Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy egyszerűen...

Miért van az, hogy egyszerűen képtelenek elfogadni a rokonok, nagyszülők, hogy mit ehet a baba és mit nem? Miért adnak folyton 'véletlen' nekik bármit is, amit nem is ehetne?

Figyelt kérdés

Már egy csomó kérdésben olvastam, hogy véletlen ezt meg azt adott nagymama, stb. a babának. Ennyire nem figyelnek az anyukák, hogy elmondják,mit ehet a gyerek már avgy a rokonok ennyire nemtörődömök? Elhiszem, hogy 30 éve mi már 4 hósan kaptunk tejet, de miért nem értik meg, hogy most a tej is teljesen más, mint anno volt, hogy kifejték a tehénből.

EGyik rokonomék fagyit és sültcsirkét kóstoltattak a 4 hónapos rokon babájukkal. Számomra ez azért nagyon furcsa. Más gyerekével jó szórakozni és 'véletlen' ezt-azt adni neki, de az anyuk fog szenvedni vele, ha baja lsez, illetve a gyerek később, ha allergiás lesz. (pl. tej 8 hósan véletlenül)


2010. júl. 2. 10:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nálunk anyósom ilyen.Egyszeróen nem udja felfogni,hogy én az ekcémás lányomnak nem adok epret,málnát,tejes főzeléket.Mégis mindig ilyen bébiételeket vesz neki,ha náluk vagyunk,sutyiba beletömi a tejes krumplifőzeléket.Már nem is foglalkozom vele.A bébiételeket elrakom,nem adom neki,és ha náluk vagyunk,mindig résen vagyok,még wc-re sem mehetek el,mert tudom,hogy akkor nem érdekli,még az sem,hogy a gyerek már evett,ad neki.
2010. júl. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

-több oka van:

-leszarják hogy mit mondanak a szülők

-nem lesz ott a gyerek mire gondot okoz az étel amit adtak ergo nem nekik kell szenvedni vele éjszakázni

- abból indulnak ki hogy úgy se lesz semmi baja

-meg abból hogy a szülők elöbb utóbb - tapasztalat:sose- unják meg hogy ezért szóljanak rájuk

-én a mai napig nem tudom megértetni az egyébként tündéri anyósommal hogy ha a gyereknek ad csokit - mi itthon minimálisat de ő tömi - akkor legalább annyit tegyen meg hogy este megmossa a fogát de cseszik megtenni.....

2010. júl. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 3 hónapos, szóval lassan eljön az ideje a hozzátáplálásnak. Ha bárki is olyat ad Neki, amit én még nem adok (még akkor is, ha már "itt lenne az ideje") akkor biztos, hogy olyan balhét csapok, hogy a lábán nem áll meg az illető. Arról nem is beszélve, hogy egy jódarabig nem találkozik a lányommal, az biztos. Mert mikor anyósom hülyeségekkel traktál, akkor még egy bólogatással el lehet intézni, azért nem állok le balhézni, hogy szakadjon már le rólam, én is látom, hogy mi kell a gyereknek. De ha bármit "kárt" próbál tenni a piciben, hát addig élt :D Szeretem az olyanokat pl., hogy egész nap a gyerekkel vagyok, etetem, játszunk, pelenkázom, dumcsizunk, majd az anyós egy nap egyszer Rá néz a lányomra, majd közli velem, hogy zsír van a pici fülében, este majd mossam ki rendesen. Ja! Mert ha Ő az alatt a fél perc alatt észre vette, akkor azt gondolja, hogy én egész nap nem látom? Vagy fürdéskor nem mosom meg a fülét a babámnak? :D Hát ezek az anyósok és nagymamák ilyenek. A lányomnak 2 dédije van, és 40fokban is takargatnák tök vastag takaróval, hogy jaaaaaj, meg ne fázzon az a pici. Mert a babáknak a pocakja jaj de érzékeny, és azt még 120fokban is be kell takarni :D Na de mind1, kicsit elkalandoztam, bocsi. Szóval szerintem amitől a babának baja lehet, azt nem szabad engedni. Aki nem érti meg, az nem találkozhat a babával. Majd ha betartja a játékszabályokat! Mindenkinek jó babázást! :)
2010. júl. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Teljesen egyetértek minannyiótokkal. Majdnem hülyét kaptam, amikor a pszichológus!! ismerősöm a 3 hós gyerek szájához tette az almát és mondta neki, hogy kérsz almát? Egyél, mert most anya nem látja.... Mondjuk nincs is még gyereke.

De azt hiszem, én sem leszek szívbajos és megmondom, mit lehet és mit nem, hisz az én fiam is ekcémás és amíg szoptatom nem eszem tejtermékeket és egyéb allergiát kiváltó ételt, így elvárhatom, hogy ennyi erőfeszítés után más se rontsa már el a dolgokat.

Múltkor olvastam, hogy az óvónéni adott kakaót a gyereknek, aki mellesleg tejallergiás, olyan címszóval, hogy sajnáltam, hogy nem ihat, miközben a többiek itták...

Hihetetlen..

2010. júl. 2. 10:37
 5/19 anonim ***** válasza:

Sajnos vannak minden családban ilyen rokonok, nem tudsz vele mit csinálni. Ha kell naponta 15x is el kell nekik mondani, hogy a pici mit ehet és mit nem.

Off: nálunk amíg wc-re mentem kekszet adtak a gyereknek, aki még csak anyatejes volt. Ott köhögött meg fulladt tőle, mert félre nyelte. A válasz csak annyi volt: dehát nem fulladt meg..

2010. júl. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Ilyen szempontból én könyörtelen vagyok.

Majd én meg az apja tudjuk mi jó a gyerekünknek. Nekem simán be akarta mesélni nevelőanyám, hogy a tejfölös csirke remek kaja egy 4 hónaposnak és persze fasírt is adható....

Apósom azt nem akarja megérteni, hogy minek megmosni a gyerek cumiját, ha leesik az udvaron a földre.

Nekem teljesen mindegy, hogy mit mondanak, nem hagyom egyedül annyi időre a babánkat senkivel, hogy esetleg megtömhesse valami hülyeséggel.

2010. júl. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Nálunk két véglet van. Édesanyám pontról pontra betart mindent, amit kérek. Teljesen tiszteletben tartja, hogy az Én gyermekemről van szó, és ehhez nem kellett semmi, magűtól működik. Néha már zavar is, hogy néha, ha kislányom vele van, még azért is felhív, hogy baj-e, ha 10 ml-el kevesebb vizet ivott, mint szokott. Anyósom kriminális, de az oka egyértelmű. Na nehogy már nem Ő tud jobban mindent. Vele szimplán közöltem sok rossz tapasztalat után, hogy soha többé nem lehet egyedül a gyerekemmel egy másodpercet sem, ha Én nem vagyok ott. Idáig el kellett jutnunk, máshogy nem megy. Gáz....
2010. júl. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Én a ti ellentétetek vagyok, ahogy olvasgatom a sztorikat azért a mai anyukák túlságosan óvják a babákat.Nem vagyok túl idős és csak egy gyönyörű 8 hós fiam van de én nem tartom ennyire búra alatt mint egyesek. Sokszor megfogadom az anyum ill. anyósom tanácsait és eddig még nem csalódtam.Két hós korom óta anyum nem tudott szoptatni és a tápszer azzal a lendülettel jött ki a számból amivel bement, most akkor mit csinált volna hagyon éhen halni? Nem ,igen is ettem olyant amit "NEM SZABAD" és mégis itt vagyok, én azt adok a gyerekemnek amit megkíván persze azért figyelek nagyon! Nekem a védőnő a mai napig nem mondta hogy kezdjem meg a hozzátáplálást, de az én fiam mindent megeszik(hús,krémtúró,tejbegríz,főzelékek,stb)és nincs semmi baja. Ja és mivel nincs STERIL körülmények között tartva, és túlságosan óvva így remélhetőleg nem is lesz minden ....ra allergiás!
2010. júl. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Azért adják, hogy ők elmodhassák, h de jó tőlem is elfogadja a kaját!!!!

Amúgy ebben én is nagyon szigorú vagyok, mert amíg lehet nem szeretném, h a kisfiam össze vissza egyen. Meg minek egyen ha nem éhes. Sok mai felnőtt (Mint pl én is azért vagyunk elhízva mert anyáink betömték a szánkat ha megnyikkantunk, holott nem is biztos h éhesek voltunk. Így sikerült rossz szokást kialakítaniuk bennünk.)

Egyik rokonunk 2 éves kislánya fél évvel ezelőtt volt 17!!! kg, mert a szülei össze vissza etetik. Mindenkivel eszik, aki éppen hazaér munkából, iskolából. Lopja a vajat a hűtőből, a sonkának csak a fehér kövér részét eszi meg. Mikor anyósom csak úgy akart a kisfiamnak túrórudit, babapiskótát adni, megkértük, h ne tegye és sajnos vagy nem sajnos ezt a kislányt hoztuk fel példának. Elmondtam, h amúgy sem vékony a kisfiam, és ha nem éhes akkor minek etessük, semmi értelme, meg nem akarjuk h olyan legyen mint az említett kislány. Ezt egy párszor eljátszottuk és most úgy látom, h megértette. Mondtam neki, h a kisfiam érdeke, h ne egyen olyankor, amikor nincsen itt az ideje. Meg h majd ha nagyobb lesz akkor már úgysem fogom tudni megakadályozni, h két étkezés között nassoljon, de nem bánom ha ez az idő később jön. Meg nem is akarom úgy szoktatni. Most azért már rá merem bízni anyósomra, mert úgy látom, h megértette.

Én csak azt tanácsolom mindenkinek, h másokkal szemben szigorúan alljon ki az elvei mellett mert a gyerek érdekeiről van szó. Megetetik vmi hülyeséggel aztán meg anyuka rohanhat vele az orvoshoz!

2010. júl. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
10:54 - 11:23-nak. Szerintem itt nem arról van szó, hogy bárki burokban tartja a gyerekét. Csak mert nem adok a gyerekemnek 6 hónapos korában paprikás csirkét, szerintem attól még nincs burokban tartva. Kislányom is mindent megeszik, Én is korábban kezdtem hozzátáplálni, mint "szabad", de azért óvatosan. De, ha egyszer közlöm az anyósommal, hogy az Én 8 hónapos lányom nem iszik még tejet, mert Én úgy döntöttem, hogy 1 éves kora előtt nem fogok neki adni (nincs is rá szükségünk), akkor ne itassa már tejjel sutyiban a hátam mögött, csak azért is, hogy bebizonyítsa, hogy Ő jobban tudja, hogy márpedig jó az. Csupán ennyi, ami kiborít. Nem az, hogy a gyerek kap valamit, amit elvileg még nem kéne (persze, hogy nem lesz semmi baja egy kis falatka pl. csokitól, Én is tudom), hanem az, hogy szándékosan az ellenkezőjét teszi annak, amit kérek tőle. Ha most ez van, akkor mire számítsak később? Itt nem is az a téma lényege, hogy mit szabad, és mit nem enni/inni adni egy kisbabának, hanem az, hogy egyes nagyszülők nem tartják tiszteletben a saját gyerekük kéréseit, döntéseit. Örülj neki, hogy neked egy valóban segítőkész édesanyád és anyósod van, és nem egy idióta anyósod, mint az enyém, aki folyamatosan azon dolgozik, hogy bebizonyítsa, hogy Ő mindent jobban tud nálam, akár az Én gyermekem egészségének kárára is. Na, nálunk ennyire durva a szitu. Nem is engedem a közelünkbe....
2010. júl. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!