldalra fordulni, és ő minden képen így akart aludni. Így nem volt és nem is lesz más választásom, mint elfogadni, hogy neki így kényelmes. Eddig egészséges a csípője. Amúgy a keresztfiam most 9 éves, az ő idejében kifejezetten ezt erőltették rá a gyerekekre. Teljesen egészséges a csípője.
2011. aug. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 alaszka ***** válasza:

Enyém 6 hetes, nekem a kórházban mondták, hogy ha hajlamos a bukásra, főleg, ha nem büfizik, akkor a bal oldalára fektessem, mert arra könnyebben kifolyik a nyelőcső oldalán a tej, úgy nem tudja visszanyelni. Egyébként nekem a védőnő, a gyerekorvos, és most a kontrollon a kórházi orvos is azt mondta, hogy a hason alvás a legbiztonságosabb, az egészséges babáknál nem kell tartani a bölcsőhaláltól, és így megfzulladni sem tudnak. A tied kicsi még, de 3-4 hetes korától nyugodtan tedd hasra, először utálni fogja, de 2-3 alkalom után sokkal jobban alszik majd, és a doki szerint a gerincének ez kifejezetten jó. Az enyém nappal mindig így alszik, és már ébren sem sír hason. Másfél hetest én is felkeltenék szopizni max. 4 óra után. Még kicsi az ilyen hosszú alváshoz, ha már tutira jól gyarapodik, akkor hagynám ilyen sokáig aludni. A tejtermelésnek is jobb a 3 óránkénti evés. Az én babám mondjuk ilyenkor még simán 2 óránként evett.

egy 4 éves és egy 6 hós kislány anyukája

2011. aug. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
az én fiam 4 hetes és csak oldalt szeret aludni születése óta.ha a hátára fektetem akkor visszafordul az oldalára.nyugi semmi baja nem lesz a csípőjének és a gerincének sem.
2011. aug. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2011. aug. 3. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!