Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumit egyik napról a másikra...

Cumit egyik napról a másikra vegyem el a babámtól? Hogyan szoktassam le róla?

Figyelt kérdés
2011. aug. 5. 14:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Először is milyen idős? ha túl kicsi még, akkor ne tedd, mert csak ártasz vele. Miért akarod tőle elvenni? Egyébként kisfiam 10 hós korába elhagyta, bár ő szopizott 25 hós koráig. Ha azért mert félted a fogait, ne féltsd. Én majdnem 3 éves koromig cumiztam (magam tettem le, mert nagy lány lettem, ovi előtt-anya mesélte, ezt mondtam), és nincs a fogaimmal probléma.
2011. aug. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Enyém is 10 hónaposan dobta el, magától :)) Kivette a szájából és messzire hajította, többször egymás után, utána már nem kapta meg. És amúgy meg csak 3 hónapos koráig szopizott.
2011. aug. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

15 hónapos és sajnos még nem hagyta el. Nagyon csúnyának találom, ha egy ekkora gyereknek cumi van a szájában. Arról nem is beszélve, hogy mi bacit visz már be vele a szervezetébe. Sajnos nem tudom állandóan figyelni, hogy hova rakja le és honnan veszi vissza a szájába. Jó lenne, ha nem kellene már ezzel a kérdéssel foglalkozni.

Az elejétől fogva haragszom a cumira, de ő valamiért nagyon nem. Gondoltam, most már lassan leszokhatna róla. Lehet, hogy korai még?

2011. aug. 5. 14:46
 4/9 anonim ***** válasza:
Várj még egy kicsit vele akkor, és ha nagyobb lesz, másfél-két éves, akkor a boltban vegyél neki valamit, amit akar, és mondd, hogy a cumival kell fizetni érte! :)) És akkor a cumit ott hagyjátok mondjuk a maciért cserébe a boltban.
2011. aug. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Lassan 3 évesem még cumizik, nem fogom tőle elvenni, csak alváshoz használja, illetve ha beteg, vagy nyűgös.
2011. aug. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, nem akarok kötekedni, de ennél több piszok is megy a szájába, pl játszótér, utána fogzás miatt mondjuk a szájába nyúl, gondolom nem rohangálsz mögötte kézfertőtlenítővel. (ha mégis, a bölcsibe, oviba senki se fog)

A másik, hogy írod, haragszol a cumira. Gondolom nem a babád vette le a boltban a polcról.

A majdnem 3 évesemnek én adtam egy hetes korában, én szoktattam rá, majd elhagyja ha akarja.

A 10,5 hósom nem kapott babaként, nem is cumizik.

2011. aug. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Lassan el fog kezdeni beszélni, akkor úgyse lesz a szájában (jó esetben) és akkor tedd el a szeme elől. Én kislányom 1 éves körül kezdett beszélni, akkor magától elhagyta így nappalra, aztán 20 hós körül éjszakára is. nem viselte meg, szinte észre sem vette szerencsére.


Megértelek egyébként. Én se szeretem a cumit, és amikor 2-3 éves gyerek szájában látom az kimondottan taszít, és csúnya látvány, főleg még beszél is úgy... Brrrr. Nálunk azért kapta a nagyobbik lányom, mert sajnos csak pár hónapig volt tejem, és nagyon szopizott volna még. persze szophatta volna az ujját is, de arról még rosszabb véleménnyel vagyok, saját tapasztalat, hogy arról még nehezebb leszokni :S Szóval így lett cumi. Szerencsére könnyen elhagytuk. (A kisebbik gyereknek meg nem volt szerencsére).

2011. aug. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Kend be csukamájolajjal, ha meg nem szokik le, legalább egészséges lesz
2011. szept. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
:)
2011. szept. 3. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!