Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a hordozóban ülésbe húzza...

Ha a hordozóban ülésbe húzza magát 6 hós kislányom, valószínű nemsokára felül? Vagy így nem jó, ne engedjem?

Figyelt kérdés
2011. aug. 9. 08:25
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Egy gyerek hasizomból nem tud felülni, még 1 évesen sem.

A felülés mindig oldalhelyzetböl vagy négkézláb popokidobással történik.

Ö persze hasizmozik többet akar látni, de soha ne segíts neki kézzel rá, ne add oda az újjadat stb...

minél többet fekteted vagy nem mutatod ezt akkor elkezd majd másfajta felülést probálni.

egy átlagos gyerek 8 hósan ül fel. persze +-fél hónap benne van az átlagban. elötte nagyon ritka hogy felül egy gyerek föleg ha nem segítenek rá.

2011. aug. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam is nagyon sokat hasizmozott és még a mai napig is csinálja, de kb 1 hete jött rá, hogy oldalról fel tud ülni, még támasztania kell magát. Szerintem se segíts neki, mert könnyen lehet, hogy hátráltatná őt.

6,5 hónapos

2011. aug. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam 6 hónaposan húzta fel magát. Az ágyunkban feküdt, szülinapom reggelén. Egyszer költ az apja, hogy ül a gyerek. Felhúzta magát a paplanba kapaszkodva. Utána a kiságyban is úgy ült fel, hogy a rácsba kapaszkodva felhúzta magát. 2-3 hét múlva már mászásból is ki tudott ülni. 7,5 hónaposan felállt, utána már abból a helyzetből is ment a leülés.
2011. aug. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is ezt csinálja, 6 hós kora körül kezdte, és a doktornéni is mondta hogy ritka hogy hasizomból ülnek fel, de ő is ezt teszi, megkapaszkodik kicsit valamiben és felül, de megülni nem tudott , ilyenkor finoman vissza tettük a fejét, most 7 és fél hónapos, még mindíg ezt gyakorolja, de már elkezdte a mászásból kitenni a fenekét, de általában eldől. Szóval én nem eöltetem, de ha ő ezt csinálja magától akkor szerintem az nem baj. Majd idővel felül valahogy, de nem lehetek mindíg ott mikor "hasizmozik" hogy vissza tegyem a kis feját :)
2011. aug. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,nem erőltetem egyáltalán,teljesen magától csinálja,olyan borzasztó sok időt nincs a hordozóban,hogy ez gátolja majd a felülésben,ha nagyon nyűgi,mert nem lát engem,olyankor szoktam beletenni és vinni magammal:)!
2011. aug. 9. 09:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Megzáfolnám hogy hasizomból nem tud felülni,fiam 7hós, 4napja ült fel először, 2napja mikor lefektetem pelenkázni felül úgy hogy nem fordulse jobbra se bakra,szóval hasizomból
2011. aug. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igenis fel tud hasizomból ülni, ha nem teljes fekvésben van hanem pl. a hordozóban. Az én fiam is így ült fel, nincs ebből semmi baj, de erőltetni, segíteni nem kell. Ha babakocsiban viszed, nyugodtan fentebb veheted a háttámlát, nem egész ülő pozícióba.
2011. aug. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!