Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9-25 vagy 9-36 kg? Milyen...

9-25 vagy 9-36 kg? Milyen autósülést érdemes venni?

Figyelt kérdés

Melyik a biztonságosabb és miért? 9 kilós babának kellene.

Fontos lenne, hogy kilásson az ablakon, szellőző anyag legyen. Mi az előnye és hátránya a különböző méretű üléseknek?

Egyenlőre fogalmunk sincs, honnan induljunk ki..


2011. aug. 8. 23:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nekünk pierre cardin 9-25-ös van. Nagyon jó szűkítője van, mindkét lányom szereti, mert kényelmes. 3 pozícióban dönthető, nem borulnak benne jobbra balra, ha elalszanak. Szerintem felesleges a 9-18-as, mert viszonylag hamar kinövi, és semmivel nem tud többet mint a 9-25-ös ülések. A nagyobbik lányom 4 éves, még éppen jó neki a 9-25-ös ülés, de már csak hosszabb útra használjuk, ha tudom hogy aludni fog útközben.
2011. aug. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden gyerekülés egyforma. Az egyik ilyen, a másik olyan - méreteket, kialakítást figyelembe véve. Ami az egyik gyereknek kényelmes, a másiknak nem. Egyébként én nem tehetem meg, hogy súlyos százezreket, vagy akár csak 70-80 ezret fizessek egy gyerekülésért, lehet, hogy te megveheted, mert van rá pénzed, nekem nincs. Ha érdemes gyerekülésen spórolni, ha nem.

Egyébként meg barátnőmék is vettek mittudomén milyen hiperszuper 9-18-as, isofixes ülést valami 90 ezerért, erre még nem volt 2 éves a gyerek, mikor le kellett cserélniük másikra (9-36-osat vettek helyette), mert nem fért el benne, szinte bele kellett passzírozni a gyereket, pedig csak 13 kiló körül volt valahol. Na azt ne mondd nekem, hogy az ilyen ülés biztonságos...

Nekem ne haragudj, de nincs arra pénzem, hogy évente másik ülést vegyek a gyereknek.

2011. aug. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
9 kilós babának 0-18ig vegyetek, az dönthető neki kényelmesen. Az én kétévesem most kapott 9-36 kiloig. Van belső öve, emelhető a fejtámla, majd később az autó övétvel lehet bekötni, majd ülésmagasítóként is használható. De hiába 9 kilótól van, el nem tudnám benne képzelni 9 kilósan. eleve az, hogy nem dönthető. Egy pici gyereknek ez még fontos.
2011. aug. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Akik annyira a 9-18 kilósra voksolnak azok láttak már 9-25-ös ülést? Az is dönthető, és kagylóülés.
2011. aug. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ez a top rider, amiről beszéltem már:

[link]

9-25-ös, dönthető több fokozatban, kagylóülés, szűkítő is van benne, amit akkor vettünk ki, amikor kisfiam 10 kg volt (9 hónapos volt, amikor beleültettük).

2011. aug. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

azt írtam, hogy amíg kényelmes neki, addig háttal kötöm be. Egyébként meg inkább zsibbadjon a lába, mint kitörjön a nyaka.

Szerintetek egy frontális ütközésnél, előre nézve bekötve, egy két éves gyerek nyaka mennyire bírja a terhelést???

2011. aug. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Hm...érdekes dolgokat írsz.

Az én másfél évesem 93 cm. Hogy a francba tudnám bekötni háttal? 0-18 kgs ülése van, de háttal már képtelenség bekötni. Az, hogy te belegyömöszölöd, hogy inkább zsibbadjon a lába, hát elgondolkodtat... Az én fiam lába már törökülésben sem férne el hátrafelé, csak úgy, ha a nyakába tenné. Azt meg senki se mondja, hogy úgy kényelmes.

Egy 2 éves gyerek nem egyenlő a pl. 8 hónapossal, akinek a nyaka még jóval gyengébb. Rendesen be kell kötni, hogy ne legyen laza az öv, rendes oldalvédelem kell, ennyi.

Frontális ütközés. Ja. Mentetek belétek már hátulról, de úgy igazándiból? Tudod te, hogy akkor mi a helyzet?

2011. aug. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!