Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 napos babám nem akar ciciről...

4 napos babám nem akar ciciről szopni?

Figyelt kérdés
Sajnos kevés a tejem is, kénytelen vagyok lefejni és úgy odaadni neki, de előfordul, hogy még kérne. Mit lehet adni még neki? Mecsek baby tea van itthon, azt már adhatok neki pótlásnak? Majd csak holnap jön a védőnő.
2011. aug. 7. 12:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha kevés a tejed, akkor pótlásnak tápszert szoktak adni.De ha nem akarsz, akkor kezd el minél többször fejni magad, igyál sokat, akár napi 1 pohár sört is.Vannak tejserkentő teák.Egyébként meg hívd fel a védő nőt, és kérdezd meg mit tudnál csinálni.Ha holnap pedig megy, akkor kérd meg, hogy segítsen a szoptatásban, tegyétek mellre a picit, mert lehet nem kényelmes neki, és azért nem akar szopizni.Én fekve szerettem a legjobban szoptatni, mert az volt a legjobb mindkettőnknek!

Én úgy tudom egyébként, hogy a Mecsek teát csak 1 hónapos kortól lehet adni, én a sima felforralt és lehűtött vizet ajánlanám, vagy a babavizet.

2011. aug. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a Mecsek tea hasfájásra van!!!!
2011. aug. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Fejél gyakrabban (2 óránként)..ha úgy gondolod a kórházban (gyermekosztályon)is írnak fel tápszert, bármikor, ha bementek..
2011. aug. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
előző: bocsi fejjél :-)
2011. aug. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

a tea nem pótlás és 4 napost még nem igen szoktak teáztatni.

figyelj, 4 napos babánál azért még nem beszélhetünk kevés tejről, csupán még nem állt be. pont most kéne szinte éjjel nappal a ciciden lógnia, akkor durranna be és lenne elég tejed. csupán a fejéssel nem tudod elérni, hogy elég termelődjön és a cumisüvegtől cumizavaros lesz, azért nem fogadja el a cicit.

nem tudsz mást tenni, nem adsz neki cumisüveget, pár óra múlva el fogja fogadni a cicidet, gyakron büfiztesd etetés közben és annyit legyen rajta amennyit akar, a cicid nem ürül ki, folyamatosan termelődik a tej

2011. aug. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ez a baj, hogy nem is akarja bevenni a szájába a cicimet. Már a kórházban is ezzel szenvedtünk minden etetésnél. (Ott nem igazán foglalkoztak velünk, ha nem kérdeztem, vagy kértem segítséget le se sz*rtak minket. Az utolsó nap volt bent egy rendes nővér akitől segítséget kértem, és neki jutott eszébe a bimbóvédő (befelé forduló a bimbóm), hogy talán azzal szopikázna. Most fogja hazahozni a párom a boltból, remélem azzal már sikerül szoptatni.

Gyakran fejek, de még így is elég keveset tudok sajnos, először 60 ml is lejött, most meg a 20ért is megszenvedek :(

2011. aug. 7. 14:14
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

oh hát így más. bár a válasz ugyanaz. kemény lesz de nem hal éhen a babád. estig tedd el a cumisüveget, nincs pótlás. lefekszel mellé és nagyon türelmesen megtanultok együtt szopizni :)

ha nem akar sikerülni, menj fel az lll.hu honlapra, ott találsz telefonszámot, kimegy házhoz egy szoptatási tanácsadó!


ne add fel! csak úgy fog nőni a tejtermelésed ha szopi mellett fejsz, nem pedig helyette

sok sikert!

2011. aug. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Remélem már sikerült bimbóvédővel szopiznia! Én majdnem tutira veszem h az a baja, h nem tudja bekapni a lapos bimbódat. Én ugyanígy jártam. Bimbóvédővel sikerült elkezdeni, és a mai napig szopizik (4hós) és van bőven tejem. Tedd sűrűn mellre, és figyelj, h mindig ürítse ki a cicit, ha nem, fejd le. Ettől lesz sok tejed. Ha nem "erőlteted" sajnos tápszerezned kell. Ne add fel! Sok sikert!
2011. aug. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom kézzel, vagy géppel fejsz..de nekem a kézi mellszívó nagyon bejött.Mikor már nem nagyon jött a mellszívóval, akkor a többit kézzel lefejtem.Nekem ez beindította a tejemet!
2011. aug. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 xStefix ***** válasza:

Fejj egy picit szoptatás előtt, úgy jó eséllyel kiemelkedik a bimbód. Vagy birizgáld meg kicsit, hátha az is segít.

A védővel csak nagyon óvatosan, mert az is lehet, hogy ártani fog! Én azt mondanám, mielőtt nekiállsz használni, inkább beszélj szakemberrel, mert lehet, hogy olyan dolog okozza ezt, aminek a megoldása nem a védő...

És végül: a babád izomzatával nincs gond? Elég nagyra ki tudja nyitni a száját, jól rákap/rászív a melledre?

2011. aug. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!