Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lett a kislányommal?

Mi lett a kislányommal?

Figyelt kérdés

11 hónapos kislányom egyik napról a másikra nem akar az ágyában aludni.Eddig letettem otthagytam vagy ha nyűgösebb volt ott maradtam mellette amíg elaludt.(a kiságya a mienk mellett van)Most 2 napja nem hajlandó elaludni csak melletem a nagy ágyon.Ha elaludt beteszem az ágyába,de ha megébred és észreveszi hogy a saját ágyában van addig üvölt amig magam mellé nem veszem.

Mit lehet ilyenkor csinálni?Van így másnál is?


2011. aug. 6. 23:04
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
Semmiképp ne hagyd, hogy ott aludjon köztetek, utána semennyit nem fog a kiságyban maradni. Nem álmodik rosszat? Én drasztikusan csináltam anno. Ha sírt leellenőriztem, hogy csak hisztizik és hagytam. Eljátszotta ezt 2 este utána nem.
2011. aug. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%
Ha eddig szépen aludt a kiságyban, ne altasd magad mellett, nagyon gyorsan megszokja (már meg is szokta) és utána követeli. Ha elalvás után teszed vissza a kiságyba, amikor felébred, nem érti, hogy került oda, persze, hogy nem tetszik neki. Hosszú távon gondolkodj, mi a jó nektek. Ha nem szeretnéd az ágyatokban altatni még évekig, inkább most tarts ki és altasd a kiságyban. Várd meg, amíg eléggé elfárad, és csak akkor tedd az ágyába. Maradj vele, ha sír, vedd fel, ha abbahagyta, tedd vissza. Lehet, hogy az első pár alkalom nehéz lesz, de hamarosan meg fogja ismét szokni a régi rendet.
2011. aug. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy jépes hányásig sírni:(Nem bírom hallgatni annyira sír szegénykém:(
2011. aug. 7. 05:29
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Vedd magad mellé - most jött ki nála a szeparációs szorongás, nagyon nagy baj a kis lelkének, ha ilyenkor nem kapja meg az anya nyújtotta biztonságot!!! És ne félj, egészen biztosan vissza fog szokni a saját ágyába - nekem már a második gyerekem csinálja ezt, sőt, az első egyáltalán nem aludt az ágyában születésétől kezdve, aztán másfél évesen maga kérte az ágyát és azóta gond nélkül abban alszik.

Ne hallgass azokra, akik azt mondják, elkényezteted! Ellenkezőleg: megadod neki a biztonságot, amire szüksége van, a baba megtanulja, hogy mindig, minden helyzetben számíthat rád, így sokkal hamarabb képes majd magától önállósodni.

Ez a kötőtő nevelés lényege, és ha valaki jól csinálja, soha semmi gondja nem lesz a babával.

Nem tartozik szorosan ide, de leírom: nekem mindkét gyerekemnél együttalvás volt amikor csak akarták, szopiztak, amíg önmaguktól nem mondtak le róla, stb. És láss csodát, semmi de semmi gondom nincs és nem is volt velük, sem átsírt éjszakák, sem a leszoktatások gyötrelme - amint egy kisgyerek megérik valamire, meg is fogja csinálni. Ha partnere tudsz lenni ebben, akkor a legtöbbet adod a babádnak, amit csak adhatsz!

2011. aug. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

HA eddig szépen elaludt a saját kiságyába, és most két napja melletted szeretne lenni, akkor annak biztosan megvan az oka. Én a részemről nem hagynám sírni, nem hiszem, hogy oda szokna, ha pár napot ott aludna melletted.

Talán a frontokat érzi, vagy jön a kis foga, vagy ahogyan az utolsó is írta szeparációs szorongása van. 1 éves a lányom, nálunk is van havonta pár nap, amikor csak anya kell neki. Szerintem légy a kislányoddal türelmes, meglátod, pár nap múlva visszaáll minden a régibe.:-)

2011. aug. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Ma délután már hang nélkül a saját ágyában aludt a kicsikém:)))

2011. aug. 7. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!