Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van más 8 hó körüli baba, aki...

Van más 8 hó körüli baba, aki nem nagyon akar mást elfogadni a tejen kívül?

Figyelt kérdés
6 hós korában kezdtük a hozzátápit, ment is 3 hétig simán, aztán elkezdtek nőni a fogacskák, ami még mindig tart, most már 4 van neki. Ezalatt egy kanál ételt sem volt nagyon hajlandó elfogadni. Ha éppen úgy tartja kedve, akkor, amit én eszek, megkóstolja, de aztán több nem kell neki. Már kanállal nem is nagyon próbálkozok egyelőre, mert vszeg még fáj a fogínye. Meddog fog ez még így menni?! Kicsit el vagyok keskenyedve, mert itt azt olvasom, hogy 1-2 hét alatt már ki is váltott egy szopit más baba, vagy legyen 3-4 hét. Nálunk meg már 2 hónapja tart ez a nem eszem korszak.
2009. ápr. 11. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez előfordulhat a babáknál. Akkor is átváltanak szopizásra, ha pl betegek, fogzanak. Ilyenkor sajnos nem tudsz mit tenni, ha nem akarod, hogy a babád éhezzen, szoptatni kell. Sajnos a fogzás igen hosszú folyamat, akár 3 éves koráig is eltarthat. Az én tanácsom az, hogy többször kínáld meg gyümölccsel egy nap, hátha valamikor elfogadja!
2009. ápr. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ne keseredj el! Mondom ezt én, aki hasonló cipőben járok. És engem ugyanúgy idegesít a dolog. Mi 5 és fél hósan kezdtük az eszegetést. Aztán jöttek sorban a fogai. Már 6 db. van. Azt olvastam valahol, hogy ezután szokott lenni némi szünet. Nálunk kemény 3 nap volt a megnyugvásos időszak. Most a szemfogai jönnek felül. És továbbra sem akar enni. 8 és fél hónaposan még 1 szoptatást sem váltottunk ki. Vagy én eszem meg amit meghagy, vagy a kutyák... Néha már úgy kiborulok tőle! Tegnap azt csináltam, hogy teleraktam a kanalát és odaadtam Neki, hadd próbálkozzon. Meg is lett az eredménye: minden csupa kaja volt, talán egy kevés belekerült a szájába, aminek egy részét még tán le is nyelte.:-) Nem tudunk mit csinálni, ők tudják... Ki kell várni, míg maguktól megjön a kedvük. Erőltetni és megtömni nem lehet őket.

Kitartást, türelmet és boldog babázást Neked!

És kellemes húsvétot!

2009. ápr. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én 5,5 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást.Most 10,5 hónapos a fiam és csak egy pár kanál gyümölcsöt tudok vele megetetni.Már nagyon zavar a dolog és az a baj,hogy ahogy nő egyre okosabb és minél jobban ellenáll.Szinte meg van sértődve,ha a cicin kívül mással szeretném etetni.Én már szinte feladtam....Az én fiam még inni sem akar és itt ez a nagy meleg.Már kivagyok.Plusz még jönnek a rokonok megjegyzései.Talán egyszer enni fog mást is.Kitartást(írom én)!
2009. ápr. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Napjában többször kínálom, de egyelőre nincs eredmény. Köszi a válaszokat, Nektek is kitartást és Kellemes Húsvétot :))
2009. ápr. 12. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!