Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem lesz baja a gerincének?...

Nem lesz baja a gerincének? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kérdésem a következő..2 hónapos kislányom 2 hete emelgeti előre a fejét, és 3 napja félig fekvő helyzetből ülőhelyzetbe "húzta" magát fel,amit azóta folyamatosan csinál.(persze nem marad úgy) Mondanom sem kell nagyon meglepődtem..szóval kérdésem,hogy ugye a túl korai ülés nem árt-e a gerincének? persze tudom,hogy amennyire saját maga erőlködik az nem baj, azzal is tisztában vagyok,hogy nem szabad kitámasztani,de ugye nem kell visszatartanom mikor ezt csinálja? Előre is Köszönöm a válaszokat! :)
2011. aug. 7. 01:44
 1/6 anonim ***** válasza:

semmi baj nincs jó kis vasgyúró a lányod :-)))


siettetni nem tudod és nem is kell visszatartani sem szabad amit magától meg tud csinálni az lehet neki az nem árt

ezekkel a felülés próbákkal erősíti magát a következő lépésre figyeld csak meg milyen kemény a hasizma szerintem a férjednek sem volt olyan mostanság :-DDDD

(én is ezzel cukkolom )


ha ültetnéd mikor még nem elég erős hozzá no az árt neki és kellemetlen is a babának

pontosan azért gyakorol a babád h majd mikor elég erős lesz akkor menjen majd az ülés is

2011. aug. 7. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekünk is csinál ilyet már egy ideje, 3,5 hónapos. Amikor eszik pl. nem szeret teljesen fekve, ezért picit döntve van karban, rendszeresen húzza fel magát ülésbe, irigylem is a hasizmait. :D
2011. aug. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A félig ülő helyzet egy mesterséges kényszerített helyzet egy ekkora babánál, ezért húzza fel magát.

Ennyi idősen vízszintesen kell lennie és hidd el, úgy nem húzza magát fel.

2011. aug. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nekem a kisfiam 3 hónapos 2 hete mindig felhúzza magát ülő helyzetbe ha az ölemben van vagy ha félülőhelyzetben fekszik hihetetlen,nagyon kis erős,bár a védőnő mondta hogy erős ,izmos baba és hogy amit meg tud csinálni az nem árt neki,3 hetestől oldalra,5 hetes kora óta hasról hátra fordul,2 hónapos kora óta támaszkodik a tenyerén hason és nézelődik,marha sokáig bírja
2011. aug. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia.Szerintem sem árt ha maga kezdte el csinálni,nekem 6hetes a kisfiam és már 3naposan átfordította a fejét a kórházban hason,3hetesen már simán az oldalára fordult(jobbra-balra is)így nagyon szeret aludni,szépen tartja már a fejét hason(pár másodpercig)és a múlt héten már átfordult a hasáról a hátára:-)(ezt a nagyobbik fiam 4hósan csinálta először),ja és már rendesen "körbejárja"a kiságyat ha hason van.Szóval nagyon erős baba,persze a tiéd is:-)

Üdv

2011. aug. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen a válaszokat !! :)) :-*
2011. aug. 9. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!