Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól "kell" egy babának...

Mikortól "kell" egy babának cumisüveg helyett csőrös vagy sima pohárból innia?

Figyelt kérdés

Szóval mikortól nem jó a cumisüveg? Ha már van foga? Vagy akkor is jó, csak ne nyammogjon rajta?

És ha nem tud csőrösből inni? Azt kb. mennyi idősen tanulja meg egy baba? Vagy ez is gyerek függő?


2011. aug. 9. 15:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden gyerekfüggő. Próbálgasd a poharat, ha tudja használni, akkor lehet egyre gyakrabban abból adni. De helyzettől, gyerektől függően még 2 éves kor után is szükség lehet a cumisüvegre.
2011. aug. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkortól, amikor nektek (neked és a babának)jó.

Nálunk egyik gyerek sem ivott cumisüvegből a 3 közül. Egy éves korukon túl szoptattam őket, fél évig kizárólag. A hozzátápláláskor kezdtem itatni őket. A legnagyobb elfogadta a csőrös poharat, így sokáig abból ivott. A két kicsi nem tudott a csőrössel mit kezdeni, őket simán rendes pohárból itattam, útközben pedig sportkupakos palackból. Lehet, hogyha jobban erősködöm, ők is megtanultak volna csőrösből inni, de nem tartottam kötelezőnek.

2011. aug. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
7 honapos kora korul kedett csoros poharbol inni es mar nem hasznaltuk a cumis uveget csak este lefekveskor. Ilyenkor meg ebbol itta a tejet. 14 honapos kora ota iszik rendes poharbol mint mi (persze az ove muanyag, hogy nehogy elharapja). 14 honapos koratol mar a cumisuvegbol sem iszik este lefekveskor hanem vacsoranal a poharabol issza meg a tejet reggel meg a kakaot. Nallunk igy mukodik. :)
2011. aug. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ugyanúgy vagyunk vele, mint a második válaszoló.

Annyit tennék hozzá, hogy nálunk a csőrös pohár állandóan bebüdösödött, tisztán tartása macerás volt számomra, illetve elég hamar folyni is kezdtek (bár lehet, hogy nem a megfelelő márkát vettem) így a második lányomnak már nem is vettem ilyet.


Egyetlen hátrány, hogy ha pl. éjszaka kérnek vizet, akkor fel kell ülni minimum, mert pohárból ugye nem megy máshogy, de ez sem olyan vészes...

2011. aug. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
fiam 14 hós és cumisüvegezik... próbálkozunk a pohárral, csőrössel, de bele akar fulladni szegénykém, abba a 2 kortyba is amit beletöltök :S
2011. aug. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kisfiam még nem töltötte be a 6 hónapot amikor megtanult csőrös pohárból inni.3 nap alatt rájött,mennyire és hogy kell szívni.A 3 nap volt nehéz,mert keveset ivott és azt is félrenyelte,de kitartóak voltunk és megérte :)Azóta is csak abból iszik.
2011. aug. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kislányom 1 éves koráig cumisüvegezett napközben. Majd akkor kapott szívószálas itatót (nem tudom mi a neve) és abból kapta napközben az innivalót. Persze próbáltam már előtte a csőrösöket, de nekem MINDEGYIK csöpögött, és mivel a lányom 6 hónaposan már egyedül ivott (fogta a cumisüveget), így elég önálló volt ezen a téren, és mindenhol ahol letette vagy ivott, folyt ki a víz/tea... a szívószál mellett már ismertettem a pohárral, de nem nagyon érdekelte. Aztán olyan 16 hónaposan egyik napról a másikra abból iszik. Igaz a tejitalt alváshoz még cumisüvegből, és most (22 hónapos) hogy itt van a kistesó, néha neki is cumisüvegből kell inni adni mint a huginak.


De olyan nincs hogy "kell". Gyerekfüggő.

2011. aug. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

16 hónapos a lányom.

Kb. 10 hónaposan kapott csőröst, ami hónapokig csak játék volt. Aztán rájött, hogy hogyan kell használni. Öntöttem bele innivalót, de fuldoklott, annyira jött belőle a folyadék. Azóta sem iszik a csőrösből.

A poharazást 1 évesen kezdtük. Most már tudna szépen inni, - mondjuk még én fogom a poharat - de rájött, hogy milyen jót lehet hülyülni ivás közben. :D

Szívja vagy fújja a vizet... Úgyhogy most ezt is felfüggesztettük egy darabig, marad a cumisüveg.

2011. aug. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Megnyugodtam. Csak mert tőlünk folyamatosan kérdezik a rokonok (olyan, akinek van gyereke), hogy és, fogja már az üveget, iszik már csőrösből?

Ráadásul egy ismerősöm kisfia 4 hónaposan egyedül ivott a csőrösből!! El sem hiszem, ha nem a saját szememmel látom.

Én párszor megpróbáltam a csőröst, de csak felhergelte magát, mert nem jött belőle semmi. Olyat vettem, ami 4 hónapos kortól van, de nem kell neki. Akkor még marad a cumisüveg, és nem stresszelek ezen feleslegesen. :)

2011. aug. 10. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!