Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos babám feje (koponyáj...

1 hónapos babám feje (koponyája) hosszúkás! Formálódni fog ez még, vagy ilyen marad?

Figyelt kérdés
Eléggé kis "ufó" fejű :), nem tudom, hogy mit kellene tennem, hogy egy kicsit gömbölyödjön!? meddig változik a babák fejének formája? sok kisbabának pár nap után már szép kerek feje van, de nálunk... egy kicsit aggaszt! segitenétek?
2011. aug. 10. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne aggódj!Normál szülésed volt?Mert akkor attól deformálódott el a feje, ahogy áthaladt a szülőcsatornán, de gond nélkül helyre fog állni.Én meg a pici fülei miatt aggódtam, egy picit elálltak, és még ma is, pedig egyikünknek sincs ilyen, de még a dédszülőknél se.A hajpántot, fejkendőt azonnal leszedi magáról, leragasztani meg nem lehet, és nem is túl diszkrét:))Rákérdeztem a gyerekorvostól erre amikor 3 hónapos volt (most 10).Azt mondta, ne aggódjak, eleve egy picurka baba, rengeteget alakul még a fejforma, vissza fognak simulni a fülek.Szóval egy szó mint száz: nem marad ilyen, vissza fog állni!
2011. aug. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, Hála Istennek sikerült gondmentesen természetes úton megszülnöm! de, akkor az első napokban tényleg nagyon hosszú volt a feje, azóta már változott és most inkább úgy fogalmaznék hosszúkás! de már többen is megjegyezték ezt, és eleve én is igy gondoltam/om. Remélem valóban változni fog még neki. köszi a megnyugtatást!


Ui.: nekem egy kicsit eláll a fülem, apáé is, apukámnak is, anyai nagypapámnak meg hajjajj... :) és a picinek szerencsére, nagyon szép kis fülei lettek. egyébként az unokatestvéremnek is születésénél elálltak a fülei és az anyukája (nagynéném) leragasztotta neki. orvoshoz vitte a picit és elfeledkezett róla, hogy le kellett volna szedni a ragasztót, jó nagy letólást kapott. ma már 30 éves és egyáltalán nem állnak el a fülei! :)

2011. aug. 10. 12:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Bevallom őszintén, megpróbáltam leragasztani, végső elkeseredésemben. A sebtapasz és a cellux kb. fél percig maradt a helyén.Én nem tudom, mások hogy csinálják, de én nem tudom, és nem is akarom már leragasztani..Csak miután a hajpánt egyetlen percet nem maradt a helyén, mert vagy a szemére csúszott, vagy ő maga szedte le, kipróbáltam ezt is.Szerintem azért lett ilyen, mert születése óta a hátán alszik, így van ideje a fülének oldalra is "terjeszkedni".Ha oldalt vagy hason aludna, az egyik oldalon kapásból rajta feküdne az egyik fülén.Szerintem a fektetésen múlt nálunk.
2011. aug. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

sztem változik még...

kicsit off: miért baj,ha a babának eláll a fülecskéje?Enyém is eláll,és akkor,nem vagyok teljes értékű ember,vagy mi?

Sztem aranyos az elálló fülecske!Annak kell örülni,hogy nem lett sérült értelmileg,vagy érzékszervileg!Még ilyet...

2011. aug. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem erről van szó!!Tudom , hogy csak szépséghiba, semmi más, és nem is érdekelt volna, ha nem kezdik el emlegetni ezt.Apukám pl. fülesmackónak hívja, de tőle még oké, mert szeretetből mondja, aranyosan.De a múltkor az egyik barátnőm első kérdése az volt "kedvesen", hogy még mindig ilyenek a fülei??Mintha tehetnék róla..nagyon kiakadtam, és rosszul esett!!Mivel ő kislány, igenis törődök a külsejével, már most!(bár nem tehetek semmit) Nem hagyom, hogy később az óvodában, iskolában csúfolják ezért..Egyébként nem vészes, de látszik!És szerintem őz is zavarni fogja, ah már abban a korban lesz.És nem arról van szó, hogy ki a teljes értékű ember, nem kell kiforgatni a szavaimat.De a gyerekek mivel nagyon őszinték, hihetetlenül gonoszakat tudnak mondani egymásra! egyértelmű, hogy nekem ő a legszebb, legtökéletesebb kislány a világon!!Még ilyet!!! De attól még figyelek mindenre, ami vele kapcsolatos, mert egy nő törődik a külsejével, és mivel mások észreveszik, a lányom is észre fogja.És hogy jön ide a szellemi fogyaték??
2011. aug. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!